Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість
.


Меню сайту
Статті сайту
 Коротко про опалення
 Порівняння типів опалення
 Що потрібно знати про опалення, починаючи будівництво будинку?
 Нормативи котельні (паливної)
 Як правильно вибрати котел для заміського будинку?
 Які труби краще для опалення металопластикові чи поліпропіленові?
 Чим підроблені кульові крани відрізняються від фірмових? Чи можна самому визначити підробку?
 Опалення. Питання - відповідь
 Яким типам труб краще віддати перевагу?
 Свердловина чи колодязь? Все "за" і "проти"  
 Вода нас погубить!
 Що треба знати щоб насос не підкачав?
 Використання дощової води
 Поміркуємо про каналізацію
 Автономна каналізація
Наше опитування
Альтернатива газу. Який котел Ви хотіли би установити у заміському будинку?
Всього відповідей: 1277
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Lviv TOP

Львів - Бізнес портал Львова.
каталог сайтов украины

Які труби краще для опалення металопластикові чи поліпропіленові?

.

Як металопластикові (МП), так і поліпропіленові (ПП) труби мають право бути використаними як трубопроводи в системах опалення та водопостачання житлових будинків. Право на їх застосування дає СНиП 2.04.05 - 91 «Отопление, вентиляция и кондыционирование» і СНиП 2.04.01 - 85 «Внутрений водопровод и канализация зданий». З однією умовою: труби повинні мати дозвіл на застосування в будівництві (сертифікат відповідності) та відповідати санітарним нормам  (гігієнічний сертифікат). СниП також вимагає, щоб для труб з полімерних матеріалів температура теплоносія не перевищувала 90 С, а робочий тиск - 10 атм. МП і ПП труби, придбані у відомих постачальників, як правило, мають всі необхідні дозволи та сертифікати. (Купуючи їх у дрібних торговців, хоч і за низькою ціною можна нарватися на контрафакт). Тому, і МП і ПП труби в системах опалення можуть використовуватися. Зробити ж свідомий вибір на користь того чи іншого виду труб можна, проаналізувавши їх з точки зору технології, економіки та експлуатаційних якостей. 

Всі МП труби мають пятислойну структуру з шарів поліетилену, клею та алюмінієвої фольги. Головне в трубопроводах з МП труб - технологія з'єднання труб з фітингами. Основних видів з'єднань три: роз'ємні (різьбові або цангові), умовно-роз'ємні (компресійні) і нероз'ємним (прес-фітинги). Роз'ємні фітинги, (вони найдорожчі) дозволяють багаторазово розтикувати трубу з іншим фітінгом або приладом. Компресійний фітінг розтикувати складно, необхідно замінити обтискне кільце, і робити це треба у випадку серйозної необхідності. Прес - фітинги розбиранні не підлягають, труби в них запресовують один раз і назавжди. Перші два типи фітингів містять різьбові з'єднання. На вимогу СНиП всі такі з'єднання повинні бути доступні для огляду і заміни в процесі експлуатації трубопроводів. Прес-фітинги не мають різьбових з'єднань і їх допускається замонолічівати в будівельні конструкції. Великі виробники МП труб, як правило, пропонують фірмову систему фітингів, сумісних з цими трубами, що гарантує надійність всіх з'єднань. Випадково обрані фітинги та дешеві труби невідомого походження можуть створити серйозні проблеми в процесі експлуатації трубопроводів. МП труби пластичні, легко гнуться і зберігають додану їм форму, що зручно при складній геометрії приміщень. МП труби мають 100%-ву кисневу непроникність, високу корозійну стійкість, не допускають мінеральних відкладень на внутрішніх стінках, морозостійкі. Вони мають малий теплове подовження - п'ятиметровий відрізок труби при збільшенні температури на 60 С подовжується лише на 7,5 мм. Термін служби МП труб при робочих тисках не більше 10 атм. і температурі теплоносія не більше 90 С становить 50 років. До недоліків МП труб слід віднести їх нестійкість до ультрафіолетового опромінення - пряме сонячне світло їм протипоказано. Трубопроводи з МП слід оберігати від механічних дій - ударів, зламів; від термічних впливів - відкритого вогню, іскор і т.д. Тому СНиП передбачає, як правило, приховану прокладку трубопроводів з МП, в каналах, штробах, за плінтусами і т.д. 



Поліпропіленові (ПП) труби виготовляють із поліпропілену «рандом сополімер» (товарна назва PPRC) і застосовуються в трубопроводах холодного та гарячого водопостачання, опалення, кондиціонування та ін ПП труби з'єднують за допомогою поліпропіленових фітингів методом контактного зварювання, а також за допомогою комбінованих фітингів з ПП, в які вварив металеві різьбові вставки. Зварні фітинги є нерозбірними, комбіновані - дозволяють з'єднувати труби з приладами і робити з'єднання роз'ємними. ПП труби, як і труби з МП не схильні до корозії і мінералізації внутрішніх поверхонь. Як і МП вони морозостійкі. Труби з ПП жорсткі, їх постачають у відрізках по 4 м. Товщина стінок для порівнянних внутрішніх діаметрів більше, ніж у МП приблизно в 1,7 рази, що призводить до відповідного збільшення зовнішнього діаметру. При монтажі вигин труб не допускається і всяка зміна напряму прокладки повинно бути забезпечено відповідними фітингами. Розрізняють 3 види труб з ПП. PN10 - труби для трубопроводів холодного водопостачання, PN 20 - труби для трубопроводів холодного та гарячого водопостачання. Термін служби цих труб у системі холодного водопостачання не менше 50 років, у системі гарячого водопостачання (при температурі до 75 С) - не менше 25 років. Для труб PN10 і PN20 характерно значне теплове подовження. П'ятиметровий відрізок труби при зміні температури на 60 С подовжується на 45 мм. При монтажі таких труб необхідно передбачати ковзні опори і різні компенсатори. Для трубопроводів систем опалення існують ПП труби PN25, армовані, як і МП, алюмінієвою фольгою. За фізико-механічними властивостями, виключаючи пластичність, вони близькі до металопластикових. Подовження 5-метрового відрізка труби PN25 при зміні температури на 60 С дорівнює 9 мм. Термін служби залежить від комбінації тиску і температури теплоносія. При температурі 70 С і тиску не більше 8 атм. термін служби до 50 років, при 70 С і тиску 10 атм. - До 10 років. Труби PN20 вдвічі дешевше труб PN25, однак, використовувати їх у системах опалення не слід. 

Вартість труб PN25 приблизно в 1,3 рази більше, ніж хороших МП, проте, вартість ПП фітингів менше в декілька разів. Тільки розрахунок може показати, який з варіантів обійдеться Вам дешевше. Вартість монтажних робіт для МП і ПП зазвичай різняться мало. Ймовірно, трубопровід системи опалення з ПП обійдеться Вам дешевше, ніж з МП. Однак, монтаж вимагатиме великих зусиль і часу, оскільки ПП труби неможливо гнути і важче маскувати в інтер'єрі. 



Форма входу
Пошук
Відео сайту
•  Порівняння води: водопровід і зворотний осмос
•  Обладнання для очищення води
•  Як запобігти потоп у квартирі
•  Прокладка труб і каналізації
•  Установка душової кабіни
•  Установка біде
•  Установка раковини
•  Установка унітаза
•  Багатоступеневі насоси 4 MQ 03
•  Супер автономний обігрів - 10 $/місяць
•  Пайка мідних водопровідних труб
•  Монтаж трубопроводів з поліпропілена
•  Металопластикові труби
•  Монтаж каналізації
•  Монтаж радіаторів опалення
•  Монтаж теплої підлоги
•  Як вибрати газовий котел
•  Газові котли Daewoo
•  Газовий водонагрівач
•  Вибір накопичувального водонагрівача
•  Характеристики бойлерів
•  Монтаж водонагрівача
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Погода
Погода
Курси
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Copyright MyCorp © 2024 | Створити безкоштовний сайт на uCoz