Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість
.


Меню сайту
Статті сайту
 Коротко про опалення
 Порівняння типів опалення
 Що потрібно знати про опалення, починаючи будівництво будинку?
 Нормативи котельні (паливної)
 Як правильно вибрати котел для заміського будинку?
 Які труби краще для опалення металопластикові чи поліпропіленові?
 Чим підроблені кульові крани відрізняються від фірмових? Чи можна самому визначити підробку?
 Опалення. Питання - відповідь
 Яким типам труб краще віддати перевагу?
 Свердловина чи колодязь? Все "за" і "проти"  
 Вода нас погубить!
 Що треба знати щоб насос не підкачав?
 Використання дощової води
 Поміркуємо про каналізацію
 Автономна каналізація
Наше опитування
Альтернатива газу. Який котел Ви хотіли би установити у заміському будинку?
Всього відповідей: 1278
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Lviv TOP

Львів - Бізнес портал Львова.
каталог сайтов украины

Металопластикові  труби

.

  Металопластикові труби поєднують в собі характеристики двох матеріалів - а саме полімер та метал. При цьому позитивні якості одного матеріалу зможуть компенсувати недоліки іншого. Так, наприклад, завдяки використанню пластику негативні особливості металу (токсичність, корозія, накип, високі втрати напору води) неактивні. Метал ж нейтралізує деякі особливості пластику (здатність пропуску ультрафіолетових променів і кисню, нестійкість). Для даного вида труб характерна простота монтажу і висока функціональність. Металопластикові труби зазвичай йдуть в комплекті з фітингами, які виготовлені з латунного сплаву хорошої якості. Металопластикові труби характеризуються стійкістю до утворення накипу і процесу корозії. Ця властивість досить важливе, оскільки металопластикові труби часто використовуються для подачі води. Труби мають високий ступінь гнучкості, непроникністю (така труба не пропустить кисень), гігієнічністю (матеріали не токсичні і можуть застосовуватися для подачі питної води). Коли експлуатувати металопластикові труби в межах допустимих значень температури (до 95 ° С) і тиску (до 10 бар), вони прослужать довгий час - до 50 років.

Що ж таке - труба металлопластикова? Це алюмінієва труба з внутрішнім і зовнішнім покриттям з поліетилену. При цьому поперечний зріз схожий на своєрідний сендвіч з п'яти шарів (пластик, склеювання, метал, склеювання, пластик). Завдяки внутрішньому шару з поліетилену внутрішні стінки металопластикової труби мають ідеально гладку поверхню, що перешкоджає появі корозійних, вапняних і будь-яких інших утворень. Часто металопластикові труби називають пятислойні. Клей, що з'єднує три частини металопластикової труби має спеціальний склад, який забезпечує міцність і надійне зчеплення її шарів.

 

Існують два різновиди металопластикових труб: шовні та безшовні. Технічне відмінність полягає в способі освіти третього шару. При створенні шовних труб алюмінієвий шар нашаровується на себе зверху і з'єднується ультразвуком; при створенні безшовних труб алюмінієвий шар з'єднується встик лазером. Різна підключення металопластикових труб відбивається на їхній якості. 

У підсумку шовні труби дешевше і менш надійні безшовних. Температура що подається рідини в шовних трубах не повинна перевищувати 40 ° С, тоді як безшовні труби можуть безпечно передавати рідина температурою 95 ° С. За рахунок внутрішнього шару із пластику уникає окислення та корозія. Монтуються за допомогою металопластикових фітингів.

Верхній шар пластику металопластикових труб надійно захищає трубу від впливу зовнішнього середовища, а також є ізоляційним матеріалом, що захищає метал від вологи. Внутрішній поліетиленовий шар забезпечує рівність і гладкість трубі, що уберігає трубу від надмірного скупчення іржі, вапна, мулових та інших відкладень всередині труби. А це в свою чергу забезпечує довговічність і надійність металопластикових труб. 

Одним з основних переваг металопластикових труб є їх невеликий діаметр, яким володіють і поліпропіленові труби. Тоді як сталева труба має діаметр 1 дюйм, виробництво металопластикових труб випускає готові вироби діаметром у три чверті дюйма. 

Існує також можливість виробляти металопластикові труби діаметром 10 або 8 міліметрів. Завдяки цьому установка металопластикових труб може бути здійснена в будь-яких умовах, а можливості їх застосування значно розширюються. 

Виробляються сьогодні металопластикові труби досить універсальні, вони можуть використовуватися як всередині приміщення, так і зовні. При експлуатації металопластиковий труб важливо зберігати вільний доступ до них у тих місцях, де металопластикові фітинги з'єднують разом дві труби, тобто в місцях стиків.


Таким чином, основний недолік конструкції - в ній самій. Володіючи певними перевагами, металопластикові труби для опалення чрезвийчайно чутливі до низьких температур - труба металлопластикова може легко "заплакати" при заморожувані системи. Тому металопластикові фітинги та труби доцільно використовувати в тих місцях, де вони можуть уникнути заморозків і будуть проводити воду приблизно однакової температури.

Від якості і надійності кожного з'єднання залежить міцність всієї системи в цілому. І головна тонкість при з'єднанні металопластикових труб і фітингів безпосередньо пов'язана з певним недоліком цього матеріалу. Шари поліетилену та алюмінію мають різну теплопровідність, що відбивається на коефіцієнті теплового розширення різних верств металопластикової труби. А це означає, що при тривалому нагріванні з подальшим охолодженням, алюмінієвий шар звужується більшою мірою, що призводить до деякого ослаблення з'єднання. Тому металопластикові фітинги та труби необхідно поєднувати з запасом, щоб вони контактували вільно, а не притискалися "в стик". 



Ще одна проблема, яка може виникнути при монтажі металопластикових труб - це безпечний вигин конструкції під великим кутом. Незважаючи на пластичність поліетилену, алюмінієвий шар може бути пошкоджений через значний вигин. Тому труба металлопластикова повинна згинатися за допомогою спеціального обладнання. Якщо такого під рукою немає, а монтаж металопластикової труби вимагає загинів під різними кутами, трубу можна заповнити піском або посилити пружиною (можна використовувати як зовнішні, так і внутрішні пружини). Такі заходи призведуть до більш збалансованого та рівномірному тиску на алюмінієву фольгу. Але й тут слід бути обережним - навіть спеціальні інструменти не дозволяють згинати металопластикові труби частіше, ніж через кожні 5 см.

Металлопластиковая труба - багатошарова труба, призначена для влаштування систем опалення (радіаторного і підлогового), систем холодного і гарячого водопостачання. Основою є товстий внутрішній шар зшитого поліетилену, що виконує несучу функціюі надає трубі міцність. Базуються на застосуванні багатошарових металлополімерних труб в комплекті з фітингами, виготовленими з спеціального латунного сплаву. Для них характерний спрощений монтаж і підвищена функціональність системи. Багатошарові металопластикові труби поєднують в собі переваги металу та пластику, де вигідні якості одного з матеріалів компенсують недоліки іншого. Негативні властивості пластику, а саме: здатність пропускати кисень і ультрафіолетові промені, високий ступінь теплового розширення і нестійкість, компенсуються використанням алюмінієвої труби. 

Отже, металополімерна труба складається з п'яти слоїв: суцільна труба з алюмінієвої стрічки товщиною 0,2 мм, зварена ультразвуком, з двох сторін вкрита спеціальним клеєм, і два шари - зовнішній і внутрішній - з поперечно зшитого поліетилену високої щільності. Коефіцієнт лінійного розширення металлополімерних труб близький до аналогічного коефіцієнту для сталевих труб. Металлопластикова труба довгостроково може витримувати температуру 95 ° С, а короткочасно, в аварійних ситуаціях, 110 ° С. Термін експлуатації - 35 років. Останнім часом у продажу почали з'являтися металополімерні труби з основою з міді. Обтискні фітинги з обтискним кільцем забезпечують надійне і швидке приєднання труб до раніше встановленими елементів системи за допомогою звичайного гайкового ключа. Для прихованої проводки можуть використовуватися пресз'єднання. Професійний електроінструмент або більш економічний гідравлічний інструмент гарантує якісне з'єднання труб.

Практично всі застосовувані сьогодні металопластикові труби мають наступні характеристики:

• Вага близько 100-300 р. (1 метр труби) 
• Діаметр 16 - 63 мм. 
• Товщина стінки труби - 2-3 мм. 
• Товщина металевого (алюмінієвого) шару труби - 0,3-0,4 мм. 
• Максимально допустимий робочий тиск становить 10 бар. 
• Найвища робоча температура - 95 градусів і 110 градусів за Цельсієм при короткочасних аварійних ситуаціях 
• Кісневопроникність труб дорівнює нулю 
• Термін служби від 35 років

Таким чином, дані якісні характеристики гарантують тривале збереження, що виключає ймовірність виконувати ремонт металопластикових труб так часто, як, наприклад, труб із сталі і чавуну. 


Використовуються металопластикові труби практично в будь-якій з систем комунікації і життєзабезпечення. Це гаряче і холодне водопостачання, опалення, каналізаційні системи, система теплої підлоги, а також подача стиснутого повітря, агресивних, технічних, хімічних, горючих і негорючих рідин. 

Часто металопластикові труби використовують в якості ізоляційного матеріалу для електропроводки. Завдяки такому широкому спектру застосування, продаж металопластикових труб здійснюється повсюдно. 

Вартість металопластикових труб може значно відрізнятися. Приміром, металопластикові труби для водопроводу мають більш екологічний і, відповідно, дорогий внутрішній шар. 

Застосування більш якісного - харчового пластику для внутрішньої частини водопровідних металопластикових труб забезпечує високу якість що подається з їх допомогою води, виключення потрапляння в неї шкідливих виділень, придбання нею стороннього запаху і присмаку. А в трубах, призначених для опалювальних систем, подачі хімічних та інших рідин, використовується звичайний, не харчовий пластик. Звідси і різниця в цінах для труб різного призначення.






Форма входу
Пошук
Відео сайту
•  Порівняння води: водопровід і зворотний осмос
•  Обладнання для очищення води
•  Як запобігти потоп у квартирі
•  Прокладка труб і каналізації
•  Установка душової кабіни
•  Установка біде
•  Установка раковини
•  Установка унітаза
•  Багатоступеневі насоси 4 MQ 03
•  Супер автономний обігрів - 10 $/місяць
•  Пайка мідних водопровідних труб
•  Монтаж трубопроводів з поліпропілена
•  Металопластикові труби
•  Монтаж каналізації
•  Монтаж радіаторів опалення
•  Монтаж теплої підлоги
•  Як вибрати газовий котел
•  Газові котли Daewoo
•  Газовий водонагрівач
•  Вибір накопичувального водонагрівача
•  Характеристики бойлерів
•  Монтаж водонагрівача
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Погода
Погода
Курси
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Copyright MyCorp © 2024 | Створити безкоштовний сайт на uCoz