Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість
.


Меню сайту
Статті сайту
 Коротко про опалення
 Порівняння типів опалення
 Що потрібно знати про опалення, починаючи будівництво будинку?
 Нормативи котельні (паливної)
 Як правильно вибрати котел для заміського будинку?
 Які труби краще для опалення металопластикові чи поліпропіленові?
 Чим підроблені кульові крани відрізняються від фірмових? Чи можна самому визначити підробку?
 Опалення. Питання - відповідь
 Яким типам труб краще віддати перевагу?
 Свердловина чи колодязь? Все "за" і "проти"  
 Вода нас погубить!
 Що треба знати щоб насос не підкачав?
 Використання дощової води
 Поміркуємо про каналізацію
 Автономна каналізація
Наше опитування
Альтернатива газу. Який котел Ви хотіли би установити у заміському будинку?
Всього відповідей: 1278
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Lviv TOP

Львів - Бізнес портал Львова.
каталог сайтов украины

Накопичувальний  водонагрівач  (бойлер)

.

Одним з найбільш популярних типів водонагрівачів, як і раніше залишається накопичувальний бойлер. Брак великих розмірів моделей цього типу і тривалого часу нагріву компенсується за рахунок найбільшого комфорту, так як вони забезпечують непоганий запас гарячої води. У цьому розділі наведена основна інформація про принцип його роботи, критерії вибору, а також деякі тонкощі щодо його установки, експлуатації і безпеки.

Принцип дії 

Принцип роботи полягає в тому, що при відкритті крана з труби, що знаходиться у верхній частині водонагрівача, виходить гаряча вода. Звільнившийся простір бака, під тиском відразу заповнюється холодною водою. Таким чином, резервуар постійно наповнений рідиною. 

Зліва - електричний,  зправа - газовий накопичувальний водонагрівач 

А - трубка підведення холодної води, В - трубка виведення гарячої води, С-спусковий клапан, D - запобіжний клапан (для відведення надлишкового тиску), E - теплоізоляція, F - зовнішній корпус (визначає зовнішній вигляд приладу), G - магнієвий анод ( запобігає корозії внутрішнього бака), H - термостат, I - ТЕН, J - зливний кран, K - кнопка регулювання пальника, L - погружна труба, M - зливна труба, N - сталевий бак, O - пальник 


Джерелом енергії звичайного накопичувального водонагрівача може служити природний газ, пропан, рідке паливо або електрика. У цілому, водонагрівачі на основі газу і пропану функціонують однаково. Газовий пальник, що знаходиться під корпусом нагріває воду. Коли температура води починає знижуватися, термостат відкриває газовий клапан. Коли температура води підвищується до встановленого рівня, клапан закривається. Водонагрівачі, що працюють на рідкому паливі, які мають той же принцип, але вони оснащені пальником, який змішує нафту з потоком повітря до стану випаровування, яке запалюється іскрою. 

Електричні водонагрівачі оснащені одним або двома електричними нагрівальними елементами (ТЕНами), кожен з яких регулюється окремим термостатом, що дозволяє задавати і підтримувати бажану температуру. У випадку з двома нагрівальними елементами, резервний елемент, що знаходиться знизу, термостатом підтримує потрібну температуру, в той час як верхній елемент забезпечує нагрів надходячої холодної води до встановленого рівня. 

Оскільки вода в баку нагрівається безперервно, електроенергія витрачається навіть при вимкненому крані. Це називається тепловитрата при охолодженні. Тепловитрата неможлива лише у випадку з водонагрівачами без резервуара: проточними або з вбудованим змійовиком. Тим не менше, придбання високоякісних моделей з відмінною теплоізоляцією зумовить значне зменшення тепловтрат і підвищення економічності експлуатації. Обирайте моделі з накопичувальним баком з показником теплостійкістю в межах від R-12 до R-25. 
Витрата енергії у газових і паливних водонагрівачів також пов'язаний з витяжкою. Багато фірм випускають два типи накопичувальних газових водонагрівачів: з природною тягою (з відкритою камерою згоряння) і з примусовою тягою  (з закритою камерою згоряння, з атмосферіческім ізольованим спалюванням). В деякі газові водонагрівачі також вбудований вентилятор, який регулює обсяг повітряного потоку, що проходить через пальник. Ми рекомендуємо вибирати водонагрівачі з примусовою тягою, оскільки вони не вимагають додаткового припливу повітря в приміщення для підтримки процесу горіння. Крім того вони не спалюють кисень прямо в помещенеіі, а їх установка обходиться дешевше, оскільки вони не вимагають монтажу дорогого традиційного димоходу. Замість нього використовується короткий і недорогий коаксіал, який часто називають "труба в трубі". Основний недолік водонагрівачів з форсованою тягою - помітно більш висока вартість у порівнянні з водонагрівачами з природною тягою (приблизно в 1,5 рази). 

.

Час нагріву води та потужність ТЕНа 

А якщо раптом гаряча вода закінчилася, то доведеться чекати, поки прилад нагріє нову «порцію» води. Тому, важливо час нагрівання води. Якщо ваша сім'я нараховує від 4 чоловік, для того, щоб ванну в неділю встигли прийняти всі домочадці, важливо, щоб вода зігрівалась як можна швидше. Чим менше час нагрівання води, тим краще. Воно напряму залежить від потужності ТЕНа, від об'єму бака і, звичайно, від температури вхідної води. Чим менше об'єм бака і чим вище потужність, тим швидше вода нагріється до робочої температури. У середньому, потужність ТЕНа коливається від 1,2 до 3,0 кВт. 

  Десятилітровий водонагрівач може вийти на робочу температуру за 20-40 хвилин, двохсотлітровому буде потрібно не менше 5-8 годин. 
Нижче наведена орієнтовна таблиця часу нагрівання води у водонагрівачі на 50 ° С залежно від його обсягу при потужності ТЕНа в 1,2 кВт.

Об'єм, лЧас нагріву, хв
1025
3090
50160
80240
100270

 

Матеріал внутрішнього бака

Зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлений внутрішній бак, і його внутрішнє покриття, що визначає ступінь захисту бака від корозії і, відповідно, термін експлуатації приладу. Одним з найбільш надійних покриттів, що використовуються багатьма зарубіжними виробниками, є склофарфор, який практично не схильний до корозії. Однак при перепадах температур на ньому можуть утворитися тріщини. Як правило, через рік таке покриття стає непридатним. 
Емальовані баки вважаються довговічнішими, вони здатні прослужити близько трьох років.
У випадку з використанням як покриття титанової емалі, вартість водонагрівача, а також його зносостійкість значно підвищуються. На такі прилади виробники дають гарантію до 7 років, але їх вартість значно вища. Це пов'язано з тим, що на відміну від склофарфора, титановая емаль здатна витримувати термічні навантаження протягом багатьох років, тому вона не тріскається. А оскільки в ній відсутні мікропори, вона не заростає мікроорганізмами, чого не скажеш про склофарфор. 

Але найбільш надійними і якісними вважаються баки з емальованої сталі. Вони абсолютно не схильні до корозії і служать від 10 років і більше, але і вважаються дорогими. 


Товщина ізолюючого слою 

Крім рівня витрат електроенергії, бажано звернути увагу на товщину ізолюючого слою, яка вказана в буклеті. Його товщина в водонагрівачах від закордонних виробників вказується як R-8 - К-16. Показник R-8 відповідає 2.5см, R-16 - 5 см і т.д. 

.

Рівень витрат електроенергії

І, нарешті, радимо придбати водонагрівач з показником теплостійкістю близько R-16. На жаль, останнім часом ситуація значно ускладнилася, виробники перестали вказувати цей параметр у рекламних буклетах або в інструкції користувача. Вони стали акцентувати увагу на класи енергоспоживання, який, на їх погляд, є більш точним параметром. А нам здається, він ще більш невизначений. Він залежить від якості ізоляції, від форми бака, від дизайну пальники та багатьох інших факторів. 


Експлуатація накопичувальних водонагрівачів

Основні вимоги з обслуговування накопичувального водонагрівача (залежно від моделі) можуть включати:

• Щоденне доведення води в баку до 70 ° С (це необхідно для знищення бактерій і мікроорганізмів, які починають розмножуватися у воді температурою до 40 ° С, незалежно від якості внутрішнього покриття бака). Нагрівачі високого класу оснащені спеціальною системою, що здійснює таку процедуру автоматично. 
• Злив води з водонагрівача з максимальним тиском (близько 2 л води) кожні 3 місяці (Якщо у вашому домі жорстка вода, радимо встановити систему промивання, що включає заглибну трубу зігнутої форми і механізм зливу клапана. Даний спосіб трохи складніше в порівнянні з установкою анода. Так , і якщо ви встановили подібну систему, не забувайте використовувати її хоча б раз на рік) 
• Перевірка запобіжного клапана кожні півроку. Зпустити воду через запобіжний клапан на протязі 1 хв. 
• Очищення (і, якщо потрібно, заміна) магнієвого анода кожні 2-4 роки (непогано, якщо конструкція водонагрівача передбачає можливість швидкого зняття і заміни магнієвого анода). Різниця між водонагрівачем з терміном гарантії 12 місяців і моделлю з гарантійним терміном на півроку зазвичай є наявність в першому з них додаткового анода: це чи шестикутний анод більш великого діаметру, або звичайний. Непоганим рішенням могла б стати заміна звичайного анода на більш довгий - це допомогло б заощадити ті гроші, які б Ви віддали за водонагрівач з більш довгим гарантійним терміном.



Форма входу
Пошук
Відео сайту
•  Порівняння води: водопровід і зворотний осмос
•  Обладнання для очищення води
•  Як запобігти потоп у квартирі
•  Прокладка труб і каналізації
•  Установка душової кабіни
•  Установка біде
•  Установка раковини
•  Установка унітаза
•  Багатоступеневі насоси 4 MQ 03
•  Супер автономний обігрів - 10 $/місяць
•  Пайка мідних водопровідних труб
•  Монтаж трубопроводів з поліпропілена
•  Металопластикові труби
•  Монтаж каналізації
•  Монтаж радіаторів опалення
•  Монтаж теплої підлоги
•  Як вибрати газовий котел
•  Газові котли Daewoo
•  Газовий водонагрівач
•  Вибір накопичувального водонагрівача
•  Характеристики бойлерів
•  Монтаж водонагрівача
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Погода
Погода
Курси
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Copyright MyCorp © 2024 | Створити безкоштовний сайт на uCoz