Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість
.


Меню сайту
Статті сайту
 Коротко про опалення
 Порівняння типів опалення
 Що потрібно знати про опалення, починаючи будівництво будинку?
 Нормативи котельні (паливної)
 Як правильно вибрати котел для заміського будинку?
 Які труби краще для опалення металопластикові чи поліпропіленові?
 Чим підроблені кульові крани відрізняються від фірмових? Чи можна самому визначити підробку?
 Опалення. Питання - відповідь
 Яким типам труб краще віддати перевагу?
 Свердловина чи колодязь? Все "за" і "проти"  
 Вода нас погубить!
 Що треба знати щоб насос не підкачав?
 Використання дощової води
 Поміркуємо про каналізацію
 Автономна каналізація
Наше опитування
Альтернатива газу. Який котел Ви хотіли би установити у заміському будинку?
Всього відповідей: 1278
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Lviv TOP

Львів - Бізнес портал Львова.
каталог сайтов украины

Який котел вибрати?

.

 Постараемся простою і доступною мовою окреслити коло найбільш важливих питань. Основними критеріями вибору опалювального котла є: надійність у роботі, здатність впевнено працювати при низькому тиску газу, безпека і ціна. Для вітчизняних газових мереж інтервал тиску газу лежить в межах 65 - 130 мм.в.ст. (Або 6,5 - 13,0 мбар), для європейських - 15-20 мбар. Що станеться, якщо Ви придбали котел з параметрами роботи, які відповідають західним нормам? Найголовніше - ви ніколи не отримаєте від котла заявленої (паспортної) потужності. По-друге, є велика ймовірність прогорання пальників котла (впав тиск - знизилася висота полум'я). По-третє, вбудована автоматика почне блокувати роботу котла, тому що вона не розрахована на тривалу роботу в аварійному режимі. Все це може призвести до виходу з ладу окремих вузлів і агрегатів опалювального приладу. 

 Існує думка, що купуючи котел більшої потужності, можна вирішити всі проблеми. Але збільшення потужності котла (тобто збільшення числа чавунних секцій) дає лише приріст площі теплообмінника і ні якому чином не вирішує проблему низького полум'я в пальнику. До речі, і установка котлів з вентиляторними пальниками, вирішує цю проблему лише частково! 

 Ми рекомендуємо Вам цікавитися паспортними даними котла і характеристиками його роботи (потужності) при зниженні тиску газу в мережі до мінімального. Величину тиску газу на Вашому ділянці можна дізнатися в місцевому газовому тресті, а робочі характеристики котла - у паспорті або в відповідної технічної документації.

 Неважко помітити, що впевнена робота котлів SIME (RX-26 і RX-37 з паспортними потужностями 31 кВт та 39 кВт відповідно) досягається при тиску магістрального газу від 7 мбар. При цьому, безумовно, йде втрата в потужності. І таке відбувається з будь-яким котлом! Ось тільки втрати теплопродуктивності котла будуть ще більш значними якщо Ви зупинили свій вибір на не адаптованому котлі.

 Трохи про безпеку. Кожен котел, в тій чи іншій мірі, оснащений необхідним числом датчиків або термостатів, що беруть участь в процесі роботи. Наша порада - крім самого необхідного (датчик тяги, пристрій блокування котла при відключенні електрики та / або газу, термостат котлової води і т.п.) все остальне купувати додатково в залежності від того, що Ви хочете отримати від котла тієї чи іншої автоматикою. Не забувайте про принцип: чим простіше - тим надійніше! Головне, на що дійсно потрібно звернути увагу, - це димар, захист від стрибків напруги та обв'язка котельні! З якою б \ "начинкою \" котел Ви не придбали, неправильний монтаж може звести на ні не тільки всі його переваги, а й повністю вивести котел з ладу!

Зупинимося докладніше на обвязки. Схеми на мал. найвідоміші і, на перший погляд, самі прості. Ось тільки обв'язка за цими схемами не дозволить Вам уникнути проблем із захистом теплообмінника котла від перепаду температур між подаючими і зворотніми магістралями. Заявлений паспортом котла перепад температур не повинен перевищувати 20 ° С, тобто якщо подача 80 ° С, то зворотка не нижче 60 ° С (а у котлів з мідним теплообмінником перепад температур не повинен перевалює за 16 ° С!!!). Якщо не звертати увагу на це, то, звичайно, котел буде продовжувати працювати ... якийсь час, а потім теплообмінник руйнується (а річна гарантія вже пройшла!).

 І забудьте про 20-ти чи 30-ти річний термін служби. На даних схемах основним (первинним) кільцем є котлової кільце АВСD, все решта - вторинні. Необхідно відзначити, що у кожного кільця є свій насос і працюють вони тільки тоді, коли це необхідно. Зміни тиску між подаючими і зворотніми магістралями в гідроколлекторі (а отже, і навантаження на насоси, трубопроводи, вентилі, опалювальні прилади і т.д.) кілька разів менше ніж при обвязки за схемами мал.1-5. Дана схема  дозволяє використовувати будь-яку кількість приймачів, тобто споживачів тепла (бойлери, радіатори, теплообмінники, теплі підлоги і т.д.), при чому їх розстановку  можна комбінувати в залежності від проекту, побажань Замовника та / або особливостей конкретного об'єкта. Мало того, встановивши бойлер перший в ланцюжку споживачів, ми завжди будемо мати і гарячу воду для душа і гарячий (> 60 ° С) теплоносій для радіаторів. Зрозуміло, що як тільки у бойлері відновиться необхідна температура по гарячій воді, термостат бойлера відключить свій  насос і температура теплоносія спрямовуються на радіатори повернеться до заданому діапазону. Цього не можна отримати при пріоритеті бойлера в двоконтурні котли або при обвязки за схемою рис.2. На схемах мал.1, 3,4,5 треба або завищувати  потужності відповідних насосів, або автоматикою блокувати роботу насосів інших приймачів. Цікаво, що на рис.7 у нас теж пріоритет бойлера, але тільки по розташуванню в ланцюжку споживачів. До речі, і інших споживачів можна розташовувати в ланцюжку виходячи з тих чи інших пріоритетів. Наприклад, навіщо  "тепла підлога" або підвал встановлювати раніше першого поверху або бойлера, якщо середня температура теплоносія направляються в тепла підлога  знаходиться в межах 40 ° С, а підвал заглублен в теплі грунтові шари?! Можливо, найбільш вагомою перевагою даного виду обв'язки котла є те, що на ділянці первинного кільця (АВСD) опір дуже маленьке, відповідно витрата води через котел зростає, зростає і швидкість руху теплоносія по первичному кільцю. Все це дає можливість захистити теплообмінник котла від перепадів температур, від утворення накипу, корозії і руйнування.

 Безумовно, за якою б з вищезазначених схем Ви б не проводили обв'язку, Вам необхідно підібрати діаметри трубопроводів та параметри насосів, тобто Вам потрібно робити проект опалення. Ось тільки при приблизно однаковою ціною обвязки з будь-якої зі схем, робота котельні по системі первинно-вторинних кілець більш ефективна (малоінерційна), комфортна (наявність незалежних ділянок), надійна (маленький насос відповідає тільки за свою ділянку), довговічна (захист котла та істотне зменшення навантажень на кожній дільниці), багатофункціональна (працює з будь-якими котлами або каскадами котлів. Додамо, що якщо у Вас великий будинок, 300 або 400-літровий бойлер та / або басейн, то розумніше використати два котла, ніж один. Це завжди надійніше і економічніше). 
Разберем простий приклад. Уявімо, що у Вас котел 40-50 кВт і на один стояк повісили радіатори підвалу, 1-го та 2-го поверхів. Вам буде потрібно достатньо потужний насос. Зазвичай монтажники ставлять із запасом  насос типу Grundfos 32/80. Його ціна 250-260 $. 

 Порівняємо обвязки по системі первинно-вторинних кілець. Котловий насос буде меншої потужності, стоякові насоси - найменші. До речі, і трубопроводи будуть меншого діаметру, а значить дешевше! Таким чином, наші три стоякових насоса і один котлової стоятимуть приблизно тих же грошей, при незрівнянно більшому комфорті та безпеки. Три-чотири маленьких насоса завжди надійніше одного великого! (Якщо повісити  2-й поверх і підвал на один стояк, а 1-й поверх на інший, - буде ще дешевше). 

 Затронемо ще один важливий момент - як підбирати потужності котла і бойлера?! Якщо поглянути на схему рис.7, то вибір потужності котла буде залежати лише від того, чия потреба в теплі вища - у будинку або у бойлера? Наприклад, практично в будь-якого 200 л бойлера (крім ACV! Там інша потужність, інші режими для котлової води, тепло-обмін йде за системою "бак в баці" і діаметр котлової трубопроводів більше) потужність теплообмінника 30-35 кВт. Якщо тепловтрат будинку менше, то вибирається котел перекриває потужність теплообмінника бойлера (тобто 31-40 кВт), і навпаки.

 Неправильно вважати, що потужність котла дорівнює простому підсумування потужностей бойлеру та тепловтрат будівлі! До речі, якщо обв'язка котла йде за схемами мал.1, 3,4,5 то Вам запропонують котел  "із запасом" потужності більше 50%. Приховане проводиться деяка "компенсація" зниження потужності в роботі котла при падінні тиску газу. Звичайно, якийсь розумний запас потужності для котла необхідний, тому що будь-яке обладнання має природний знос, але, зрозуміло, не в 2 рази! З огляду на вищесказане, на сьогоднішній день ми віддаємо перевагу італійським чавунним котлам Sime, Baxi та французькою De Dietrich. Власне чавунне лиття, надійна німецька автоматика, адаптація до роботи на низькому тиску газу, постійна наявність всіх запчастин і комплектуючих, відсутність рекламацій від споживачів, розумна ціна - ось що складає основу нашого вибору.
.

.

Форма входу
Пошук
Відео сайту
•  Порівняння води: водопровід і зворотний осмос
•  Обладнання для очищення води
•  Як запобігти потоп у квартирі
•  Прокладка труб і каналізації
•  Установка душової кабіни
•  Установка біде
•  Установка раковини
•  Установка унітаза
•  Багатоступеневі насоси 4 MQ 03
•  Супер автономний обігрів - 10 $/місяць
•  Пайка мідних водопровідних труб
•  Монтаж трубопроводів з поліпропілена
•  Металопластикові труби
•  Монтаж каналізації
•  Монтаж радіаторів опалення
•  Монтаж теплої підлоги
•  Як вибрати газовий котел
•  Газові котли Daewoo
•  Газовий водонагрівач
•  Вибір накопичувального водонагрівача
•  Характеристики бойлерів
•  Монтаж водонагрівача
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Погода
Погода
Курси
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Copyright MyCorp © 2024 | Створити безкоштовний сайт на uCoz