Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість
.


Меню сайту
Статті сайту
 Коротко про опалення
 Порівняння типів опалення
 Що потрібно знати про опалення, починаючи будівництво будинку?
 Нормативи котельні (паливної)
 Як правильно вибрати котел для заміського будинку?
 Які труби краще для опалення металопластикові чи поліпропіленові?
 Чим підроблені кульові крани відрізняються від фірмових? Чи можна самому визначити підробку?
 Опалення. Питання - відповідь
 Яким типам труб краще віддати перевагу?
 Свердловина чи колодязь? Все "за" і "проти"  
 Вода нас погубить!
 Що треба знати щоб насос не підкачав?
 Використання дощової води
 Поміркуємо про каналізацію
 Автономна каналізація
Наше опитування
Альтернатива газу. Який котел Ви хотіли би установити у заміському будинку?
Всього відповідей: 1278
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Lviv TOP

Львів - Бізнес портал Львова.
каталог сайтов украины

Арматура  та  пристрої  для  котла

.

Сучасну котельню неможливо уявити собі без систем автоматики, що об'єднали всі останні досягнення в галузі управління тепловими потоками. Примітно, що для більшості людей до цих пір, на жаль, основним критерієм якості системи опалення залишається принцип "гріє-не гріє". І хоча цей принцип зовсім непріменимий до автоматизованих опалювальних систем, мало хто оцінює значення установки у своїй котельні спеціальної автоматики, яка б забезпечувала максимальний рівень теплового комфорту в будинку. 

На сьогоднішній день істотно знизити витрати на опалення і заодно сформувати сприятливий температурний фон у будинку під силу лише сучасній системі терморегулювання. Це відбувається за рахунок оптимізації роботи всіх компонентів опалювального обладнання. Зауважимо, що практично всі котли в їх базової комплектації мають стандартну автоматику, яка управляє пальником, приймає сигнали від пристроїв безпеки котла, а також підтримує задану температуру теплоносія. Зверніть увагу: саме "котлову" температуру, а не кімнатну. Що не позбавляє користувача від необхідності постійно регулювати цю температуру залежно від потреби в теплі. 

Встановлюючи настільки недосконале обладнання, ви мимоволі прирікаєте себе на вічну "прикованість" до ручки термостата: при зниженні вуличної температури воду в системі необхідно буде нагрівати сильніше, а коли на вулиці потеплішає - знизити. І виробляти ці маніпуляції з термостатом можна до нескінченності. Але якщо при настанні холодної погоди "раскочегарити" котел доводиться волею-неволею (інакше проживання в будинку стає проблематичним), то при потеплінні, як це нерідко буває, знижувати температуру котлової води начебто і не обов'язково. Адже, як відомо, пара кісток не ломить. Та й не перевелися ще серед нас любителі ширше відчинити кватирку, коли в кімнаті стає надто спекотно. 

Природно, такий підхід до тепло-та енергозбереження вже через короткий час відчутно вдарить по кишені домовласника. І перш за все із-за перевитрати палива. А адже тенденція зростання цін на основні енергоносії, виразно проявилася в останні роки, за прогнозами фахівців, збережеться і в майбутньому. Звичайно, ні про який тепловий комфорті при таких способах терморегулювання не може бути й мови. За підрахунками фахівців, користувач котла, не оснащеного системою автоматики, витрачає більше 210 годин особистого часу в рік тільки на налаштування температури теплоносія в котлі! 

Інша справа - сучасні мікропроцесорні панелі управління для котлів. Вони дозволяють підтримувати різну температуру відразу в декількох нагрівальних контурах. Під таким контуром розуміється частина системи, що працює зі своїми температурними та гідравлічними характеристиками і має можливість їх регулювання. Це, скажімо, контур радіаторного опалення або один контур водяних теплих підлог.

У деяких системах закладений принцип модульної побудови. Він дозволяє вкомплектовувати систему під конкретну ситуацію і вимоги замовника, а також підключати додаткові контури і контролювати їх роботу за допомогою встановлення відповідного модуля - без заміни панелі керування в цілому, що дає значну економію коштів. 

Сьогодні на українському ринку широко представлена автоматика від багатьох закордонних фірм, наприклад KOMEXTHERM (Чехія), SIEMENS, KROMSCHRODER (Німеччина), ROCA (Іспанія), MITSUBISHI (Японія), COSTER (Італія), HONEYWELL (США), і деяких інших фірм. 
Окремо слід сказати про системи автоматичного регулювання, що пропонуються такими виробниками опалювального обладнання, як VIESSMANN, WOLF, BUDERUS, VAILLANT, JUNKERS (все - Німеччина), DE DIETRICH (Франція), CTC (Швеція), і інших. Системи, що поставляються цими фірмами, на сьогоднішній день відповідають самим сучасним поняттям про "управлінні теплом" і відрізняються високою надійністю. Така автоматика дозволяє вирішувати практично будь-які завдання, пов'язані з регулюванням теплових процесів, і забезпечує безпечну роботу устаткування. До недоліків цих систем можна віднести порівняно високу вартість - від € 650-700 до € 2000-2500 і більше. 
 
  

Опалювальні контури 

Реалізація автоматизованого погодозалежне опалення ускладнюється тим, що в сучасній практиці керувати доводиться не одним контуром опалення будинку, а системою з декількома контурами. Спробуємо їх охарактеризувати. 

• Майже завжди є контур радіаторного опалення. Щоб ефективно ним управляти, необхідно підтримувати температуру що подає лінії в межах 50-85 ° С. Іноді встановлюється декілька таких контурів, наприклад на різних поверхах будинку, причому температура в них теж може бути різною. 
• Якщо не встановлені самостійні електричні чи газові водонагрівачі, тоді, як правило, передбачають високотемпературний (до 70-85 ° С) контур підігріву бойлера гарячого водопостачання. Температура теплоносія в ньому повинна бути постійною. 
• Вимоги до комфорту незмінно ростуть, і сьогодні багато споживачів замовляють додаткову установку одного або декількох контурів водяних теплих підлог. Це - низькотемпературні системи із змінною температурою що подає лінії (30-55 ° С). 
• Якщо є басейн, воду у ньому, напевно, захочеться мати теплу. Для цього може бути змонтований спеціальний контур системи підігріву води в басейні. Він високотемпературний, з постійною температурою теплоносія 70-85 ° С. 
• Аналогічно підігріву басейну влаштовується контур підігріву припливного повітря в теплообміннику системи вентиляції. Але, за проектом, температурі теплоносія тут не обов'язково бути постійною. 
Витрата води через радіаторний і контур теплих підлог може бути змінним. Це відбувається в тих випадках, коли, наприклад, на радіаторах встановлені термостатичні клапани з термоголовки, функція яких полягає у зміні витрат теплоносія саме через них і, відповідно, через весь опалювальний контур в цілому. Точно так само на розподільчому колекторі системи теплої підлоги можуть бути встановлені окремі терморегулятори. 
  
Принцип погодозалежного регулювання  

Пояснимо, яким чином здійснюється підтримка кімнатної температури з урахуванням змін вуличної. Під час налаштування контролера встановлюється так звана температурна крива, що відображає залежність температури теплоносія в опалювальному контурі від зміни погодних умов зовні. Ця крива являє собою лінію, одна точка якої відповідає 20 ° С на вулиці (при цьому температура теплоносія у опалювальному контурі теж дорівнює 20 ° С, оскільки вважається, що за таких умов в опаленні немає необхідності). Друга точка - це температура теплоносія (скажімо, 70 ° С), при якій навіть у самі холодні добу опалювального сезону температура в кімнаті буде залишатися заданої (наприклад, 23 ° С). У випадку, якщо будинок утеплено недостатньо, для компенсації тепловтрат буде потрібно кілька велика температура теплоносія в опалювальному контурі. Відповідно, нахил кривої буде крутим. І навпаки, якщо з теплоізоляцією вдома все в порядку. При виготовленні контролера в пам'ять приладу вносять безліч подібних кривих, щоб можна було потім вибрати з усього сімейства відповідну лінію конкретно для умов вашого житла. 

Як правило, для створення максимального рівня теплового комфорту, а також для економії палива одного-єдиного вуличного датчика буває недостатньо. Тому часто монтують додатковий датчик всередині обігріває приміщення. Наявність відразу двох датчиків, і кімнатного і вуличного, дозволяє точно відслідковувати та оперативно коригувати температуру в приміщеннях будинку. 

Зазвичай датчик кімнатної температури встановлюється у так званому еталонному приміщенні - температура в ньому буде відповідати вашому поняттю про комфортний тепловому фоні. Це приміщення не повинно нагріватися прямими сонячними променями і продуватися протягами. Як правило, як еталон вибираються дитячі та спальні. Установка кімнатного датчика робить можливим включення режиму самоадаптаціі, при якому опалювальна крива підбирається під відповідне приміщення автоматично - самим мікрокомп'ютером панелі управління. Крім того, часто кімнатний датчик інтегрують в термостат, за допомогою якого можна задавати потрібну температуру і її середній рівень у всьому будинку. Локальна регулювання температури в окремо взятому приміщенні при цьому досягається установкою на радіатори термостатичних клапанів з термоголовки. 

Дуже важливим аспектом застосування термостата є знову ж таки економія палива. Пояснимо, яким чином вона здійснюється. Припустимо, у приміщенні, де встановлений датчик, зібралися гості і відбулося підвищення температури на 2 ° С внаслідок природного тепловиділення людей. Панель управління вловлює ці зміни і дає команду на зниження температури теплоносія в даному контурі, хоча вуличний датчик може вимагати як раз зворотного. Зменшення витрат тепла на обігрів цього приміщення природним чином економить паливо. Але існують тут і проблеми. Якщо затопити в кімнаті, де встановлений термостат, камін або надовго залишити відкритим вікно, це може призвести до зміни температури у всьому будинку. Для обліку таких чинників в багатьох системах передбачають можливість внесення поправок в алгоритм управління шляхом встановлення коефіцієнта впливу кімнатного датчика на характер опалювальної кривої. Але взагалі фахівці просто не рекомендують встановлювати пристрої вимірювання кімнатної температури поблизу камінів, вхідних дверей, вікон та інших джерел тепла або холоду, спроможних внести похибку у результати вимірювань. 

Слід звернути увагу і на те, що встановлення одного лише кімнатного термостата, без датчика зовнішньої температури, що істотно збільшує інерційність системи терморегулювання. Зміни в тепловому фоні будуть відбуватися з запізненням, оскільки автоматика почне діяти лише тоді, коли температура в будинку, наприклад, знизиться, а це відбудеться вже пізніше реального похолодання на вулиці. 
Сучасні контролери не тільки стежать за погодою, а й мають досить велику кількість функцій, частина з яких - призначені для користувача, а частина - сервісні. Якщо перші стоять на варті комфорту, то другий стежать за станом системи і забезпечують правильну і безпечну роботу устаткування.

Навіщо потрібний мембранний бак для системи опалення ?
 
При нагріванні котла температура рідини-теплоносія в ньому підвищується і рідина розширюється. Рідина практично нестислива і якщо система опалення не буде оснащена додатковим пристроєм, що дозволяє відвести додатковий обсяг рідини, то неминуче відбудеться її руйнування. Для виключення цього і застосовуються розширювальні (компенсаційні) баки. 

Плюси мембранного бака. 

Можна назвати 3 основні переваги мембранного бака: 
• бак можна розташувати там же, де і котел, тобто немає необхідності тягти трубу на горище, 
• немає контакту води і повітря, а отже і можливості розчинення у воді додаткового кисню (що продовжує термін "життя" радіаторів і котла), 
• є можливість створити додатковий тиск навіть у верхній точці системи опалення, що зменшує ризик утворення повітряних пробок у верхніх радіаторах.

На даний момент в Україні представлена велика кількість розширювальних баків для систем опалення різних зарубіжних фірм - Reflex (Німеччина), Aquasystem, Zilmet, Varem, Elbi, CIMM (Італія) та деякі інші. Всі перераховані вище виробники випускають якісну продукцію і зовні баки всі дуже схожі. Однак при виборі бака слід перш за все керуватися не вибором фірми та цінового діапазону, а призначенням, правильним підбором та умов експлуатації.

 Для чого потрібен циркуляцыйний насос ?

Циркуляційний насос по праву називають «серцем» системи опалення - рушійною силою, яка переміщує теплоносій по трубопроводам у найвіддаленіші приміщення будівлі до опалювальних приладів, зігріваючи його мешканців.

Циркуляційний насос - найважливіший елемент системи опалення. Він змушує рідину циркулювати в замкнутому контурі, що підвищує тепловіддачу в системі опалення. Циркуляційний насос дозволяє також підтримувати постійну температуру води в системі гарячого водопостачання. Він працює постійно, тому до нього пред'являються дуже високі вимоги - простота і надійність, мале споживання електроенергії та безшумність

Циркуляційний насос складається з корпусу, в якому знаходиться ротор із закріпленою на ньому крильчаткою. У результаті обертання ротора з крильчаткою відбувається рух теплоносія з опалювальної системи. Циркуляційні насоси бувають двох типів: з мокрим і з сухим ротором. 

Серед переваг циркуляційних насосів з мокрим ротором варто згадати практичну безшумність їх роботи, безступінчата перемикання швидкості, невисоку вартість. Важливо й те, що циркуляційні насоси з мокрим ротором практично не мають потреби в технічному обслуговуванні. 

Як випливає з назви циркуляційних насосів з сухим ротором, їх мотор не стикається з теплоносієм. Зазвичай циркуляційні насоси з сухим ротором застосовуються в системах, де треба здійснювати циркуляцію великих об'ємів води. Циркуляційні насоси з сухим ротором мають помітно більший ККД, ніж їх аналоги з мокрим ротором. 

Якщо говорити про конкретні виробниках циркуляційних насосів, то найбільш відомими і авторитетними можна назвати Grundfos (Данія), DAB (Італія), Wilo (Німеччина), Uniterm (Німеччина). 

Коротко про змішувальні пристрої для котла.

Як правило, "теплі підлоги" в котеджах і заміських будинках використовуються спільно з опаленням, яке вимагає температурного режиму 90/70 о С. Котельня ж працює на максимальний температурний режим, тобто режим, який необхідний для опалення. Тому для теплих підлог потрібно вузли для зниження температури подачі. Вважається, що температура в подаючій трубі теплої підлоги не повинна перевищувати 55о С.  Для зниження температури подючого трубопроводу "теплої підлоги" застосовується триходовий змішувальний клапан з електромоторних приводом. Приводом триходового змішувача управляє блок керування теплої підлоги, який відстежує температуру подачі і порівнює її з заданою температурою. 

Управління проводиться за так званим трьох точках (<- викл. ->). 

Триходові змішувачі такого типу є в багатьох виробників. Серед них Viessmann, Esbe, Danfoss, Sauter, Meibes і ін. Як правило, привод треба купувати того ж виробника, що і клапан.

На заключення.

Без котла немає тепла. Головним у системі опалення є грамотне проектування котельні. Визначившись зі схемою котельні для системи опалення, можна приступати до аналізу та підбору датчиків і контролерів для автоматизації котельні. Але це вже інша тема.

.

 Зрозуміло, на сайті дана тільки сама загальна інформація. Якщо Вас цікавлять конкретні питання, пов'язані з обладнанням для систем опалення, ми будемо раді відповісти на будь-які запитання.   Наші контакти.
Також можете задати запитання на нашому форумі у відповідному розділі.




Форма входу
Пошук
Відео сайту
•  Порівняння води: водопровід і зворотний осмос
•  Обладнання для очищення води
•  Як запобігти потоп у квартирі
•  Прокладка труб і каналізації
•  Установка душової кабіни
•  Установка біде
•  Установка раковини
•  Установка унітаза
•  Багатоступеневі насоси 4 MQ 03
•  Супер автономний обігрів - 10 $/місяць
•  Пайка мідних водопровідних труб
•  Монтаж трубопроводів з поліпропілена
•  Металопластикові труби
•  Монтаж каналізації
•  Монтаж радіаторів опалення
•  Монтаж теплої підлоги
•  Як вибрати газовий котел
•  Газові котли Daewoo
•  Газовий водонагрівач
•  Вибір накопичувального водонагрівача
•  Характеристики бойлерів
•  Монтаж водонагрівача
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Погода
Погода
Курси
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Copyright MyCorp © 2024 | Створити безкоштовний сайт на uCoz