Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість
.


Меню сайту
Статті сайту
 Коротко про опалення
 Порівняння типів опалення
 Що потрібно знати про опалення, починаючи будівництво будинку?
 Нормативи котельні (паливної)
 Як правильно вибрати котел для заміського будинку?
 Які труби краще для опалення металопластикові чи поліпропіленові?
 Чим підроблені кульові крани відрізняються від фірмових? Чи можна самому визначити підробку?
 Опалення. Питання - відповідь
 Яким типам труб краще віддати перевагу?
 Свердловина чи колодязь? Все "за" і "проти"  
 Вода нас погубить!
 Що треба знати щоб насос не підкачав?
 Використання дощової води
 Поміркуємо про каналізацію
 Автономна каналізація
Наше опитування
Альтернатива газу. Який котел Ви хотіли би установити у заміському будинку?
Всього відповідей: 1277
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Lviv TOP

Львів - Бізнес портал Львова.
каталог сайтов украины

Система каналізації

.

Систему каналізації можна порівняти з айсбергом. Міські жителі бачать тільки його верхівку - стульчак унітазу, самого «білого друга» і злив, що веде кудись вниз ... Останнє їх не стосується. Власники заміських будинків змушені занурюватися в туалетну проблематику глибше (вибачте за каламбур). Адже якщо вони не подбають про очищення стічних вод і відведення каналізаційних стоків, цього не зробить ніхто.

У Великій радянській енциклопедії каналізація визначена як «комплекс інженерних споруд, устаткування і санітарних заходів, що забезпечують збір і відведення за межі населених місць забруднених стічних вод, а також їх очищення та знешкодження перед утилізацією або скиданням у водойму». Проте на практиці люди рідко користуються настільки громіздкими визначеннями.

У побуті ми, як правило, поділяємо власне каналізацію - систему збору нечистот в спеціально відведеному для цього місці - і очищення каналізаційних стоків. На будь-якій заміській ділянці, де живуть люди, обов'язково є якийсь резервуар для накопичення відходів життєдіяльності (хоча б вигрібна яма). А от системи очищення стічних вод може і не бути. Наприклад, якщо домовласники звикли користуватися послугами асенізаторів. 

Все-таки вигрібні ями - це вчорашній день. Розповідати про них не хочеться. Та, правду кажучи, особливо й нічого. Тому сьогодні ми зупинимося на тих варіантах рішення «туалетної проблеми», які передбачають не просто зберігання нечистот до години ікс, а їх очищення і видалення в ті місця, де вони не будуть становити загрозу для людини і навколишнього середовища. Тим більше, що сьогодні люди все частіше перебираються за місто на постійне місце проживання. У результаті обсяг стоків від туалетів, ванн, кухонь, басейнів і лазень зростає в рази. А кому, питається, потрібна екологічна катастрофа? 

Отже, починається шлях стічних вод від зливів унітазів, раковин та інших водонаповнених резервуарів. Далі вони йдуть по трубах внутрішньобудинкової мережі до зовнішнього трубопроводу, невластивому прямо до очисних споруд. І тут ми дозволимо собі зупинитися і розглянути подальші процеси дуже докладно. Місцями навіть під мікроскопом. Усе починається з септика. Сучасні системи очистки стічних вод є багатоступінчатими. Помиляється той, хто вважає, ніби для очищення стоків йому вистачить одного септика (це слово нині у всіх на слуху).

Септик, або, як його ще називають, сепаратор-відстійник, служить лише для першого ступеня очищення, під час якої нечистоти звільняються від грубодисперсних зважених часток, жирів, плаваючих плівок. Як правило, він складається з трьох камер, герметично з'єднаних лотками. Специфіка їх з'єднання така, що стоки всередині сепаратора переміщуються з дуже малою швидкістю, при якій вони відстоюються і розділяються на фракції.

Тверда фаза у вигляді осаду залишається на дні сепаратора, газоподібному - піднімається вгору, а рідка, плавно очищаючись, переміщується з камери в камеру. У міру проходження води через останню камеру з неї видаляються тверді речовини, здатні перешкоджати подальшого очищення. Після цього освітлені стічні води відводяться через розподільчий колодязь і систему трубопроводів на полі поглинання або в спеціально підготовлений грунтовий фільтр для продовження очищення. 

У стоках завжди присутні так звані анаеробні, розкладають органіку мікроорганізми, для життєдіяльності яких не потрібні кисень і сонячне світло, тому септик може бути герметичним. Однак розкладання нечистот супроводжується виділенням газів, які треба відводити за допомогою вентиляції. З плином часу зважені, колоїдні (драглисті) і нерозчинені речовини поступово утворюють на дні осад. Це так званий зброджених активний мул.

Його час від часу доведеться видаляти через спеціальний люк (приблизно раз на рік). Природний процес очищення стоків у септику можна значно прискорити застосуванням Біоактиватора. Біоактиватор - це препарат, що складається з нетоксичної суміші живих мікроорганізмів і особливих ферментів, у кілька разів прискорюють розпад господарсько-побутових стоків. Певну дозу цього складу досить час від часу змивати в унітаз, звідки він потрапляє в септик. Біоактиватор знадобиться і в тому випадку, якщо «септична» установка експлуатується нерегулярно, при сезонному проживання в будинку. 

У цьому випадку бактерії-санітари легко можуть загинути. Для поновлення роботи системи в неї заливають культуру бактерій, при цьому на певний час необхідно обмежити (або повністю припинити) користування каналізація. Зауважте: на відновлення «популяції» мікробів іде не один день. До речі, зверніть увагу: відстійник септика може бути виготовлений з різних матеріалів - поліетилену, пластику, металу або бетону. Кожен з них має переваги і недоліки.

Так, полімерні септики - найдешевші, легкі і прості в установці. Однак при цьому вони частіше за інших страждають від усіляких зовнішніх впливів. Металеві резервуари мають підвищену міцність, але можуть заіржавіти (септик з нержавіючої сталі в півтора рази дорожче, ніж зі звичайної сталі). Бетонна ємність не іржавіє, не виштовхується з землі грунтовими водами, але зате її складніше монтувати. До того ж бетон - матеріал гігроськопічний. Тому при використанні бетонного септика в обводнених грунтах необхідно переконатися у якості гідроізоляції корпусу.

На виході з септика ми отримуємо стоки, очищені приблизно на 65%. Тому, для того щоб не забруднювати грунтовий покрив, має сенс вдатися до доочищенню за участю мікроорганізмів (біологічний метод). Біологічний метод очищення побутових стоків заснований на унікальному властивості мікроорганізмів. Велика кількість органічних речовин, що містяться в стічних водах, є сприятливим живильним середовищем для бактерій, які здатні поглинати в процесі життєдіяльності різні органічні речовини.

У процесі дихання мікроорганізмів шкідливі органічні речовини окислюються і відбувається їх розпад на нешкідливі. У результаті води при очищенні перестають загнивати, стають прозорими, значно знижується їх бактеріальне забруднення. Для біологічної «дезінфекції» стоків використовують метод грунтового поглинання, грунтової фільтрації (сподіваючись на що живуть у грунті бактерії) або технологію очищення в спеціальних пристроях заводського виготовлення, штучно заселених мікроорганізмами. Пристрій поля поглинання найбільш економічно і ефективно при піщаних і суперпісчаних грунтах. 

Безпосередньо з відстійника освітлені води потрапляють у спеціальний розподільчий колодязь і тільки потім в землю. Без цього перехідного ланки стоки переповнюють початкові ділянки розподільних труб поля, навколо яких грунт починає заболачіватися. При глинистих і суглинних грунтах, які характеризуються водонепроникністю і слабофільтрующими здібностями, а також при високому рівні грунтових вод для доочищення спеціально влаштовують піщано-щебеневе поле фільтрації. 

Воно являє собою ряд траншей шириною близько одного метра і глибиною близько 900 мм. У ці «канави» укладають труби, що ведуть від септика, а потім їх засипають щебенем до рівня 400 мм. Зверху шар щебеню покривається звичайним грунтом. Тим часом не можна забувати і про те, що фільтруючий шар грунту поступово забивається зваженими частками. Тому через 8-10 років його, ймовірно, доведеться знімати і замінювати новим (або промивати).

Процедура ця, як можна здогадатися, не з легких і, відповідно, не з дешевих. Доочищення стоків можлива і в штучних умовах. Наприклад, в аеротенки. Так називають спеціальний агрегат, в якому відбувається насичення води киснем, що дає можливість розвиватися в забруднених стоках аеробних бактерій.

Останні склеюються в пластівці і виділяють ферменти, що мінералізують органічні забруднення. Іл з пластівцями швидко осідає, відділяючись від очищеної води. Інфузорії, жгутикові, амеби, коловертки (зустрічаються й такі істоти!) Та інші дрібні тварини, пожираючи бактерії, не злипаються в пластівці, омолоджують бактеріальну масу мулу (по суті, це той самий процес, що і в грунті, тільки більш активний).


Форма входу
Пошук
Відео сайту
•  Порівняння води: водопровід і зворотний осмос
•  Обладнання для очищення води
•  Як запобігти потоп у квартирі
•  Прокладка труб і каналізації
•  Установка душової кабіни
•  Установка біде
•  Установка раковини
•  Установка унітаза
•  Багатоступеневі насоси 4 MQ 03
•  Супер автономний обігрів - 10 $/місяць
•  Пайка мідних водопровідних труб
•  Монтаж трубопроводів з поліпропілена
•  Металопластикові труби
•  Монтаж каналізації
•  Монтаж радіаторів опалення
•  Монтаж теплої підлоги
•  Як вибрати газовий котел
•  Газові котли Daewoo
•  Газовий водонагрівач
•  Вибір накопичувального водонагрівача
•  Характеристики бойлерів
•  Монтаж водонагрівача
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Погода
Погода
Курси
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Copyright MyCorp © 2024 | Створити безкоштовний сайт на uCoz