Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість
.


Меню сайту
Статті сайту
 Коротко про опалення
 Порівняння типів опалення
 Що потрібно знати про опалення, починаючи будівництво будинку?
 Нормативи котельні (паливної)
 Як правильно вибрати котел для заміського будинку?
 Які труби краще для опалення металопластикові чи поліпропіленові?
 Чим підроблені кульові крани відрізняються від фірмових? Чи можна самому визначити підробку?
 Опалення. Питання - відповідь
 Яким типам труб краще віддати перевагу?
 Свердловина чи колодязь? Все "за" і "проти"  
 Вода нас погубить!
 Що треба знати щоб насос не підкачав?
 Використання дощової води
 Поміркуємо про каналізацію
 Автономна каналізація
Наше опитування
Альтернатива газу. Який котел Ви хотіли би установити у заміському будинку?
Всього відповідей: 1277
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Lviv TOP

Львів - Бізнес портал Львова.
каталог сайтов украины

Газові  котли

..

.

  Образно кажучи, будь-який котел - це серце опалювальної системи, адже саме від нього по «судинам»-трубах поширюється по будинку тепло. А газовий котел - найбільш підходящий в наших умовах вигляд такого «серця» в силу того, що він більш технологіний і комфортний у використанні, ніж твердо- та рідкопаливні котли, і істотно більш економічний, ніж електричні. До того ж рівень газифікації в Україні дуже високий. 

Звичайно, встановлювати автономну систему опалення на основі газового котла розумніше за все там, де є, хоча б неподалік, газопровід. Котли, які можуть працювати і від балона зі скрапленим газом, теж можна купити, але коштує скраплений газ дорого і експлуатація такого котла, як правило, економічно недоцільна. Установка потребуватиме чимало дозвільних документів, та й котел - пристрій досить складний, тому довірити цю справу слід солідній фірмі. Складається газовий настінний котел з трьох обов'язкових елементів: це газовий пальник, газова арматура, що керує подачею газу, і теплообмінник. Останній переважно виконується з міді, зустрічаються також сталеві та чавунні, але дуже рідко, тому що мідний теплообмінник легший і дешевший. Крім того, в корпусі настінного газового котла знаходиться вбудований насос для забезпечення циркуляції води у системі, запобіжний клапан і мембранний розширювальний бак, а також елементи керування, самодіагностики і захисту. Все це дозволяє назвати газовий котел настінної міні-котельні. 

Принцип роботи пристрою простий: автоматика, встановлена в котлі, за допомогою датчиків і терморегуляторів фіксує потребу системи в теплі, включає газову арматуру, протікаючи через котел вода нагрівається в теплообміннику до необхідної температури і за допомогою циркуляційного насоса подається в контур системи опалення. 

Такий котел називається одноконтурним, і застосовується він тільки для опалення приміщення. Для підігрівання води доведеться придбати газову колонку або електричний бойлер. 

Однак є й двоконтурні газові котли, які використовуються як для опалення, так і для гарячого водопостачання. Такий котел має вбудований контур нагрівання гарячої води, правда, працювати одночасно у режимах опалення та нагрівання води він не зможе: при включенні гарячої води робота системи опалення припиняється. Але в наших умовах це навряд чи буде помітно, тому що буде потрібно 2-3 години роботи котла в режимі нагрівання води для того, щоб температура в приміщенні відчутно знизилася, тому для більшості будинків такий котел буде цілком ефективним. Якщо ж передбачається, що буде потрібно регулярний відбір гарячої води в чималій кількості, наприклад, у будинку з декількома ванними кімнатами і санвузлами, плюс однієї двома кухнями, можна використати проміжний варіант - одноконтурний котел з можливістю підключення бойлера, в якому накопичується певний запас гарячої води. Об'єм бойлера розраховується у відповідності з потребами. 

Основні характеристики газового котла - це потужність і об'єм води, який він може подати в систему опалення за одиницю часу. Саме ці параметри слід враховувати, підбираючи котел для свого будинку. 

В якості дуже приблизною рекомендацією з підбору потужності котла можна прийняти величину в 1 кВт потужності на 10 кв. м опалювальної площі при висоті стелі не більше 3 м. При більш точному розрахунку слід враховувати велику кількість чинників, таких як обсяг приміщення, якість утеплення будівлі, товщина стін, розміри вікон і їх властивості і т. д. Такий розрахунок називається теплотехнічним і може бути виконаний фахівцем фірми-продавця. У той же час можна сказати, що більшість сучасних настінних газових котлів впораються з опаленням невеликих та середнього розміру будинків площею до 200 кв. м, причому в цьому випадку підійде як одноконтурний, так і двоконтурний котел. Керуватися при цьому слід вимогами до приготування гарячої води: за наявності в будинку однієї душовою і одного двох умивальників пропускної здатності двоконтурного котла буде достатньо, якщо ж у будинку є дві ванни, то краще придбати котел з підключенням бойлера або газову колонку для нагрівання води. В останньому варіанті є певна перевага - незалежність роботи пристроїв, що корисно у випадку виходу з ладу одного з них. 

А ось у будинках більшої площі, де потрібна чимала потужність котла, навантаження на систему опалення значно перевищують потреби у гарячому водопостачанні, тому там доцільно використовувати одноконтурний котел, а для приготування гарячої води застосовувати додатковий бойлер або теплообмінник. 

При виборі котла також варто звернути увагу на тип розпалу пристрою. У котлах з п'єзоелектричним розпалом включення котла здійснюється вручну натисканням на кнопку так званого «пілотного» запальніка. При відключенні котла запальний Фітільок продовжує горіти, він і забезпечує подальше розпал пальника. У котлах з електричним розпалом немає постійно палаючого пілотного запальніка, включається він автоматично за рахунок електричної іскри. Це і комфортно, і економічно, але такий котел коштує дорожче. 


 Важливе питання - як відбувається димовидалення з газового котла. У котлах з відкритою камерою згоряння цей процес здійснюється через димову трубу за рахунок природної тяги, а для підтримування горіння використовується повітря, взятий з приміщення, в якому встановлений котел, тому дуже важливий постійний приплив повітря в приміщення. Такі котли дешевші, і більшість настінних котлів виконані саме таким чином. У котлах із закритою камерою згоряння і, відповідно, примусовим видаленням димових газів, є вбудований вентилятор, так званий «димососи», який витягує димові гази з котла і під напором викидає в спеціальний димовий канал, який представляє собою, як правило, алюмінієву або сталеву трубу . Цей канал можна вивести через зовнішню стіну будинку, для чого буде потрібно пробити отвір діаметром приблизно 10 см. Повітря для горіння в таких котлах забирається з вулиці, тому їх доцільно застосовувати в квартирах багатоповерхових житлових будинків. Останнім часом такі котли досить широко застосовуються і для опалення звичайних будинків з димарами, оскільки вони безпечніше і не вимагають димохідного каналу. 

Пальники в настінних газових котлах атмосферного типу незамінні, якщо в процесі експлуатації планується переходити з природного газу на скраплений. Для цього необхідно додатково придбати комплект для переходу на скраплений газ. Саме головною перевагою таких пальників - безшумність роботи. 

Всі настінні котли випускаються з модульованим пальником, який дозволяє в залежності від потреби в теплі регулювати подачу газу, тобто виробляти модуляцію полум'я. Застосування автоматичної модуляції в двоконтурних котлах сприяє підвищенню рівня комфорту, оскільки дозволяє точно підтримувати задану користувачем температуру, що особливо приємно при включенні гарячої води: як би Ви не змінювали витрата води, температура її залишиться незмінною. Уточнимо, що режим модуляції вимагає, по суті, практично постійної роботи пальників, але сумарний витрата газу при цьому не збільшується, а навпаки зменшується за рахунок більш оптимального його використання. 

Сучасний котел оснащений вбудованими датчиками температури, причому в двоконтурних котлах вони є в контурах як опалення, так і приготування гарячої води. Кімнатний терморегулятор можна налаштувати на певну температуру повітря в приміщенні, і далі регулятор буде сам вмикати та вимикати котел для підтримки заданої температури, що також скорочує витрати газу. 



Усі сучасні котли мають вбудовані системи захисту. Так, при відключенні електроживлення котел зупиняється і після відновлення електропостачання автоматично відновлює свою роботу. При припиненні подачі газу автоматика подає команду на закриття електромагнітного клапана, який контролює подачу газу в котел. Автоматичне включення пальника після відновлення подачі газу в мережі не спрацьовує, для включення котла необхідно перезапустити його вручну. Є також захист від замерзання, використовується тоді, коли котел працює в енергозберігаючому режимі. Суть системи захисту полягає в тому, що котел »вимкнутим протягом тривалого часу, за допомогою датчиків контролює температуру теплоносія, і якщо вона знижується до 5-6 ° С, котел включається, прогріває систему опалення і вимикається знову. Нарешті, є захист і від заліпання циркуляційного насосу. Корисна вона влітку, коли система опалення не працює: раз на добу на хвилини на дві включається насос, щоб ротор насоса не заклинувало після простою без руху протягом декількох місяців. 

Крім того, всі котли зазвичай мають вбудовану систему самодіагностики, яка аналізує стан елементів котла і у випадку несправностей інформує про це споживача за допомогою спеціальних кодів помилок, що відображаються на табло. Таким чином може бути діагностована до 90% можливих несправностей, а код помилки можна повідомити представнику сервісної служби, який приїде на місце вже підготовленим до усунення певної проблеми. 

Окремо розглянемо відмінності підлогового котла від настінного. По-перше, такий котел завжди одноконтурний, і для нагрівання води потрібно додати накопичувального бойлера. По-друге, його габарити значно більші, тому для установки необхідно наявність окремого приміщення або частини приміщення, адже більша частина виконавчих і додаткових пристроїв знаходиться зовні. При цьому апарат не повинен розташовуватися впритул до стіни або між двома стінами. З іншого боку, у порівнянні з настінним, підлоговий котел простіше в обслуговуванні і взагалі менш вимогливий до умов експлуатації, а тому більш надійний. Головна ж перевага такого котла - відсутність обмежень по потужності, адже якщо потужність настінних котлів може досягати лише 24-35 кВт, то підлогових - вище 100 кВт. Так що, якщо дозволяють фінанси (підлоговий котел при інших рівних умовах обійдеться дорожче настінного) і є необхідна площа, то для установки в котеджі можна рекомендувати саме такий котел. 

Можлива спільна, або каскадна установка котлів, причому як настінних, так і підлогових. Це забезпечує аварійний резерв потужності в разі виходу з ладу одного з котлів, а при малих навантаженнях - більш економну роботу. 


Прослужити настінні котли за умови кваліфікованого монтажу, правильної експлуатації та своєчасного технічного обслуговування можуть 15-20 років, а напольні - і до 25 років. 

Гарантія при цьому поширюється спочатку на один рік їхньої роботи (за умови прийняття котла представником сервісного центру після установки). Через рік, у випадку проведення коштовного технічного обслуговування, гарантія може бути продовжена ще на рік, і в подальшому рекомендується проведення технічного обслуговування котла мінімум один раз на рік.

Форма входу
Пошук
Відео сайту
•  Порівняння води: водопровід і зворотний осмос
•  Обладнання для очищення води
•  Як запобігти потоп у квартирі
•  Прокладка труб і каналізації
•  Установка душової кабіни
•  Установка біде
•  Установка раковини
•  Установка унітаза
•  Багатоступеневі насоси 4 MQ 03
•  Супер автономний обігрів - 10 $/місяць
•  Пайка мідних водопровідних труб
•  Монтаж трубопроводів з поліпропілена
•  Металопластикові труби
•  Монтаж каналізації
•  Монтаж радіаторів опалення
•  Монтаж теплої підлоги
•  Як вибрати газовий котел
•  Газові котли Daewoo
•  Газовий водонагрівач
•  Вибір накопичувального водонагрівача
•  Характеристики бойлерів
•  Монтаж водонагрівача
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Погода
Погода
Курси
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Copyright MyCorp © 2024 | Створити безкоштовний сайт на uCoz