Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість
.


Меню сайту
Статті сайту
 Коротко про опалення
 Порівняння типів опалення
 Що потрібно знати про опалення, починаючи будівництво будинку?
 Нормативи котельні (паливної)
 Як правильно вибрати котел для заміського будинку?
 Які труби краще для опалення металопластикові чи поліпропіленові?
 Чим підроблені кульові крани відрізняються від фірмових? Чи можна самому визначити підробку?
 Опалення. Питання - відповідь
 Яким типам труб краще віддати перевагу?
 Свердловина чи колодязь? Все "за" і "проти"  
 Вода нас погубить!
 Що треба знати щоб насос не підкачав?
 Використання дощової води
 Поміркуємо про каналізацію
 Автономна каналізація
Наше опитування
Альтернатива газу. Який котел Ви хотіли би установити у заміському будинку?
Всього відповідей: 1278
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Lviv TOP

Львів - Бізнес портал Львова.
каталог сайтов украины

Свердловина чи колодязь?  Все  "за"  і  "проти"

.

Дана стаття представлена як інтерв'ю.

- Є таке поняття, як "водопостачання зі ставка". Чому зазвичай про нього не згадують, коли піднімають тему колодязів та свердловин? Наскільки цей спосіб відрізняється від водопостачання з колодязя?

- Є низка причин, через які краще відмовитися від водопостачання зі ставка. По-перше, це просто небезпечно бактеріологічно, навіть з використанням найсучасніших фільтрів. По-друге, дуже складно забезпечити незамерзаючий забір води. По-третє, є ймовірність крадіжки обладнання; по-четверте, треба передбачати захист від огорожі механічних деталей ставка - жаб, рослин, каменів, глини та ін, і надалі цей захист обслуговувати - замінювати фільтрелементи. Крім того, ставок не завжди поруч настільки, що викопати траншею до нього - не проблема. 

- Перерахуйте всі "за" і "проти" для всіх способів водопостачання: зі ставка, криниці та свердловини.

- Найбільш якісна вода у вас буде з артезіанської свердловини (свердловини на вапняк), далі перераховую в порядку убування: з свердловини на пісок, колодязя та ставка. Вартість обладнання дешевше для добре і дорожче для артскважини, але не треба забувати про надійність, тому що вода в колодязі може закінчитися вже завтра, а води з артскважини вистачить і вам, і вашим дітям, і, будемо сподіватися, онукам. 

- Яке обладнання знадобиться для водопостачання з колодязя? Дайте приблизну схему системи.

- Все залежить від глибини криниці. Якщо від дна колодязя до місця установки насоса не більше 7-7,5 м, можна поставити поверхневий насос, тоді схема така: зворотний клапан - труба - насос та реле тиску - гідроакумулятор - система споживання. Для погружного насоса (це найкращий варіант, але більш дорогий) схема така: насос - труба з кабелем і тросом - гідробака та реле тиску - система споживання та фільтри (якщо будуть потрібні). 

- За якими принципами потрібно підбирати обладнання? Як вибрати насос?

-При виборі обладнання керуйтеся наступними аксіомами: 

• Якщо є можливість почекати і накопіть грошей на більш якісне обладнання, то краще так і зробити. 
• 95% успіху залежить від насоса, тобто краще купити хороший насос і заощадити, наприклад, на баку, тому що до баку завжди можна буде підключити ще скільки завгодно баків, не вдаючись до складних монтажно-демонтажних робіт.
• Чим більше гідроакумулятор (бак, мембранний бак, розширювальний бак), тим краще для насоса і для вас.
• Чим шуба дорожче, тим вона краща. Цю приказку можна застосувати і до насосної техніки (природно, не враховуємо некоректних продавців).
• При аналогічних моделях імпортного та вітчизняного виробництва краще вибрати імпортну.
• Німецьке обладнання краще італійського.
• Нержавіючий тонкий трос краще, ніж трос більшого діаметру, але іржавіючий. 
• Одне дороге реле краще від двох дешевих. 
• Поліпропіленові труби краще труб-ПНД і всіх інших.
• Чим більша глибина свердловини, тим надійніший повинен бути насос. 

Почнемо з насоса. Його краще підбирати за допомогою знає людини, тому що треба враховувати багато параметрів: фінансові можливості; бажана продуктивність; можлива продуктивність джерела; глибина (статика, динаміка тощо); резюме джерела і його можливостей в майбутньому; відстань від джерела і можливість підключення подальших будівель; співвідношення ціна / якість; зіставлення з іншим водопідйомним обладнанням (гідробака, реле, труби тощо); частота і сезонність використання обладнання; загальні побажання. Насос є одночасно серцем і мозком всієї системи, тому на ньому краще не економити. Якщо вас цікавить оптимальний варіант, то це буде насос типу SQ фірми Grundfos. У цього виробника дуже гарна якість, безліч сервісів з запчастинами в наявності, крім того, ці насоси відомі будівельно-монтажним організаціям, тому проблем з їх встановленням і (або) демонтажем бути не повинно. У стандартній ситуації - коли свердловина недалеко від будинку, будинок не більше двох поверхів, немає сильних звужений в магістралі - насос підбирається з розрахунку: динамічний рівень води + 40 м + 20%. Якщо ви хочете отримати на виході підвищений тиск, то можна вибрати насос, розрахований на більш високий тиск. 

- Якими особливими характеристиками повинні мати насоси для занурення на велику глибину?

- Як і при установці на 10 м, від насоса потрібна надійність, тільки при великих глибинах до цього параметру треба ставитися більш трепетно. Витягати насос з великих глибин і опускати його назад накладно для бюджету, до того ж доведеться витрачатися на лагодження насоса, а часто на його повну заміну, та іншого необхідного обладнання - реле, труб та ін Якщо насос опускається на рівень більш 60 м, то до його вибору варто поставитися дуже акуратно. Демонтаж з таких глибин досить проблематичний і трудомісткий, тому на нього може бути витрачена сума, порівнянна з вартістю самого насоса і навіть більша. Це ще раз говорить про те, що від якості насоса залежить практично все. 

- Чим погані насоси із зовнішнім ежектором?

- Вони справді дуже погані. Їх складно запустити через необхідність дотримати купу умов і виконати багато маніпуляцій. І якщо хоча б одна з умов неможливо виконати, то такий насос взагалі не запуститься або з ним доведеться мучитися до тих пір, поки ви не вирішите купити погружний. Можу навести такий випадок з життя. Один пан замовив у нас повний комплект обладнання (насоси, гарячу воду з розведенням) для своєї дачі, де збудовані два невеликих будиночка і банька. Ми рекомендували йому поставити погружний, він відмовився. Насос було сказано поставити в лазні, а через півтора місяця, приїхавши до замовника на його прохання, ми побачили як нещасний насос валяється за парканом, злегка побив сокирою. Як з'ясувалося, він просто голосно працював ... 

- Наведіть приклад вибору насоса по продуктивності і тиску.

- Продуктивність треба визначати по кількості точок водоспоживання, їх характером і кількістю користувачів, а тиск підбирається виходячи із запасу 40 м (4 атм) - це в стандартному варіанті, природно, можуть бути якісь ексклюзиви. 

- Який трос потрібно використовувати для кріплення насоса? Чи можна закріплювати насос на капроновому шнурі і як зробити так, щоб його не вкрали?

- Нержавіючий трос від 2 до 5 мм діаметром, а що б не вкрали ... його треба або забирати з собою, або охороняти. Можливо, преславутий фланець також зможе допомогти. 

- Як підібрати та налаштувати гідроакумулятор?

- Настроювати його не треба, треба підтримувати попередній тиск повітря в межах 1,5 атм при відсутності тиску води. Є безліч таблиць для розрахунку, але ними краще не користуватися. Зразковий алгоритм такий: чим більше, тим краще, тому що: - по-перше, у вас буде достатній об'єм води під тиском (не слід забувати, що реально води близько 60% від номіналу), і при відключенні електрики буде чим змити з себе мильну піну, - по-друге, чим більша ємність гідроакумулятора, тим більший ресурс насоса (тому що стане менше моментів включення). 
Зазвичай на одно-або двоповерховий будинок для родини з трьох-чотирьох чоловік потрібно гідроакумулятор мінімум на 100 л, 300 л - норма, 500 л і більше - саме те.

- Тепер про свердловини. Які свердловини краще робити? Яку гарантію дають фірми на буріння свердловин? 

- Звичайно ж, краще якщо ви станете щасливим власником артезіанської свердловини, тому що у піщаній ваш вибір обмежується малопродуктивним насосом. Не менш актуальним є в цьому випадку питання про час життя свердловини, тобто купувати дороге обладнання в свердловину, що може вийти з ладу в найближчі місяць-рік-два, думаю, не дуже розумне рішення. 
На піщані свердловини фірми іноді взагалі не дають гарантій і правильно роблять, тому що не можна гарантувати, що незалежить від власної праці. На артскважини ми даємо гарантію три роки. За законом термін позовної давності як раз три роки, а якщо хтось намагається дати п'ять років, то - самі розумієте. - Який насос повинен використовуватися для промивання глибокої свердловини? 
- Насос буровиків, звичайно це або потужні італійські моделі, або насоси Grundfos SQ типу 3-105 або 2-130.

- Що має бути в паспорті на свердловину?

- У цьому документі із записом розрізу свердловини та відмітки з глибин повинні бути обов'язково вказані: загальна глибина, динамічний і статичний рівні води, рекомендована глибина установки насоса, дебіт, діаметри труб і відкритий стовбур по всій довжині. 

- Яке обладнання входить в свердловину систему водопостачання? Як вибрати насос?

- Насос свердловини, зворотний клапан, датчики "сухого ходу", реле тиску, манометр, кульовий кран, пускозахисний пристрій (ПЗУ), гідроакумулятор. Якщо у вас три одночасно працюють точки - звичайні змішувачі з витратою води близько 10 л / хв, то насос повинен давати 30 л / хв або 1,8 м3 / ч. Це за умови, що всі три змішувача постійно будуть працювати, якщо немає такої необхідності, то можна підняти продуктивність збільшенням ємності гідроакумулятора. 

- За якою схемою має бути побудована система для малодебітних свердловин? 

- Треба просто підібрати насос, що відповідає цьому малому дебіту, в крайньому випадку можна поставити датчики "сухого ходу". 

- На якому рівні треба підвішувати датчики "сухого ходу"?

- Як правило, на відстані приблизно 0,5-1 м від насоса, можна і ближче до нього, все залежить від конкретного випадку. 

- Рекомендації щодо вибору троса для насоса ті ж, що і для колодязного способу?

- Так, неіржавіюча сталь, капрон може за щось зачепитися або порізатися, особливо це критично для свердловин, тому що в колодязь можна і злазити в разі чого. 

- Які особливості має вода, отримана з різних джерел: ставка, свердловини, колодязя?

- У ставку, так само як і в колодязі, всього повно, але ж у воді і має бути присутня органіка, отже, там можуть бути бактерії. Але не будемо заглиблюватися в медицину ... Все залежить від конкретного ставка і колодязя, тому що живлення ставка має бути з чистої жили, а живлення поруч стоячого колодязя - знаходиться поруч із стоком якого-небудь заводу. 

- Для якого способу водопостачання система водоочищення буде найбільш дорогої?

- Для ставка. 

- На скільки років фірми дають гарантію на свої насоси?

- Зазвичай від року до трьох років. Grundfos - два роки. 

Що повинно насторожувати у момент консультації щодо буріння і монтажу обладнання?

- Ну, по-перше, нереально низькі ціни на буріння: вони пояснюються або використанням б / у, або некондиційних труб, або тим що фірма - одноденка. Стара добра порада: користуйтеся послугами відомих компаній - тих, які на ринку вже не першу п'ятирічку. 

- Що зазвичай ламається в насосах і як складно (дорого) їх ремонтувати?

- Ламається все і з різних причин. Найдорожче в лагодженні насоса - монтаж-демонтаж і відсутність води під час цих процедур. Так, якщо глибина свердловини більше 50 м, то збиток бюджету може скласти від 300 до 1000 євро. При спочатку неправильному монтажі можна і "запороти" свердловину, тут уже суми будуть інші (свердловина + обладнання, а це може дати суму і за три, і п'ять, і в десять тисяч євро). 

- Скільки коштує гарна система водопостачання з колодязя і свердловини сьогодні? На чому можна заощадити?

- Економити треба розумно, а це у вас вийде тільки за допомогою грамотних консультантів. Оптимальна вартість системи водопостачання з колодязя - приблизно в 1,5 тис. євро, з свердловини - тут все залежить від її глибини і параметрів - від 1,5 до 5 тис. євро, але можливо і більше, наприклад, для свердловини, насос в якої буде стояти на глибині 50 м, треба орієнтуватися на 3-3,5 тис. євро. 



Автор: Панасін В. В., Директор Компанії "Траст-Білдінг"



Форма входу
Пошук
Відео сайту
•  Порівняння води: водопровід і зворотний осмос
•  Обладнання для очищення води
•  Як запобігти потоп у квартирі
•  Прокладка труб і каналізації
•  Установка душової кабіни
•  Установка біде
•  Установка раковини
•  Установка унітаза
•  Багатоступеневі насоси 4 MQ 03
•  Супер автономний обігрів - 10 $/місяць
•  Пайка мідних водопровідних труб
•  Монтаж трубопроводів з поліпропілена
•  Металопластикові труби
•  Монтаж каналізації
•  Монтаж радіаторів опалення
•  Монтаж теплої підлоги
•  Як вибрати газовий котел
•  Газові котли Daewoo
•  Газовий водонагрівач
•  Вибір накопичувального водонагрівача
•  Характеристики бойлерів
•  Монтаж водонагрівача
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Погода
Погода
Курси
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Copyright MyCorp © 2025 | Створити безкоштовний сайт на uCoz