Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість
.


Меню сайту
Статті сайту
 Коротко про опалення
 Порівняння типів опалення
 Що потрібно знати про опалення, починаючи будівництво будинку?
 Нормативи котельні (паливної)
 Як правильно вибрати котел для заміського будинку?
 Які труби краще для опалення металопластикові чи поліпропіленові?
 Чим підроблені кульові крани відрізняються від фірмових? Чи можна самому визначити підробку?
 Опалення. Питання - відповідь
 Яким типам труб краще віддати перевагу?
 Свердловина чи колодязь? Все "за" і "проти"  
 Вода нас погубить!
 Що треба знати щоб насос не підкачав?
 Використання дощової води
 Поміркуємо про каналізацію
 Автономна каналізація
Наше опитування
Альтернатива газу. Який котел Ви хотіли би установити у заміському будинку?
Всього відповідей: 1278
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Lviv TOP

Львів - Бізнес портал Львова.
каталог сайтов украины

Рідкопаливні  котли

.

  Такі котли могли би бути популярними (в силу своєї автономності та високого ступеня автоматизації роботи), однак дорожнеча дизельного палива, на якому вони частіше всього працюють, і висока вартість робіт з установки, налагодження та обслуговування обладнання позбавляють їхніх переваг перед іншими котлами. Тим не менше, використання такого котла буде виправдано, наприклад, якщо поряд немає газової магістралі або необхідний більш високий рівень автоматизації процесів, ніж при експлуатації твердопаливних котлів. 

За принципом своєї роботи рідкопаливні котли нагадують напольні газові, є лише відмінність у конструкції: для таких котлів незалежно від потужності обов'язково наявність вентиляторного пальника, який поставляється окремо від котла. Його призначення таке: під великим тиском розпорошити паливо і подати в камеру згоряння. Отже, паливо подається до пальника під високим тиском, розпилюється на найдрібніші краплі при проходженні через форсунку. Потім паливо змішується з повітрям, нагнітається вентилятором, подається в зону горіння і запалюється. 

Рідкопаливний котел додатково оснащується котловим регулятором, який керує пальником, і іншими необхідними пристроями, підключеними до котла, зокрема насосом. 

Одним з головних параметрів будь-якого опалювального котла, і рідкопаливний не виняток, є його потужність. Точно визначити потрібну величину цього параметра для опалення будинку можна, лише виконавши детальний теплотехнічних розрахунок. При цьому слід враховувати товщину стін, перекриттів, кількість і розташування вікон. Навіть те, скільки в будинку постійно проживає людей. Зробити це може інженер фірми-продавця, але приблизно розрахувати необхідні параметри перед покупкою можливо. 

Так, для добре утепленого будинка при висоті стелі до 3 м можна керуватися наступним співвідношенням: на 10 кв.м опалювальної площі буде потрібно 1 кВт теплової потужності. 

Більшість рідкопаливних котлів можуть працювати і з газовими пальниками. Такі апарати будуть зручні в тому випадку, якщо заздалегідь відомо, що газова магістраль буде прокладена неподалік від будинку у доступному для огляду майбутньому. Відзначимо, що переведення котла з одного виду палива на інший вимагає певних процедур, які не рекомендують проводити самостійно: це і налагодження нового пальника, і прочистка димових каналів, і ін. 

Встановлювати рідкопаливні котли слід в окремому приміщенні з витяжкою. Крім того, вони вимагають запасу палива, яке можна зберігати і в тому ж приміщенні в спеціальній ємності, пластикової чи металевої, з дотриманням правил протипожежної безпеки. Якщо використовується пластиковий бак, то він повинен бути встановлений в металевий піддон, який в разі течі не дасть паливу розтектися по підлозі. 

Витрата рідкого палива можна приблизно розрахувати з простої формули: розділити максимальну потужність на десять. Можна також сказати, що для опалення будинку площею 150-300 кв. м буде потрібно 2-4 тонни солярки. При цьому не можна забувати про те, що подають паливопроводи повинні бути утеплени, інакше підвищиться в'язкість палива і його перекачування потребують більшої потужності паливного насоса. Також, паливопроводи повинні бути якісно встановлені, оскільки найменша негерметичність в паливних каналах призводить до влученню туди повітря, в результаті чого котел може періодично зупинятися. А ще обов'язково наявність фільтра тонкого очищення палива, яка запобігає засмічення форсунок котла, що призводить до зниження його продуктивності. 

У Західній Європі існують так звані «трилітрові будинки», для опалення яких потрібно на 1 кв. м площі 3 л солярки на рік. Це будинки з дуже гарним утепленням і, як правило, з примусовою вентиляцією та рекуператором тепла (тобто виходячи з дому тепле повітря нагріває холодне входяче повітря). 

Рідкопаливному котлу потрібно періодичне техобслуговування. Так, камера згоряння, димові канали і пальник поступово покриваються сажею і пилом, в теплообміннику і в трубопроводі утворюється накип, може ржавіти димар. Все це позначається на продуктивності котла, збільшується споживання палива, та можуть траплятися поломки. Щоб уникнути цього, і потрібно періодичне обслуговування фахівцем. Він же повинен двічі на рік перенастроювати режим роботи котла: навесні - на вироблення малої кількості тепла для потреб гарячого водопостачання, восени - більшої кількості тепла для опалення. Крім того, якість, склад і характеристики дизельного палива змінюються від партії до партії, а рідкопаливні котли чутливі до цього. Тому для того, щоб котел працював справно, а саме з дотриманням своїх технічних характеристик і терміну служби, при кожній заправці баків іншого виду паливом, пальник потрібно перенастроїти за допомогою спеціального газоаналізатора. 

Все це, укупі із згаданої дорожнечею палива, і перешкоджає широкому поширенню рідкопаливних котлів у нас, однак крім названих недоліків є в них і чималі переваги. Так, сучасні дизельні котли з добре налаштованим пальником з шумоізолюючим кожухом працюють тихо. Крім того, вони досить "чисті" (у порівнянні з автомобілями - на два порядки), а по продуктивності близькі до газових, але на відміну від них не вимагають дозволу на встановлення. 

Ще одна перевага - високий ступінь автоматизації процесу. Залиті в паливні ємності декількох тонн солярки вистачить на два-три місяці роботи, протягом яких котел може працювати в автоматичному режимі, без втручання людини. Якщо додати до котла дизельний генератор, то буде досягнута ще й повна автономність роботи: електроенергія потрібно для забезпечення нормальної роботи автоматики котла, пальника, насосів та функціонування інших приладів в будинку.

Форма входу
Пошук
Відео сайту
•  Порівняння води: водопровід і зворотний осмос
•  Обладнання для очищення води
•  Як запобігти потоп у квартирі
•  Прокладка труб і каналізації
•  Установка душової кабіни
•  Установка біде
•  Установка раковини
•  Установка унітаза
•  Багатоступеневі насоси 4 MQ 03
•  Супер автономний обігрів - 10 $/місяць
•  Пайка мідних водопровідних труб
•  Монтаж трубопроводів з поліпропілена
•  Металопластикові труби
•  Монтаж каналізації
•  Монтаж радіаторів опалення
•  Монтаж теплої підлоги
•  Як вибрати газовий котел
•  Газові котли Daewoo
•  Газовий водонагрівач
•  Вибір накопичувального водонагрівача
•  Характеристики бойлерів
•  Монтаж водонагрівача
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Погода
Погода
Курси
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Copyright MyCorp © 2024 | Створити безкоштовний сайт на uCoz