Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість
.


Меню сайту
Статті сайту
 Коротко про опалення
 Порівняння типів опалення
 Що потрібно знати про опалення, починаючи будівництво будинку?
 Нормативи котельні (паливної)
 Як правильно вибрати котел для заміського будинку?
 Які труби краще для опалення металопластикові чи поліпропіленові?
 Чим підроблені кульові крани відрізняються від фірмових? Чи можна самому визначити підробку?
 Опалення. Питання - відповідь
 Яким типам труб краще віддати перевагу?
 Свердловина чи колодязь? Все "за" і "проти"  
 Вода нас погубить!
 Що треба знати щоб насос не підкачав?
 Використання дощової води
 Поміркуємо про каналізацію
 Автономна каналізація
Наше опитування
Альтернатива газу. Який котел Ви хотіли би установити у заміському будинку?
Всього відповідей: 1278
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Lviv TOP

Львів - Бізнес портал Львова.
каталог сайтов украины

Пластикові  або  полімерні  труби

.

Слово «труба» завжди викликало у нас асоціації. Вивчаючи статистику радянських часів, мимоволі здається, що виробництво сталевих труб було справою життя всього народу. До 1990 року ми «клепали» їх більше, ніж США, Англія, Франція, Німеччина, Італія та Японія разом узяті, і тим не менш труб постійно не вистачало!

В усьому цивілізованому світі вже давно усвідомили, що перекладати метал на труби - недозволена розкіш. Хоча б тому, що труби з полімерів дешевше, а служать в три-п'ять разів довше. Набагато вигідніше використовувати різноманітні полімери, серед яких поліетилен, поліпропілен, полибутена, полівінілхлорид (ПВХ), склопластик і інші подібні матеріали. Сьогодні вони цілком доступні і в Україні, більш того, виробництво пластикових труб вже кілька років як налагоджено в нашій країні.

Існують системи труб, виготовлені спеціально для гарячого водопостачання (70 градусів), теплих підлог (50 градусів) і опалення (90 градусів). Звичайно, трубу, призначену для систем опалення, можна використовувати і для подачі холодної води. Тоді вона прослужить не 50, а як мінімум 100 років, однак це недоцільно з економічної точки зору. 


У даний час на Українському ринку пропонуються
полімерні труби наступних видів: 


1. Труби з полівінілхлориду; 
2. Труби з поліетилену; 
3. Труби з поліпропілену

.

1. Труби з полівінілхлориду 

Пластикові труби з полівінілхлориду з'явилися ще в середині 30 років минулого століття. Найбільш відомі труби ПВХ американської компанії Genоva Systems. Вони спочатку призначалися тільки для індивідуального малоповерхового будівництва і мають обмежені діаметри. З'єднання труб і фітингів здійснюється за допомогою клею. 

В даний час в європейських країнах практично відмовилися від застосування даних трубопроводів навіть в системах холодного водопостачання. Причин тут кілька. По-перше, з часом активізується процес виділення токсинів, в тому числі хлоретілена, що представляє собою канцероген широкого спектру дії, по-друге, ПВХ не витримує збільшених вимог по стійкості до можливих надзвичайних ситуацій та пожежі, тому що є горючим матеріалом, який при горінні виділяє отруйні гази - оксид (СО) і діоксиди (СО2). Сьогодні труби з ПВХ використовуються у Європі тільки в системах каналізації, причому в найдешевших будинках. 

У нашій країні, напірні труби з полівінілхлориду, головним чином, застосовуються для підземних водопровідних мереж поза будівлями.
Такі труби не витримують по нормам високі температури теплоносія і вони не використовуються для систем опалення. Безоглядне їх використання в багатоповерховому будівництві, на жаль, має негативний досвід: вони не витримують строку гарантії навіть протягом одного року. До України значна частина таких труб надходить у вигляді гуманітарної допомоги, решта здійснюється безпосередньо на вітчизняних заводах. 

.

2. Труби з поліетилену

Труби, виконані з поліетилену, з'явилися в середині 50 років. Однією з переваг цих труб є те, що вони стійкі до негативних температур аж до -20 ° C. Це дозволяє експлуатувати такі труби і проводити їх прокладку навіть в зимових умовах. Поліетиленові труби з'єднуються механічним способом - латунними або поліпропіленовими фітингами. 

Область їх застосування - в основному холодне водопостачання. При більш високих температурах міцність поліетилену падає, і він переходить в пластично-в'язкий стан. Поліетилен швидко старіє під дією прямих сонячних променів. Тому при використанні поліетиленових труб в зовнішніх відкритих мережах їх стабілізують, наповнюючи полімер сажею. 

На початку 70 років з'явилися труби з "зшитого" поліетилену, що відрізняються більшою міцністю і більш високою стійкістю до температурних впливів. 

Зшивання лінійних молекул поліетилену підвищила його теплостійкість і міцність, але при цьому полімер втратив здатність зварюватися. Для зшивання використовують поліетилен високої щільності, зшивання здійснюється кількома методами: за допомогою іонізуючого випромінювання, перекисів і кремнійорганічних речовин (гідрофільних силанольних зшиваннь). 

Такі труби вже можуть використовуватися в системах гарячого водопостачання, а труби, забезпечені "кисневозапірним шаром" -
і в системах опалення.

  Номенклатура труб для питного водопостачання від 10мм до 1200мм, для газопроводів застосовуються поліетиленові труби діаметром від 20мм до 400мм. Робочий тиск даного типу труб до 12,5 атмосфер, а їх гарантійний термін експлуатації - 50 років. Труби застосовуються для гарячого водопостачання розраховуються на максимальну робочу температуру 75 ° C, для систем опалення застосовують труби з робочою температурою 90 ° C. Робочий тиск до 0,6 МПа. Гарантійний термін експлуатації - не менше 25 років.

.

3. Труби з поліпропілену

Останнє покоління труб - це труби з поліпропілену. У порівнянні з іншими трубами, поліпропіленові труби мають ряд переваг: 
- Фізична довговічність - гарантія 50 років; 
- Труби з поліпропілену не вимагають фарбування; 
- Більш низька теплопровідність - відсутність втрати тепла, що дає можливість не застосовувати ізоляцію труб. Як наслідок - відсутність конденсату на зовнішніх стінках труби; 
- Економія тепла при транспортуванні в поліпропіленових трубах гарячої води складає від 10 до 20%, в порівнянні з металевими; 
- В залежності від робочого тиску температура носія може досягати 95 ° С, а також - можливо короткочасне підвищення температури до 100 ° С; 
- Мала вага, їх можна легко переносити і встановлювати. Вага поліпропіленового трубопроводу в 7-9 разів менше ваги аналогічного трубопроводу, змонтованого з металевих конструкцій; 
- Загальна вартість системи менша, ніж у труб і фітингів, виготовлених з інших матеріалів; 
- Відсутність електричної провідності (не проводить блукаючі струми); 
- Відсутність хімічної корозії (відсутні гальванічні пари), що дозволяє уникнути завужені внутрішнього діаметра труби і пропускна здатність труби не зменшується з часом; 
- Простота установки - монтаж поліпропіленової труби в 2-4 рази швидше, ніж сталевий; 
- Не схильні до вапняних відкладень, внаслідок гладкої внутрішньої поверхні; 
- Не схильні до впливу кислот, розчинників, і інших хімічних реагентів; 
- Відсутність бактеріальної флори. Поліпропілен хімічно стійок і абсолютно не впливає на транспортування 
якості води; 
- Акустична ізоляція (не виникає резонансу у зв'язку з протіканням води і шуму від гідравлічних ударів); 
- Зменшення опору потоку, через гладкої внутрішньої поверхні. 

Кращим сировиною для поліпропіленових труб служить кополімер поліпропілен-рандом типу 3 (РРR 80). Це легкий і міцний сополімер, що відноситься до розряду термопластів. Він хімічно стійкий до більшості розчинників - як кислотного, так і лужного типу. Особливий інтерес представляє теплова універсальність поліпропілену: труби з нього експлуатуються при температурах від -10 ° C до +90 ° C. Короткочасно труби витримують підвищення температури до 100 ° С. Завдяки еластичності матеріалу, вода в поліпропіленових трубах може замерзати, не руйнуючи їх.

  В системі опалення доцільно використовувати поліпропілен із застосуванням армування алюмінієм або скловолокном. Армування дозволяє зробити поліпропіленову трубу стійким до лінійного розширення та кисневонепроникним. Поліпропілен легко зварюється, фітинги які при цьому використовуються дешеві. Зібрана таким чином (методом зварювання) система дуже надійна. При правильному зварюванні в місцях з'єднань ніколи не виникає протікань.







Характеристика полімерних труб

 
ПВХ
ХПВХ
ПЭ80
ПЭ100
РЕХ
ПП
Рабочие температуры,°С
0...+45
0...+93
-70...+60
-70...+60
-100...+95
-10...+95
Плотность, кг/м3
1410
1550
943
951
943
910
Модуль упругости (1 мм/мин), МПа
4000
3000
700
1200
нд
980
Показатель плавления, г/10 мин
-
-
0,9
0,5
нд
нд
Коэффициент линейного расширения, мм/м°С
0,06
0,062
0,18
0,13
0,15
0,01...0,02
Удельная теплоемкость, Дж/гК
1,0
нд
1,9
1,9
0,51
1,93
Коэффициент теплопроводности, Вт/мК
0,15
0,16
0,36
0,38
0,38
0,16...0,22

Втім, не слід сліпо довіряти назвою "полімерна труба" (або "пластикова труба"), оскільки якість їх - розрізняється. Найбільшого поширення в Європі отримали полімерні труби німецької компанії "Акватерм ГмбХ" (досить сказати, що приблизно п'ятдесят відсотків трубопроводів в європейських оселях зроблено з труб цієї фірми). Тут ми, однак, стикаємося з "вічним" питанням: чи може якісне устаткування бути дешевим? Таке питання може задати собі будь-який споживач, побачивши в магазині поруч з німецькими полімерними трубами труби інших виробників. Ціна їх може бути декілька нижче, але, на жаль, і якість - теж, тому не виключено, що через кілька років ви будете ще раз ставити труби або, як мінімум, міняти фітинги

Чим такі хороші німецькі труби? Вони виготовляються з власного грануляту: фірма має своє хімічне виробництво та гарантує високу якість вихідної сировини. Є і власне виробництво всієї необхідної арматури, яка ідеально підходить до цих труб, не вимагаючи жодної спеціальної підгонки, що, на жаль, теж дуже важливо. Саме в тих місцях, де приєднуються труби і фітинги, виготовлені різними виробниками, у майбутньому утворюються фонтани. "Дешеві" фірми не виробляють власну арматуру з простої причини - це ще одна, крім трубної, і дуже дорога потокова лінія, що далеко не відразу окуповується. А тому (так їм здається) легше закупити крани і перехідники на стороні й дешевше. 

У цій області, як і скрізь, працює старе правило: скупий платить двічі. Вже були випадки, коли зовсім не бідні клієнти, які не захотіли вникнути в суть відмінностей продукції різних компаній, ставили у своїх котеджах неякісні пластикові труби. Економія на початковому етапі, звичайно, була, що дуже радувало господарів. Але через рік-другий поставлені труби почали протікати по швах, уродуя дорогу обробку стін і стель (які ще довелося розкривати при заміні комунікацій!), І радість швидко зникла. Кожен власник заміського котеджу повинен знати: витрати на досить ймовірний в майбутньому капітальний ремонт непорівнянні з тієї невеликої економією, яку він отримає у разі закупівлі неякісної пластикової труби. Різниця в ціні з якісною становить усього 20 відсотків, а оскільки питома вага трубопроводів у загальній вартості будинку дуже мала, вигода виходить грошовою. 

Не варто сліпо довіряти і технології склеювання труб, яку пропонує та чи інша фірма. В даний час ця технологія має широке розповсюдження в Європі, і на ринку пропонуються якісні матеріали для цих цілей. Проблема тільки в культурі вітчизняного виробника (точніше - у її відсутності). Далеко не всі наші спеціалісти добре володіють цією технологією, після їхньої "роботи" господарі теж незабаром нерідко виявляють протікання і фонтани. 

Аналогів німецької продукції за рівнем якості поки немає, хоча виробництво пластикових труб налагодили й вУкраїні. 

Використання пластикових труб в заміському житловому будівництві не обмежується подачею гарячої та холодної води для побутового користування. Можна застосовувати їх в системі опалення, яка ганяє по будинку дуже гарячу воду (майже окріп) і тому вимагає особливої надійності. Крім того, полімерні труби ідеально підходять для створення системи "теплої підлоги". Якщо під кахель укласти полімерну трубу, заливши її цементним розчином, то в такій конструкції практично нічого не може вийти з ладу. Можливо, на першому етапі це буде трохи дорогувато, але в майбутньому обов'язково себе окупить, оскільки є, по суті, конструкцією вічною. 

Розрахунковий термін служби пластикових трубопровідних систем - 50 років, гарантія на них - 25 років, що можна порівняти з терміном служби самих будівель. Щоб трубопровід був якісним, необхідний якісний монтаж, який також забезпечується постачальниками. Зварюються труби, як уже згадувалося, за допомогою зручного паяльника, яким можна навчиться користуватися за півгодини-годину. І, зрозуміло, хорошу продукцію не повинні дискредитувати невмілі монтажники. Не варто ставитися до вибору труб для свого заміського будинку без уваги, виходячи з мінімальних цінових перепадів, які одразу кидаються в очі, як тільки ви розкриєте будь прайс-лист. Будувати будинок, щоб потім все життя безперервно його ремонтувати, - це застарілий підхід. Рівень життя в XXI століття диктує інші принципи. Зараз той, хто встановив ту чи іншу систему, може забути про неї на багато років, - якщо, звичайно, він підійшов до облаштування свого будинку розумно і відповідально.

Форма входу
Пошук
Відео сайту
•  Порівняння води: водопровід і зворотний осмос
•  Обладнання для очищення води
•  Як запобігти потоп у квартирі
•  Прокладка труб і каналізації
•  Установка душової кабіни
•  Установка біде
•  Установка раковини
•  Установка унітаза
•  Багатоступеневі насоси 4 MQ 03
•  Супер автономний обігрів - 10 $/місяць
•  Пайка мідних водопровідних труб
•  Монтаж трубопроводів з поліпропілена
•  Металопластикові труби
•  Монтаж каналізації
•  Монтаж радіаторів опалення
•  Монтаж теплої підлоги
•  Як вибрати газовий котел
•  Газові котли Daewoo
•  Газовий водонагрівач
•  Вибір накопичувального водонагрівача
•  Характеристики бойлерів
•  Монтаж водонагрівача
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Погода
Погода
Курси
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Copyright MyCorp © 2024 | Створити безкоштовний сайт на uCoz