Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість
.


Меню сайту
Статті сайту
 Коротко про опалення
 Порівняння типів опалення
 Що потрібно знати про опалення, починаючи будівництво будинку?
 Нормативи котельні (паливної)
 Як правильно вибрати котел для заміського будинку?
 Які труби краще для опалення металопластикові чи поліпропіленові?
 Чим підроблені кульові крани відрізняються від фірмових? Чи можна самому визначити підробку?
 Опалення. Питання - відповідь
 Яким типам труб краще віддати перевагу?
 Свердловина чи колодязь? Все "за" і "проти"  
 Вода нас погубить!
 Що треба знати щоб насос не підкачав?
 Використання дощової води
 Поміркуємо про каналізацію
 Автономна каналізація
Наше опитування
Альтернатива газу. Який котел Ви хотіли би установити у заміському будинку?
Всього відповідей: 1278
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Lviv TOP

Львів - Бізнес портал Львова.
каталог сайтов украины
Опалювальні котли - якими вони бувають і як їх вибирають
.
 Критерії
.
1 Цінові групи
2 Автоматизація
3 Споживчі властивості 
4 За типом теплообмінника 
5 За типом пальника 
.


Які можна виділити цінові групи опалювального устаткування? На наш погляд, обладнання з точки зору його ціни в цілому можна розбити на наступні умовні групи, одночасно відображають в основному якість, довговічність, надійність, економічність, комфортність, функціональні можливості обладнання. 
Класифікувати опалювальні котли можна за різними критеріями: за ціною, по виробниках, по потужності, по паливу на якому котел працює, за кількістю контурів (одноконтурні і двоконтурні), за матеріалом, з якого вони виготовлені, по способу установки (стаціонарні і настінні) , по способу видалення відпрацьованих газів (з природною або примусовою тягою) і по багатьох інших параметрів. Зупинимося тільки на основних. 

Лідери позиції займають в основному німецькі виробники:
котлів, бойлерів - Viessmann, Buderus, Wolf, Vaillant, Fröling, Weishaupt;
циркуляційних насосів для систем опалення та гарячого водопостачання (ГВП) - Grundfos, Wilo;
радіаторів - Kermi;
обладнання водопідготовки - Grunbeck;
металопластикових труб, фітингів до них, воздухоотводчики, груп безпеки - Oventrop

Ціна котла залежить від його потужності, типу (чавунний, сталевий та ін), обладнання автоматикою, типу пальника. Орієнтовно ціна котла німецького виробництва з чавунним теплообмінником в середньому складає від 50 євро в перерахунку на один кіловат потужності котла. 

Якщо спробувати розділити всі представлені на ринку котли за ціною, то можна виділити три основні групи: 

• найбільш дорогі і якісні - німецькі (наприклад, Viessmann, Buderus, Wolf, Vaillant) і шведські (CTC). 

• середні за вартістю і при цьому досить якісні котли з Італії (наприклад Beretta, Ferroli, Ariston, Baxy SPA, Fondital, Sime), Чехії (Dakon, Mora, Viadrus), Словаччини (Protherm, Eleko), Іспанії (Roca), Південній Кореї (Kiturami, Olympia), Японії (Rinnai), 

• найдешевші - вітчизняні (котли Жуковського машинобудівного заводу - АОГВ, АКГВ, Подільські "ЗІОСАБ", Нижегородский "Еван", Рязанський "РусНІТ"). 

Відразу хочеться сказати, що фірм представлячи своє обладнання на вітчизняному ринку набагато більше, і вказані тільки деякі з них. При цьому розподіл за ціною теж досить умовно. Так, якщо говорити про настінних газових котлах, то у найвідоміших німецьких виробників можна знайти моделі, які коштують дешевше, ніж "настінні" з Італії, Чехії, Словаччині. 

Потужність 

Потужність - основний параметр котла. Він говорить про те, приміщення якої площі (обсягу) ви за допомогою цього котла зможете обігріти. Виробляються котли самої різної потужності: від декількох кВт до тисяч кВт. Таким чином, завжди можна підібрати котел, що оптимально підходить для опалення як невеликого заміського будинку площею в кілька десятків або сотень квадратних метрів, так і для опалення цілих груп будинків чи великих виробничих будівель. 

Паливо 

Існують котли, що працюють на газі (природному магістральному або зрідженому балонним), на рідкому паливі (як правило, солярка), твердому паливі (вугілля, дерево, кокс) або використовують електроенергію. Кожен з цих варіантів може стати для вас оптимальним в залежності від конкретних умов, в яких ви плануєте його використовувати. Більш докладно про вибір оптимального виду палива буде розказано нижче. Якщо говорити про конкретних виробників, то варто відзначити, що більшість німецьких фірм виробляють рідкопаливні та газові котли (Buderus, Viessmann і ін.) Є фірми, які виробляють тільки один тип котлів (наприклад, словацькі Eleko бувають тільки електричними). Деякі виробляють весь спектр котлів. 

Кількість контурів 

Якщо котел забезпечує тільки опалення будинку, то він називається одноконтурним. Якщо, крім опалення, за допомогою котла можна забезпечити і гаряче водопостачання (ГВП), то його прийнято називати двоконтурним. Двоконтурний котел може бути проточного типу чи з убудованим бойлером. Варто відзначити, що до будь-якого одноконтурного котла можна підключити бойлер для підготовки гарячої води. Одноконтурні котли, забезпечені сучасною автоматикою, можуть забезпечити роботу й інших контурів (крім опалення і водопостачання), наприклад, теплих підлог, вентиляції і т.п.
.
Алгоритм підбору опалювального котла 

Тепер, отримавши деяке уявлення про те, які бувають опалювальні котли, перейдемо до того, як вибрати котел з безлічі існуючих. Алгоритм підбору приблизно наступний. Спочатку варто визначити тепловтрати будівлі, і, відповідно, необхідну потужність котла. Після цього, вибрати, яке паливо раціональніше використовувати у Вашій місцевості. Потім розглянути варіанти зі способом підготовки гарячої води (якщо вона потрібна). 

Визначення необхідної потужності котла 

Відразу хочеться зазначити, що остаточне визначення потужності котла варто довіряти тільки професійним інженерам-теплотехнікам. У цій статті я хочу розповісти про попереднє визначення потужності. Так ось, орієнтовно можна користуватися таким співвідношенням - 1 кВт потужності котла потрібна для обігріву приблизно 10 м² добре утепленому приміщення при висоті стелі до 3 м. Зрозуміло, що якщо ваш дім погано утеплений, або ви хочете опалювати скляну веранду, то вам буде потрібно велика потужність. Крім того, бажано врахувати, що, якщо, крім опалення ви захочете за допомогою котла ще отримувати і гарячу воду, то необхідна потужність може збільшитися ще на 20-50%. Так як гаряча вода готується не постійно, а періодично, то зазвичай система будується з пріоритетом гарячого водопостачання. У цьому випадку, при потребі в гарячій воді вся потужність котла йде на її приготування, а опалення перестає працювати. Як правило (при врахуванні недовгого використання гарячої води) температура в будинку за цей час не встигає суттєво впасти. Також, очевидно, що якщо котел буде використовуватися ще, наприклад, і для нагрівання води в басейні, то його потужність повинна бути збільшена з урахуванням цієї додаткового навантаження. 

І останнє, що стосується потужності котла. У випадку з газовими котлами, у рекламних буклетах або в інструкціях вказується потужність при номінальному тиску газу. В українських мережах тиск часто набагато нижче і, відповідно, реальна потужність, яку буде мати котел, може істотно відрізнятися від зазначеної в його описі (звичайно у меншу сторону). 

ТИПИ КОТЛІВ 

Вибір палива 

Якщо до вашої ділянки підведений магістральний газ, то, в переважній більшості випадків, оптимальним є газовий котел, тому що більш дешевого палива не знайдеш. 

- Газові котли 

Газові котли з атмосферним пальником прийнято підрозділяти на підлогові (стаціонарні) і настінні. 

Теплообмінник підлогових звичайно виконаний з чавуну або сталі. Не можна сказати однозначно, що якийсь-то матеріал має незаперечні переваги перед іншим. Сталеві - легче, не дуже бояться ударів під час перевезення і навантаження-розвантаження. У чавунних теплообмінник, в порівнянні зі сталевими, як правило товстіший, що може позитивно позначитися на термін його служби, але чавун - крихкий метал. Однак з практики відомо, що не менший вплив, ніж матеріал теплообмінника, на термін служби котла надає правильний проект, монтаж і експлуатація системи опалення. 

Настінні котли можна назвати "міні котельні", адже в невеликому корпусі знаходиться не тільки пальник, теплообмінник та пристрій управління, але й один або два циркуляційні насоси, розширювальний бак, манометр, термометр, система, що забезпечує безпечну роботу котла і багато  інших елементів, без яких не обходиться робота нормальної котельні. Хочеться звернути вашу увагу на те, що за способом видалення відхідних газів котли діляться на моделі з природною та примусовою тягою. В котлах з примусовою тягою видалення відхідних газів відбувається за допомогою вентилятора, вбудованого в котел. Такі моделі ідеальні для приміщень без традиційного димоходу, так як продукти згоряння в цьому випадку виводяться через спеціальний коаксіальний димохід, для якого достатньо зробити тільки отвір в стіні. 

А якщо газу немає, то варіантів все одно залишається чимало: електричні котли, котли із змінними пальниками на рідке паливо і газ, Твердопаливні котли. 

- Електричні котли 

Основними перевагами електро-котлів є: невисока ціна, низькі витрати на монтаж, безпеку, простота в експлуатації, не вимагають окремого приміщення (котельні) та монтажу димоходу, безшумні, екологічні (немає шкідливих викидів і сторонніх запахів). Електричний котел - досить простий пристрій. Основними його елементами є теплообмінник, що складається з бака, з укріпленими в ньому електронагрівачі (ТЕНами), і блоку управління та регулювання. Електричні котли деяких фірм поставляються вже укомплектованими циркуляційним насосом, розширювальний баком, запобіжним клапаном і фільтром. Важливо відзначити, що електро-котли невеликої потужності бувають у двох різних виконаннях - однофазні (220 В) і трифазні (380 В). Котли потужністю понад 12 кВт зазвичай виробляються тільки трифазним. Переважна більшість електричних котлів потужністю більше 6 кВт випускається багатоступінчастий, що дозволяє раціонально використовувати електроенергію і не вмикати котел на повну потужність у перехідні періоди - навесні і восени. Головні фактори, що обмежують поширення цього типу котлів: 

• висока вартість електроенергії, 

• не на кожній дільниці є достатня виділена електрична потужність. Котли, зі змінними пальниками для роботи на газі або рідкому паливі. 

За допомогою котлів, обладнаних рідкопаливним пальниками, ви можете забезпечити майже повну автономність опалення вашого будинку від зовнішніх джерел. По-перше, ви не будете залежати від подачі газу. По-друге, якщо встановити додатково до рідкопаливного котла ще й автономне джерело електроживлення (для забезпечення нормальної роботи автоматики котла, пальника, насосів), то ви не будете залежати і від подачі електроенергії. Єдине, що вам потрібно буде від "зовнішнього світу" - це підвезення дизельного палива. 

Крім того, котли із змінними пальниками часто зручні в ситуації, коли газу близько вашої ділянки поки немає, але відомо, що він з'явиться в найближчому майбутньому. Ви можете перший час використовувати рідкопаливним пальник, а з появою магістрального газу встановити газовий. Але треба мати на увазі, що вартість навісної газової горілки може бути порівнянна з вартістю котла, а іноді й перевершувати її. Висока вартість навісних (наддувних) газових пальників обумовлена тим, що це технічно складні пристрої, які забезпечують дуже високий ККД (близько 94%). 

Часто виникає питання, як розрахувати витрати рідкого палива. Орієнтовно це витрата (при роботі котла на повну потужність) можна "прикинути" з дуже простої формули: 

Витрата палива (л/год) = потужність пальника (кВт) х 0,1 Твердопаливні котли 

Паливом для твердопаливних котлів можуть бути дрова (дерево), буре або кам'яне вугілля, кокс. Існують як "Всеїдні" моделі, які можуть працювати на всіх вищевказаних видах палива, так і працюючі на деяких з них, але при цьому мають більший ККД. 

Багато хто зеадуючи твердопаливних котлів уявляють собі зовсім примітивний пристрій, що не піддається ніякої автоматизації. У наші дні ця думка вже застаріла. З'явилися достатньо "розумні" котли, що працюють на твердому паливі. Значна частина сучасних котлів можуть автоматично підтримувати задану температуру води на виході. Це здійснюється наступним чином. На котлі встановлений датчик, відслідковує температуру теплоносія. Цей датчик механічно з'єднаний з заслінкою. У випадку, якщо температура теплоносія стає вище заданої вами, то заслінка автоматично прикривається і процес горіння сповільнюється. Коли температура знижується, то заслінка відкривається. Варто зауважити, що цей пристрій не вимагає підключення до електричної мережі. Звичайно, сучасні твердопаливні котли набагато зручніші в експлуатації, ніж ті, які використовувалися раніше, але головний недолік цього типу котлів усунути практично неможливо - вони не можуть працювати в повністю автоматичному режимі, так як вимагають регулярного завантаження палива. 

Якщо ви вирішите купувати ТВЕРДОТОПЛИВНИЙ котел, то вам може стати в нагоді таблиця з орієнтовною висотою димової труби в залежності від її внутрішніх розмірів і потужності котла.

Мощность котла, кВт
Сечение, мм
Минимальная высота, м
16
200х200
 6
32
200х200
10
45
200х200
12

Котли на три і більше видів палива. 

Нерідко зустрічаються котли з камерою для спалювання твердого палива і мають можливість встановлення навісних пальників на газ і рідке паливо. Це зручно у випадках, коли вам треба дочекатися появи газу і до цього моменту ви можете використовувати тверде або рідке паливо. Крім того, і за наявності газу, але є проблеми з його подачею, непогано мати в запасі й інші варіанти. Деякі фірми випускають котли, що мають дві окремі камери згоряння - для твердого та газоподібного (рідкого палива) і, крім того, обладнані вбудованим ТЕНом . Тобто ці моделі можуть працювати на всіх чотирьох основних видах палива. Але однозначно сказати, чи потрібен такий універсалізм складно. Не так часто виникає необхідність використовувати всі види палива, а заплатити за саму цю можливість доведеться набагато більше, ніж за котли, що працюють на одному або двох видах палива. 

Одноконтурний або двоконтурний? 

У випадку, коли потреби в гарячій воді не дуже великі (близько 10 - 15 л/хв при нагріванні на 30 С), то логічно придбати двоконтурний котел проточного типу. Більш комфортні умови гарячого водопостачання можна одержати, установивши котел з убудованим бойлером. Його основні плюси це 125-200 літрів (в залежності від моделі) гарячої води постійно готових до використання. Крім того, бойлер дозволяє мати на якийсь час запас гарячої води при відключенні газу. Але зазвичай за комфорт доводиться платити, і деякі мінуси у котлів з вбудованим бойлером теж присутні. До мінусів можна віднести: 

• великі (наголос на першому складі) габарити і вагу, 

• в деяких випадках, їх ремонтопридатність нижче, як і будь-якого приладу що поєднує в одному корпусі два пристрої. 

Якщо ж ви звикли витрачати багато гарячої води і у вас кілька точок водорозбору, що працюють одночасно з великим споживанням гарячої води (ванна, джакузі, душ і т.п.), то можна до одноконтурного котла, як, втім, і до двоконтурного, підключити бойлер великого об'єму, наприклад 200 літрів. Практично завжди це гарантує задоволення потреб в гарячій воді навіть дуже вимогливого покупця. 

Закінчити хочеться традиційною порадою - купувати опалювальне обладнання варто тільки в спеціалізованих фірмах. Оптимально коли фірма сама постачає цю техніку (що дозволяє їй тримати хороші ціни), сама проектує систему, сама монтує і обслуговує. Це дозволяє зосередити всю відповідальність в одному місці і у випадку виникнення яких-небудь проблем швидко й кваліфіковано їх усунути.
.
Наскільки доцільно придбання дорогого котельного обладнання німецьких фірм «Viessmann», «Buderus» або «Wolf»? 

В першу чергу, про особливості обладнання. 

Більшість типів котлів цих виробників мають 2-х ступінчастий режим роботи, що особливо важливо для котелень потужністю більше 45 кВт. Річ у тім, що підбір котла по потужності здійснюється виходячи з  характерною зимової температури, наприклад, для Львівської області рівною -19*С, хоча реально по-справжньому холодних днів протягом року може бути небагато, а отже, і потреби в генерації тепла в середньому протягом року істотно менше розрахункових. Тепер уявимо собі, що при будь-якому запиті на тепло, навіть коли потрібно його незначна кількість, автоматично відбувається включення котла на всю потужність, через кілька секунд котел виключиться, але із-за інерційності теплоносій буде перегрітий, що з одного боку приводить до погіршення якості регулювання температури, а з іншого боку - неекономним використання палива. У розглянутій одноступінчатій системі такий процес "швидкого включення / відключення котла" може повторюватися дуже часто. Двоступінчаста котельня набагато економічніше, а ресурс її роботи використовується більш раціонально, тому що кількість циклів включення / відключення котла значно скорочується. З цими ж цілями в програмувальні параметри введена опція "Час затримки включення 2-ї ступені". Слід зазначити, що 2-х ступінчастий режим роботи котельні дозволяє "без проблем" погодити котел з бойлером по теплопрінімающій здатності останнього. Закономірне питання: у випадку каскадної котельні, яка складається, наприклад, з двох котлів, чи не приведе 2-х ступінчастий режим експлуатації до нерівномірно роботі котлів? Ні, цього не відбудеться, тому що в автоматиці котельні передбачена періодична зміна "ролей" ведучого і підпорядкованого котлів. Взагалі ж, рішення про те, скільки ступенів повинне працювати у конкретний момент часу, здійснюється мікропроцесорним регулятором опалення автоматично в залежності від потреб в теплі і гарячій воді і з урахуванням зовнішніх погодних умов і зроблених програмних установок. Користувач найчастіше про це просто нічого не підозрює.

Форма входу
Пошук
Відео сайту
•  Порівняння води: водопровід і зворотний осмос
•  Обладнання для очищення води
•  Як запобігти потоп у квартирі
•  Прокладка труб і каналізації
•  Установка душової кабіни
•  Установка біде
•  Установка раковини
•  Установка унітаза
•  Багатоступеневі насоси 4 MQ 03
•  Супер автономний обігрів - 10 $/місяць
•  Пайка мідних водопровідних труб
•  Монтаж трубопроводів з поліпропілена
•  Металопластикові труби
•  Монтаж каналізації
•  Монтаж радіаторів опалення
•  Монтаж теплої підлоги
•  Як вибрати газовий котел
•  Газові котли Daewoo
•  Газовий водонагрівач
•  Вибір накопичувального водонагрівача
•  Характеристики бойлерів
•  Монтаж водонагрівача
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Погода
Погода
Курси
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Copyright MyCorp © 2024 | Створити безкоштовний сайт на uCoz