Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість
.


Меню сайту
Статті сайту
 Коротко про опалення
 Порівняння типів опалення
 Що потрібно знати про опалення, починаючи будівництво будинку?
 Нормативи котельні (паливної)
 Як правильно вибрати котел для заміського будинку?
 Які труби краще для опалення металопластикові чи поліпропіленові?
 Чим підроблені кульові крани відрізняються від фірмових? Чи можна самому визначити підробку?
 Опалення. Питання - відповідь
 Яким типам труб краще віддати перевагу?
 Свердловина чи колодязь? Все "за" і "проти"  
 Вода нас погубить!
 Що треба знати щоб насос не підкачав?
 Використання дощової води
 Поміркуємо про каналізацію
 Автономна каналізація
Наше опитування
Альтернатива газу. Який котел Ви хотіли би установити у заміському будинку?
Всього відповідей: 1277
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Lviv TOP

Львів - Бізнес портал Львова.
каталог сайтов украины

ЯКИМ ТИПАМ ТРУБ КРАЩЕ ВІДДАТИ ПЕРЕВАГУ?

.

Дана стаття є довідковим матеріалом до статті Юрія Дьоміна "Сантехніка в міській квартирі". На початку кожного параграфа наводиться умовна оцінка даної технології за найважливішими параметрами з використанням 10-бальною оціночної шкали


Сталеві труби


Параметры оценки

баллы

Степень доверия к надёжности

5

Срок службы

4

Технологичность монтажа

3

Цена материалов

9

Стоимость работ

4

Итого:

25

  Це - технологія минулого століття, практично не застосовується сьогодні. Ще 5-6 років тому можна було зустріти сантехніків, які наполягали на застосуванні саме сталевих труб тому їм це було звично, і вони просто не вміли працювати з більш сучасними технологіями. Причому такі сантехніки наводили аргументи, здатні навіть провести деякий враження на не дуже компетентного Замовника: міцність, надійність і т.п. Зараз такі «фахівці старого гарту» практично вимерли в результаті природного відбору, або еволюціонували, освоївши сучасні технології. 
Основні недоліки сталевих труб - складність монтажу, велика кількість різьбових з'єднань, слабка стійкість до корозії (незважаючи на захисний шар цинку) і необхідність застосування громіздкого обладнання (газозварювальних апаратів і трубогібних верстатів). 
Сталеві труби застосовуються і сьогодні - для прокладання мереж водопостачання та опалення цілих будинків. Але застосування їх в середині квартири не виправдано ні економічно, ні технологічно. 

Мої особисті враження від роботи зі сталевими трубами: 

Це дуже трудомістка робота, що вимагає, для одержання гарного результату, досить високої кваліфікації. 
Сталеві труби поставляються не у вигляді бухт (як мідні та металопластикові), а вигляді відрізків завдовжки, звичайно, 2, 3, або 6 метрів. Прямі відрізки такої довжини використовувати в невеликих приміщеннях незручно - ні протягнути, ні повернутися. Задані розміри відрізків призводять до того, що залишається багато відходів, або доводиться збирати один прогін труби з декількох шматків, створюючи зайві з'єднання. 
Сталева труба - жорстка, не пластична. В результаті, при збірці системи доводиться застосовувати додаткові елементи (Т.Н «згони») і, отже, знову плодити зайві з'єднання. Зігнути сталеву трубу руками під потрібним кутом - неможливо. Тому доводиться постійно використовувати спеціальний пристрій для згинання труб, який є досить громіздким і незручно для розміщення поруч із робочим місцем - треба весь час бігати до нього, і назад. 
Для виконання кожного з'єднання необхідно нарізати на трубі різьбу. Це досить трудомісткий процес, що вимагає часу і сил. На трубах великого діаметра нарізати різьбу за допомогою ручного інструменту взагалі практично неможливо (надто велике зусилля) - необхідний токарний верстат. У разі застосування нерозбірних, зварних з'єднань потрібно газозварювальне обладнання і фахівець-зварювальник високої кваліфікації, здатний виконати надійний, герметичний шов. Якісна герметизація різьбових з'єднань вимагає хороших навичок, технологічно ніяк не обумовлена і цілком залежить від кваліфікації сантехніка. При необхідності виконати поворот труби під 90 гр. з гранично малим радіусом вигину, поворот здійснюється не згином цільної труби, а з'єднанням двох відрізків труби спеціальним «куточком», що також призводить до утворення зайвих з'єднань. 
В цілому, я не бачу ні економічних, ні технологічних передумов до використання сталевих труб для облаштування системи водопостачання квартири.



Металопластикові труби (МПТ)


Параметры оценки

баллы

Степень доверия к надёжности

8

Срок службы

9

Технологичность монтажа

10

Цена материалов

8

Стоимость работ

10

Итого:

45

Це одна з найбільш поширених сьогодні технологій. Дуже проста у застосуванні, надійна. Популярність цієї технології зумовлена, на мій погляд, найкращим співвідношенням параметрів ціна / якість / технологічність серед всіх існуючих і застосовуваних на сьогоднішній день.
Металопластикова труба складається з трьох шарів, де зовнішній і внутрішній шари виготовлені з полімерного матеріалу, а середній шар з металевої фольги, що грає роль армування. Незважаючи на те, що армуючий шар у МПТ досить тонкий, такі труби відрізняються прекрасною міцністю і здатні легко витримувати необхідний тиск з достатнім запасом. Для монтажу МПТ не потрібно складного устаткування, що прискорює збірку системи і, відповідно, здешевлює її. 
Існують дві технології монтажу одних і тих же металопластикових труб, що залежать від типу використовуваних фітингів. Оскільки на МПТ не можна нарізати різьблу (вони для цього просто не призначені), щоб з'єднати труби між собою, підключити їх до загальної системи або до сантехнічних приладів, необхідно оснастити трубу якимсь фітінгом-наконечником, який дозволить це зробити. І ці фітинги бувають двох типів - затяжні (різьбові) і компресійні (прес-фітинги). 
Якщо фітінг резьбовой, то герметичне запресовування його на трубі відбувається в момент затягування з'єднання гайковим ключем - різьба виконує роль червячно механізму, що створює необхідне для цього зусилля. Якщо фітінг компресійний, то його необхідно запресувати на трубі за допомогою спеціального пристрою. 

У цих двох технологій є свої прихильники і свої супротивники.
З одного боку, прийнято вважати, що прес-фітинги забезпечують більшу надійність з'єднання фітинга з трубою. З іншого боку, очевидно, що різьбові фітинги забезпечують цілком достатню надійність. З третього боку, різьбові фітинги вважаються «обслуговуваними» - вимагають періодичної (раз на кілька років) перевірки і підтяжки. Прес-фітинги вважаються не обслуговуваними і, тому, призначені в т.ч. для глухої замуровки в стіни чи підлоги. Але особисто я противник глухий замуровок абсолютно будь-яких фітингів - колекторна розводка дозволяє цього легко уникнути, а ризик протікання фітинга завжди більше ніж ризик розриву труби. З четвертого боку, за всю мою велику практику роботи з металопластиковими трубами я не пам'ятаю жодного випадку, щоб резьбовой фітінг реально вимагав обслуговування. У моїй власній квартирі укладені МПТ з різьбовими фітингами. Спроба «обслужити» їх через чотири роки експлуатації виявила, що обслуговувати нічого - нічого не тече, підтягування не піддається. 

Особисто я віддаю перевагу різьбові фітинги тому робота з ними не вимагає наявності додаткового спеціального інструменту - прес-кліщів, які абсолютно марні в господарстві, якщо ви не професійний сантехнік. Так само резьбовой фітінг дозволяє без якихось особливих навичок (навіть самостійно) виконати зборку / розборку з'єднання, у разі потреби. Тобто з різьбовим фітінгом, у випадку чого, справиться будь-який сантехнік, викликаний з місцевого Деза. Гайкові ключі в нього точно є, а ось прес-кліщів цілком може не виявитися. 
Провідні фірми-виробники випускають фітинги обох типів, не поспішаючи відмовитися від одного з них. При цьому прес-фітинги використовують, як правило, при монтажі систем в процесі будівництва, а різьбові фітинги - при виконанні ремонтно-будівельних робіт. 

Зі свого боку, я міг би рекомендувати декількох виробників металопластикових труб, якість продукції яких не викликає сумнівів. Це: Kisan, Valtec, Dalpex, Henco і вітчизняна «Гента». При цьому продукція фірми Henco (Бельгія) є однією з найбільш розповсюджених на нашому ринку, але нерідкі випадки підробки виробів цієї фірми - особливо серед того, що продається на будівельних ринках. Я зовсім не проти будівельних ринків, але такі важливі речі як труби і фітинги вважаю за краще купувати тільки в фірмових магазинах - надто вже дорогою може вийти покупка неякісної підробки і невідомо, скільки нижніх квартир може бути доведеться ремонтувати за свій рахунок. Тому я вважаю за краще вироби вітчизняної фірми «Гента» тому що маю можливість придбання їх безпосередньо у виробника, що повністю виключає можливість підробки. А виробничий контроль якості, налагоджений на цій фірмі, викликає велику повагу - кожен метр (!) Труби забезпечується спеціальною маркуванням, за якою можна встановити дату і час (з точністю до хвилини) коли була зроблена ця труба і, відповідно - хто саме відповідає за її якість. 
В даний час, одним з найбільш якісних типів фітингів для металопластикових труб є фітінги фірми Valtec. Ущільнювальні кільця з гуми замінені в цих виробах на ущільнювачі з спеціально розробленого полімеру, що істотно підвищує загальну надійність з'єднання тому ущільнювальні кільця, у свою чергу, - одне з найбільш слабких місць фітинга. 

Мої особисті враження від роботи з металопластиковими трубами.

Все дуже просто і зручно, навчитися, за бажання, можна за пару годин. А далі вже не потрібно нічого особливого, крім акуратності і дотримання всіх правил монтажу.
Весь монтаж здійснюється за допомогою дуже простих ручних інструментів - швидко і легко. Металлопластиковая труба вільно гнеться руками - тільки при малих радіусах вигину потрібно застосовувати спеціальні пружини, які вставляються в трубу, щоб уникнути змін її геометрії та заломів. При необхідності трубу легко підігнути прямо за місцем збирання. 
Складання системи, аналогічної тієї, яку ми використовували для прикладу, забере у середнього фахівця не більше двох днів. 

З моєї точки зору, металопластикові труби, на сьогоднішній день - оптимальна технологія для влаштування квартирної системи водопостачання. Найкраще співвідношення ціна / якість / надійність.




Труби з молекулярно-зшитого поліетилену (РЕХ)


Параметры оценки

баллы

Степень доверия к надёжности

10

Срок службы

9

Технологичность монтажа

9

Цена материалов

6

Стоимость работ

9

Итого:

43

 

  Насправді існує безліч різних серій труб з молекулярно-зшитого поліетилену, що розрізняються як за співвідношенням ширини труби до товщини стінки, так і за характеристиками матеріалу виготовлення. І всі вони мають різні робочі параметри температура / тиск. Так що необхідно завжди розглядати конкретну трубу, від конкретного виробника і обов'язково вимагати сертифікати. 
Технологічно це майже повний аналог металопластикових труб. Різниця полягає в тому, що труба з молекулярно-зшитого поліетилену являє собою, власне, не трубу, а поліетиленовий шланг - на зразок садового. Тобто вона м'яка, пластична, гнеться як завгодно і тому не вимагає взагалі ніяких зусиль при прокладці. 
З цілої низки цілком об'єктивних причин труби з зшитого поліетилену вважаються більш надійними, ніж металопластикові труби. Однак, як я вже говорив вище, це - скоріше надлишкова надійність тому надійність металопластикових труб загальновизнана цілком достатньою. Втім, якщо б не більш висока ціна, то труби з молекулярно-зшитого поліетилену, напевно, витіснили б з ринку металопластикові труби. 
На сьогоднішній день використання труб з зшитого поліетилену найбільш виправдане при влаштуванні «водяних» теплих підлог - коли їх надійність перестає бути надмірною і за неї варто переплачувати. 

Мої особисті враження від роботи з PEX-трубами.

Практично нічим не відрізняються від металопластикових труб, але помітно зручніше при прокладці - нічого не потрібно гнути, все само гнеться як треба, легше і зручніше протягати через всякі хитрі вигини і отвори в перегородках. Правда потрібно частіше ставити кріплення, тому що труба не тримає задану форму вигину. Працював я з прес-фітингами і (наскільки мені відомо) різьбові фітинги для цього типу труб практично не застосовуються. 

Якщо б не більш висока ціна, можна було б віддати перевагу цієї технології перед металопластиковими трубами.




Мідні труби


Параметры оценки

баллы

Степень доверия к надёжности

9

Срок службы

10

Технологичность монтажа

7

Цена материалов

5

Стоимость работ

7

Итого:

38

Це - технологія, що одержала поширення, головним чином, в елітному будівництві. Мабуть тому, що мідь - традиційно дорогою, «стратегічний» матеріал, що служить своєрідним символом престижу і якості (за прикладом мідних покрівель).
Найбільш часто мідні труби (як і інші) порівнюють із самими популярними - металопластиковими. За надійності мідні труби вище металопластикових - завдяки однорідності застосовуваного матеріалу. Але, як і у випадку з трубами з молекулярно-зшитого поліетилену, я вважаю цю надійність кілька надлишковою. А переплачувати за неї доведеться - тому що вартість мідних труб значно вище, ніж вартість металопластикових. Щоправда фахівці з мідними трубами люблять посилатися на те, що вартість деяких фітингів для мідних труб в кілька разів нижча, ніж вартість аналогічних фітингів для металлополастіка - деякі мідні фітинги влаштовані простіше тому розраховані на пайку з'єднання. Але при колекторної системі розведення застосовується мінімум фітингів, а витрата погонажа труб - більше. Так що баланс виявляється все-таки на користь металопластикових труб. Тому систему на основі мідних труб найчастіше збирають за стандартною технологією - шляхом розгалуження магістралей. А це, як ми вже знаємо, має свої недоліки. Хоча, заради справедливості, слід сказати, що якісно виконана пайка підключення є, мабуть, лідером по надійності серед всіх інших нерозбірних з'єднань. Питання в тому, що якісне виконання паянних з'єднань вимагає порівняно високої кваліфікації робітника, а це важко гарантувати в наших реальних умовах. 
Для систем водопостачання використовуються мідні труби з маркуванням EN 1057. Це означає, що ця труба, зроблена за європейським стандартом DIN - штучно підкислена, що забезпечує її найбільшу стійкість до впливу води і запобігає виділення в воду шкідливих для здоров'я людини оксидів міді. 

Мої особисті враження від роботи з мідними трубами. 

В цілому мені нема чим похвалитися. Як я вже говорив, паяння з'єднань мідних труб вимагає спеціальної кваліфікації, якої я, не будучи професійним сантехніком, не маю. Я чесно спробував попрацювати з газовим пальником, але результат викликав лише ввічливо-скептичну посмішку на обличчі майстра, що дозволив мені цей маленький експеримент.

Робота з затяжними фітингами для мідних труб особливих проблем не викликала - трохи складніше, ніж на металопластик.




продовження   >>>

Форма входу
Пошук
Відео сайту
•  Порівняння води: водопровід і зворотний осмос
•  Обладнання для очищення води
•  Як запобігти потоп у квартирі
•  Прокладка труб і каналізації
•  Установка душової кабіни
•  Установка біде
•  Установка раковини
•  Установка унітаза
•  Багатоступеневі насоси 4 MQ 03
•  Супер автономний обігрів - 10 $/місяць
•  Пайка мідних водопровідних труб
•  Монтаж трубопроводів з поліпропілена
•  Металопластикові труби
•  Монтаж каналізації
•  Монтаж радіаторів опалення
•  Монтаж теплої підлоги
•  Як вибрати газовий котел
•  Газові котли Daewoo
•  Газовий водонагрівач
•  Вибір накопичувального водонагрівача
•  Характеристики бойлерів
•  Монтаж водонагрівача
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Погода
Погода
Курси
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Copyright MyCorp © 2024 | Створити безкоштовний сайт на uCoz