Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість
.


Меню сайту
Статті сайту
 Коротко про опалення
 Порівняння типів опалення
 Що потрібно знати про опалення, починаючи будівництво будинку?
 Нормативи котельні (паливної)
 Як правильно вибрати котел для заміського будинку?
 Які труби краще для опалення металопластикові чи поліпропіленові?
 Чим підроблені кульові крани відрізняються від фірмових? Чи можна самому визначити підробку?
 Опалення. Питання - відповідь
 Яким типам труб краще віддати перевагу?
 Свердловина чи колодязь? Все "за" і "проти"  
 Вода нас погубить!
 Що треба знати щоб насос не підкачав?
 Використання дощової води
 Поміркуємо про каналізацію
 Автономна каналізація
Наше опитування
Альтернатива газу. Який котел Ви хотіли би установити у заміському будинку?
Всього відповідей: 1278
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Lviv TOP

Львів - Бізнес портал Львова.
каталог сайтов украины

Автономна каналізація

.

При індивідуальній забудові ми прагнемо створити найкращі умови для проживання та відпочинку. Для цього в процесі будівництва необхідно виконати низку санітарно-гігієнічних вимог, зокрема забезпечити можливість видалення стічних вод (від раковин, унітазів, умивальників, ванн, душових і т. д.). Простіше кажучи, в будинку і на ділянці повинна бути влаштована система побутової каналізації.

Санітарні прилади та приймачі стічних вод

Для приймання стічних вод у приміщеннях використовуються каналізаційні труби з умовним проходом від 25 мм і більше. Застосовувані при влаштуванні внутрішньої системи каналізації труби та фасонні частини повинні задовольняти санітарним нормам, відповідати технічним умовам і держстандартам. 

Для миття рук і тіла використовують умивальники різних форм і конструкцій. У ванних кімнатах встановлюють чавунні або сталеві ванни завдовжки 1,5 або 1,75 м. Зручні в користуванні сидячі ванни, особливо якщо в будинку є люди похилого віку. Забудовники із солідним достатком можуть придбати дорогі ванни типу «Юкон», «Джакуззі» і т. п. Унітази обладнуються індивідуальними змивними бачками і сидіннями з кришкою. Для зручності в туалетній кімнаті можна встановити настінний пісуар, а для особистої гігієни - біде. 

Труби

Для каналізаційної системи застосовують легкі сталеві оцинковані труби (з умовним проходом 25-65 мм) та чавунні (50-100 мм) з фасонними частинами. Для безнапірних трубопроводів використовують азбоцементні труби діаметром до 100 мм, пластмасові та вініпластовие труби з умовним проходом від 10 мм і вище, а також полівінілхлоридні та керамічні (у більшості випадків у системах виробничої каналізації).


Прокладка каналізаційних труб

Відведення стічних вод передбачається за закритими самопливних трубопроводами. Ділянки мережі прокладають прямолінійно. Зміна напрямків прокладки трубопроводів і приєднання приладів роблять за допомогою фасонних частин. При цьому не можна допускати зміни ухилу прокладки на ділянці відвідної (горизонтального) трубопроводу. Для приєднання до стояка відводів у підвалі використовуються косі хрестовини і трійники (див. рис. 1). Для закладення стиків труб застосовують оброблені деревної смолою луб'яні волокна - клоччя.

Рис. 1.
Трійник косий 45 ° чавунний


Спосіб прокладання мереж

За способом прокладки мережу каналізації може бути: 
відкритою - у підпіллі, підвалі або в допоміжному приміщенні з кріпленням до конструкцій будівлі (стіни, перекриття) або на опорах;
прихованою - труби закладають в перекриття, укладають під підлогу (в землю або канали) або в приставні короби біля стін, в підшивні стелі, під плінтуси в підлозі і т. д.

Не можна допускати прокладання внутрішніх каналізаційних мереж під стелею, у стінах і підлогах житлових кімнат, в електрощитовій будинку, під стелею кухні (відкрито чи приховано). Якщо ви будуєте 2-3-поверховий будинок, а стояки побутової каналізації розміщуються у верхніх поверхах і проходять через кухню, то слід передбачити оштукатурений або облицьований кахлем короб. Ревізію в коробі можна не встановлювати. 

Вентиляція мереж

Мережа побутової каналізації, що відводить стічні води в зовнішню каналізацію, повинна вентилюватися через стояки, витяжна частина яких виводиться через покрівлю на висоту 0,5 м. виведену вище покрівлі витяжну частину стояка слід розмістити на відстані не менше 4 м (по горизонталі) від відкриваючих вікон і балконів. Не можна з'єднувати витяжну частину каналізаційного стояка з димарем. Діаметр витяжного стояка повинен бути рівний діаметру стічної частини стояка (див. рис. 2).


Рис. 2. Витяжна труба на стояку
1 - каналізаційний стік


Установка ревізій

Для прочищення побутової каналізації встановлюють т. н. ревізії. Якщо на стояку немає відступів, то ревізії розташовують на нижньому і верхньому поверхах будинку, якщо ж відступи є, то ревізії встановлюють і над ними. Відстань між ревізіями (або прочищення) при діаметрі труб 50 мм приймають від 8 до 12 метрів. Встановлюють ревізії в доступному для обслуговування місці.

Невентильовані каналізаційні стояки

У будинках невеликої поверховості каналізаційний стояк можна влаштовувати і без витяжки. У цьому випадку стояк повинен закінчуватися прочищенням, яка встановлюється в розтруб прямого відростка хрестовини або трійника на рівні приєднання до цього стояка найбільш високо розташованих приладів.

Ухил трубопроводів

Найбільший ухил трубопроводу не повинен перевищувати 0,15. Виняток становлять відгалуження від сантехнічних приладів довжиною до 1,5 метра. 

Випуски каналізації

Діаметр випуску мережі каналізації повинен бути не менше діаметра найбільшого з стояків, що приєднуються до випуску. Приєднується випуск до зовнішньої мережі під кутом не менше 90 градусів по відношенню до напрямку руху стічних вод (див. рис. 3).

Рис. 3. Випуск з будівлі
1 - ревізія; 2 - до септик


Перетин випуску зі стіною

У місці перетину випуску каналізаційної мережі зі стіною підвалу в сухих грунтах між трубою і будівельною конструкцією необхідно залишити зазор не менше 20 мм. Отвір у стіні при цьому закладають водонепроникним еластичним матеріалом. У вологих грунтах застосовують спеціальні сальники.

Місцева каналізація

Відведення стічних вод від індивідуального будинку можна робити в місцеву каналізацію, фекальні води в цьому випадку очищаються, проходячи крізь грунт. Стічні води з каналізаційного стояка, розташованого в будинку, надходять в трубопровід, прокладений у дворі ділянки, а потім в колодязь або септик.

Септик

Обсяг септика для сім'ї з 8-10 осіб достатньо прийняти в 2,5-3 куб. м. Опади з септика необхідно видаляти два рази на рік. У септику опади освітлюються і через дренажну мережу йдуть у грунт. Септик розташовують на відстані від 5 до 20 м від будинку (див. рис. 4).

Рис. 4. Схема пристрою місцевої каналізації


Дренажна мережа

Дренажна мережа розташовується на такій відстані від будинку, щоб стічні води не могли розмити грунт під фундаментом і не затопляли підвал будинку або льох. Дренаж влаштовують нижче місць водозабору питної води у напрямку течії грунтових вод. На суглинках септик повинен знаходитися не ближче 20 м від водозабору, дренажна мережа - не ближче 30 м, а при влаштуванні септика в піщаних і супіщаних грунтах - не ближче 50 м.

Прокладка труб

Трубу для стоку каналізаційних скидів закладають нижче глибини промерзання грунту. Для запобігання замерзання води в трубі і розриву труб останні утеплюють шлаком.

Конструкція септика

Септики виконують з цегли, бутового каменю, бетону або залізобетону. Внутрішні поверхні кам'яного або цегляного септика обштукатурюють цементним розчином, а потім виконують залізненням. Дно септика покривають бетоном. Із зовнішнього боку септик добре ізолюють, укладаючи під дно і по стінах шар жирної глини - не менше 20 см для бетонних і залізобетонних, а для кам'яних і цегляних стін - не менше 30 см.

Перекриття септика влаштовують із залізобетонних плит або дерев'яних просмолених щитів, зверху покривають толем або руберойдом. Поверх ізоляційної прокладки насипають землю шаром 20-50 см, залежно від температурного режиму місцевості. Товщина стінок септика повинна бути не менше 25 см. Краща форма для септика - кругла.

Лотки і трійники

Лоток від будинкового стоку повинен бути вище лотка труби, по якій вода стікає з септика в розподільчий колодязь, не менш ніж на 5 см. Стоки надходять в септик і виходять з нього через трійники діаметром 100 мм, які встановлюють на підвідних і відвідних трубах. Верхні кінці трійників лишають відкритими, а над ними обладнають прочищення.

Діаметр труби з прочищенням повинен бути рівний діаметру трійника, причому розрив між ними повинен бути не менше 5 см. Довжина нижніх кінців трійників з приєднаними до них трубами вибирається таким чином, щоб вони були на 40 см нижче розрахункового рівня води в септику.

Вентиляція септиків

Септики підземної фільтрації вентилюються через стояк внутрішньої каналізації будинку, який виводиться вище даху на 1-2 м.

Матеріал труб

Каналізаційні труби від будинку до септика і від септика до найближчого розподільчого колодязя виконують з чавунних, азбоцементних (ø 100 мм) або керамічних (ø 125-150 мм) труб. Ухил становить не менше 5 мм на погонний метр труби.

Розподільні колодязі

Діаметр колодязя круглої форми з цегли (у світлі) приймають не менше 40-45 см. Висота колодязя від верху труби - 40 см. Зовні колодязі ізолюють жирною глиною, а з внутрішньої сторони обштукатурюють і потім виконують залізненням. Зверху колодязь закривають залізобетонної або дерев'яної просмоленому кришкою, на яку укладають руберойд або толь і засипають землею шаром 20-40 см.

Відводи

Залежно від напрямку стоків колодязі влаштовують з одностороннім, двостороннім або тристоронньою відведенням (див. рис. 5). Щоб вимкнути дренажних труб, регулювання подачі води або ремонту в колодязі встановлюють засувки.

Рис. 5. Схематичне розташування
дренажних труб у розподільних колодязях

1 - дренажні труби ø100 мм;
2 - дерев'яний шибер


Укладання дренажу

Всередині колодязя труби переходять у відкриті бетонні лотки висотою, що дорівнює діаметру найбільшої труби. Дно їх має перебувати на рівні лотка труб. У піщаних грунтах ухил дренажної мережі від розподільчого колодязя складає 1-3 мм на один погонний метр, а в супісках і суглинках труби укладають горизонтально. Довжина гілок дренажу не повинна перевищувати 20 м. Використовують керамічні або азбоцементні труби, попередньо просвердливши в них отвори. Діаметр труб - від 75 до 150 мм, в залежності від кількості стоків.

Укладання труб в грунт

При пристрої дренажу з керамічних труб між ними залишають зазори до 10-15 мм, а стики зверху перекривають неразмокающім і нержавіючим листовим матеріалом або виконують бетонні накладки. У азбоцементних трубах, в їх нижніх половинах, на глибину близько половини їх діаметрів через кожен метр виконують пропили шириною 10-15 мм (або свердлять отвори, як зазначалося вище). Отвори в трубах необхідні для рівномірного видалення стоків у грунт.

Траншея

Траншея виконується трапецеїдальної форми. Дно траншеї засипають щебенем або гравієм розміром 15-20 мм на товщину до 10 см, надають цьому шару необхідний ухил, укладають на нього труби і насипають з боків і зверху гравій або щебінь шаром не менше 5 см завтовшки, а поверх цього - раніше вийнятий грунт . Чим товщі шар гравію або щебеню, тим краще будуть очищатися каналізаційні стоки.

Дрени

В залежності від грунту, в якому розташовується септик, на певній відстані від нього влаштовують два або більше розподільних колодязя, від яких йдуть паралельні гілки (дрени). У піщаних грунтах мають в своєму розпорядженні два дрени довжиною по 18 м з відстанню між ними в 1,5 м. Площа поля фільтрації при цьому - близько 70 квадратних метрів (див. рис. 6).

У супісках встановлюють п'ять дрен по 19 м завдовжки з відстанню між ними 2,5 м. У цьому випадку площа поля фільтрації - 230 кв. м (див. рис. 7).

У легких суглинках - сім дрен по 18,5 м завдовжки з відстанню між ними 3 м. При цьому площа поля фільтрації - 495 кв. м (див. рис. 8). Для притоку повітря на кінцях дрен встановлюють стояки з азбоцементних труб ø 100 мм.


Рис. 6. Площа фільтрації в піщаних грунтах

1 - септик;
2 - розподільчий колодязь;
3 - дрени (2 шт.);
S п. ф. = 70 м2



Рис. 7. Площа фільтрації в супісках

1 - септик;
2 - розподільчий колодязь;
3 - дрени (5 шт.);
S п. ф. = 70 м2



Рис. 8. Площа фільтрації
в легенях суглинках

1 - септик;
2 - розподільчий колодязь;
3 - дрени (9 шт.);
S п. ф. = 70 м2


Локальні системи з використанням автоматики

У цьому випадку стічні води також самопливом надходять в септик, де відбувається їхнє попереднє відстоювання і анаеробна стабілізація утворюються опадів (див. мал. 9). Пройшовши першу камеру, частково відстоянна стічна вода в самопливній режимі надходить до блоку повної біологічної очистки, де встановлено камеру аерації, яка об'єднує завантажувальний матеріал, аератор і аерліфт. Застосування такої установки дозволяє реалізувати метод біологічного очищення стічних вод в аеробних умовах.


Рис. 9. Локальна система зовнішньої каналізації


Основа методу

Діючий системі локальної каналізації метод біологічного очищення заснований на використанні мікроорганізмів, які споживають для свого харчування органічні забруднення, що знаходяться в стічній воді.

Переваги методу

Основна цінність методики полягає у відсутності необхідності додавання будь-яких реагентів або витратних матеріалів. При цьому ефективність очищення води від органічних забруднень складає 95%, а від зважених речовин - 92%. Для забезпечення життєдіяльності мікроорганізмів необхідна постійна подача кисню. З цією метою застосовується спеціальний компресор, який встановлюють у будинку. Потужність компресора невелика - всього близько 50 Вт. Вода, яка пройшла повну біологічну очистку в самопливній режимі, надходить у фільтр доочистки, а потім автоматизованим способом (за допомогою насоса) відкачується в дренажний колодязь.

Показники системи

Продуктивність системи складає 3,5 куб. м на добу і забезпечує комфортне проживання до 12 чоловік. Очищена вода повинна містити не більше 3 мг зважених часток в одному літрі.

Вибравши і влаштувавши на своїй дачній ділянці один з перерахованих вище способів пристрої каналізації й очищення стічних вод, можна домогтися створення умов проживання, цілком порівнянних з міськими.



Форма входу
Пошук
Відео сайту
•  Порівняння води: водопровід і зворотний осмос
•  Обладнання для очищення води
•  Як запобігти потоп у квартирі
•  Прокладка труб і каналізації
•  Установка душової кабіни
•  Установка біде
•  Установка раковини
•  Установка унітаза
•  Багатоступеневі насоси 4 MQ 03
•  Супер автономний обігрів - 10 $/місяць
•  Пайка мідних водопровідних труб
•  Монтаж трубопроводів з поліпропілена
•  Металопластикові труби
•  Монтаж каналізації
•  Монтаж радіаторів опалення
•  Монтаж теплої підлоги
•  Як вибрати газовий котел
•  Газові котли Daewoo
•  Газовий водонагрівач
•  Вибір накопичувального водонагрівача
•  Характеристики бойлерів
•  Монтаж водонагрівача
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Погода
Погода
Курси
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Copyright MyCorp © 2024 | Створити безкоштовний сайт на uCoz