Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість
.


Меню сайту
Статті сайту
 Коротко про опалення
 Порівняння типів опалення
 Що потрібно знати про опалення, починаючи будівництво будинку?
 Нормативи котельні (паливної)
 Як правильно вибрати котел для заміського будинку?
 Які труби краще для опалення металопластикові чи поліпропіленові?
 Чим підроблені кульові крани відрізняються від фірмових? Чи можна самому визначити підробку?
 Опалення. Питання - відповідь
 Яким типам труб краще віддати перевагу?
 Свердловина чи колодязь? Все "за" і "проти"  
 Вода нас погубить!
 Що треба знати щоб насос не підкачав?
 Використання дощової води
 Поміркуємо про каналізацію
 Автономна каналізація
Наше опитування
Альтернатива газу. Який котел Ви хотіли би установити у заміському будинку?
Всього відповідей: 1278
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Lviv TOP

Львів - Бізнес портал Львова.
каталог сайтов украины

Дренаж для дому

.

Захист фундаменту будинку та прилеглої до нього території від руйнівної дії води надзвичайно важлива. Адже саме з цим пов'язано близько 90% всіх пошкоджень підземних частин будівель. Надлишки вологи приносять шкоду і присадибній ділянці: непросихающіе калюжі, гинуть рослини і дерева - ось лише два найбільш помітних прояви перезволоження грунтів. Захистити заміський будинок і навколишній ландшафт покликані комплексні системи водовідведення, що включають у себе дренажні споруди і так звані ливнівки, що служать для поверхневого водовідведення. Нерідко монтажем однієї зі складових системи нехтують, забуваючи, що тільки поєднання всіх її елементів дозволить власникові будинку почувати себе спокійно, адже грамотно організований дренаж допоможе знизити рівень грунтових вод, а ливнівка збере вологу, стікаючу з дахів, і паводкові води.



Дренаж для дому

Почнемо з дренажної системи, що влаштовується навколо дома. Це хоть і невидимий, але досить важливий елемент створення довговічного житла. Разом з якісною гідроізоляцією дренажна система надійно захистить будівлю від ушкоджень, пов'язаних із зайвою вогкістю. Але ж серед них можуть бути не тільки ушкодження фундаменту, відвологлі або, гірше того, заповнені водою підвали, але й деформовані дверні коробки й віконні рами, роздуті і покороблені покриття для підлоги, зруйновані несучі конструкції. Так що економія на пристрої дренажу ділянки може обернутися істотними витратами на складний і трудомісткий ремонт будинку. 

Дренажна система - це досить складна інженерно-технічна споруда, призначена для збору і видалення інфільтрованих і грунтових вод. Іншими словами, основне завдання дренажу - забезпечити зниження рівня грунтових вод навколо будинку, що особливо важливо при наявності у нього підземних приміщень, а також запобігти їх швидкий підйом. 

Абсолютно природне питання: чи завжди потрібна дренажна система? Головними критеріями тут будуть рівень залягання грунтових вод і вид грунтів. 

Якщо грунти глинисті або суглинні,  то талі води і дощові потоки вглиб не просочуються, а накопичуються на поверхні. У результаті волога може проникати у підземні приміщення, викликаючи відсиріванню всього будинку. А якщо ще й грунтові води розташовані близько до поверхні, то ситуація стає просто критичною, і без надійної дренажної системи обійтися буде дуже складно. 

Але однозначно сказати про те, чи потрібна дренажна система чи ні, зможуть лише фахівці-гідрогеологи, які, пробуривши за допомогою мотобур на ділянці кілька свердловин глибиною до 5 м і вивчивши гідрогеологічні карти, визначать рівень грунтових вод у різні періоди року. Якщо грунтові води знаходяться ближче 2,5 м від поверхні землі - дренажна система необхідна. 

Вибір системи виробляють виходячи з кількості води, яку доведеться видаляти. Весь обсяг необхідної для прийняття рішення інформації наведено в п. 3.23 СНиП 2.06.15-85 «Інженерний захист території від затоплення та підтоплення»: «При виборі систем дренажних споруд повинні бути враховані форма і розмір території, що вимагає дренування, характер руху грунтових вод, геологічну будову, фільтраційні властивості та ємнісні характеристики водоносних шарів, область розповсюдження водоносних шарів з урахуванням умов живлення і розвантаження підземних вод, визначені кількісні величини складового балансу грунтових вод, складено прогноз підйому рівня грунтових вод і зниження його при здійсненні захисних заходів ». Так що створення надійно працюючої дренажної системи - завдання непросте, для виконання якої потрібно володіти спеціальними знаннями і оперувати великою кількістю технічних параметрів. Саме тому, щоб «не закопувати гроші в землю» (адже сучасні якісні дренажні системи досить дорогі), а витрачати їх з максимальною віддачею, найкраще замовити проект у спеціалізованій на даному виді робіт фірмі. Не секрет, що про пристрій дренажної системи найкраще подбати ще під час будівництва будинку, а саме на етапі зведення фундаменту, - у цей момент її монтаж виявляється найбільш ефективним і економічним, та й виконана вона може бути з максимальним урахуванням гідрогеологічних умов. Дренаж монтують як до, так і після гідроізоляції фундаменту або підвалу, але обов'язково перед загальним засипанням зовнішньої сторони фундаменту. Якщо комунікації до будівлі ще не підведені, потрібно вказати місця їх вводу в будинок або трасу на ділянці до точок введення. Надалі це дозволить зберегти цілісність і працездатність дренажної системи. 

Не варто впадати у відчай і в тому випадку, якщо будинок вже побудований, просто монтаж дренажних споруд обійдеться дорожче. Доведеться провести досить великий обсяг земляних робіт, прокопавши траншеї для укладання дренажних труб і встановлення інших елементів системи. 

Діло - труба

Дренажні системи можуть бути відкритими (водовідвідні канави), закритими (з використанням дренажних труб) або засипним (гравійний, цегляними, бутовими).

Відкритий і засипний дренаж останнім часом зустрічається досить рідко. На сучасних дачних і котеджних ділянках найчастіше влаштовують закриті дренажні системи, в які укладають спеціальні труби-дрени. До недавнього часу звичайно застосовували керамічні або азбоцементні труби. Перед монтажем у них робили пропили або свердлили отвори. Зараз використовують особливі гофровані, перфоровані по всій довжині одно-, двох-і багатошарові пластмасові труби. Завдяки гофрованої поверхні дрени володіють достатньою жорсткістю і при невеликій товщині стінок можуть витримувати значні навантаження, при цьому гофри дозволяють рівномірно розподілити навантаження по трубі. Для виготовлення виробів найчастіше вибирають поліетилен низького (ПЕНД) або високого (ПЕВТ) тиску, полівінілхлорид (ПВХ) і поліпропілен (ПП). Велика кількість дрібних отворів у дрена сприяє ефективному збору надходженної до них води та її відведення в водоприймальні колодязі. Але кожен з видів труб має свої особливості. Почнемо з того, що одношарові переважно роблять із твердого ПВХ. За рахунок того, що внутрішня поверхня, так само як і зовнішня, у них гофрована, ці труби відрізняються високою еластичністю, але мала кільцева жорсткість обмежує глибину їх укладання (2 - 3 м). Двошарові вироби, як правило, виготовляють з поліетилену. На відміну від одношарових, вони мають гладку внутрішню стінку, що дозволяє використовувати їх там, де у воді містяться різні суспензії. Ну а для експлуатації в складних умовах, наприклад під дорогою, по якій їздить важка техніка, потрібні жорсткі багатошарові дренажні труби, розраховані на великі навантаження і монтаж на глибині до 10 м. 

Полімерні дренажні труби випускаються з внутрішнім діаметром від 50 до 200 мм. На дачних і котеджних ділянках найчастіше використовують вироби з внутрішнім / зовнішнім діаметром 80/92, 91/100, 113/126 і 145/160 мм. Для запобігання від замулювання і забивання отворів піском і грунтом деякі марки дренажних труб постачають оболонками з фільтруючого матеріалу. Як приклад таких труб можна навести труби компаній WAVIN, UPONOR і багатьох інших. В основному застосовують фільтри двох видів: з геотекстиля і з натурального кокосового волокна. Дрени з геотекстильним фільтром монтують на піщаних, супіщаних і торф'яних грунтах. Моделі з фільтром з кокосового волокна укладають у суглинках і глинах. Ну а труби без фільтра зазвичай використовують там, де ймовірність потрапляння в їх отвори піску та мулу повністю відсутня, однак такі грунти у нас рідкість. Термін служби полімерних дренажних труб перевищує 50 років. Полімерні дрени поставляються в бухтах по 50 і 100 мін довжиною, при цьому маса 50-метрової - всього близько 25 кг. Для з'єднання труб між собою служать спеціальні муфти і фасонні вироби. 

Зараз якісні полімерні дренажні труби на українському ринку пропонують фірми WAVIN (Данія), REHAU і FRANKISCHE (Німеччина), UPONOR і МАВО (Фінляндія), AGRO-DREN (Польща) і ін.  

При створенні дренажної системи крім самих дренажних труб будуть потрібні оглядові та поворотні колодязі, які служать для контролю роботи водовідвідних споруд та їх періодичної очистки, що зазвичай потрібно раз в 5-10 років. До недавнього часу колодязі збирали із залізобетонних кілець діаметром 400 або 700 мм, сьогодні ж все частіше застосовують вироби з ПВХ. Найбільшого поширення в індивідуальних господарствах мають моделі діаметром 315 мм і висотою від 1,25 до 3 м. Вони міцні і досить легкі, не вимагають при установці використання спеціальної техніки, не кажучи вже про те, що при монтажі таких пластикових пристроїв різко зменшується обсяг земляних робіт. Ну а для того, щоб люки колодязів не псували зовнішній вигляд прибудинкової території, їх закривають самими різними способами: квітковими вазами, лавками, садовою скульптурою і навіть висаджують на них газон. Зібрана дренажними трубами вода надходить в розташований в самому низькому місці ділянки водоприймальний колодязь, звідки вона може забиратися для поливу, скидатися в загальну канаву водовідведення або трубу зливової каналізації, направлятися в поглинальну ємність. 

Можливі варіанти

Тепер, коли ми вже познайомилися з основними елементами дренажних систем, перейдемо до варіантів захисту від надмірного зволоження підземних частин заміських будинків. За характером розташування,  дренаж ділять на два основних види - пристінний і пластовий. Вибір між ними здійснюється виходячи з наявних гідрогеологічних умов: рівня грунтових вод і типу грунту. 

Пластовий дренаж в основному використовують для захисту підземних частин будівель, що зводяться на слабопроникних грунтах - глинистих і суглинних. Його виконують у вигляді так званої фільтручого ліжка, яке укладається в основі захищенної споруди безпосередньо на водоносний грунт, і роблять це одночасно з будівництвом будинку. Даний вид дренажу повністю захищає споруду не тільки від підтоплення грунтовими водами, а й від зволоження капілярною вологою. 

Пристінний дренаж застосовують у тих випадках, коли водотривкий шар залягає неглибоко від поверхні і підстава захищенної споруди знаходиться безпосередньо на ньому. Дренаж призначений для збору і відводу води, яка впритул підходить до фундаментним стін будинку, для обмеження рівня підняття води вище лінії розташування дренажних труб і запобігання затоплення підвальних приміщень. Щоб домогтися цього, дрени з фільтруючою обсипанням поміщають по периметру будівлі з зовнішньої сторони фундаменту на відстані не менше 0,7 м від площини стіни і заглиблюють нижче підошви будинку. Глибина закладення пристінного дренажу по відношенню до підлоги підвалу становить 0,5 - 1 м. Але найчастіше використовують комбінацію пластового і пристінного дренажу. У цьому випадку пластової дренаж з'єднують з пристінним за допомогою труб або спеціальних фільтруючих матеріалів. Як і пластовий, пристінний дренаж виконують на стадії спорудження фундаменту. Якщо ж рішення про пристрій дренажної системи виникло вже через деякий час після зведення будинку, має сенс використовувати траншейний кільцевий варіант. Тоді дренажний контур розташовують на відстані 1,5-3 м від стін по всьому периметру будівлі. Глибина зниження рівня грунтових вод у цьому випадку залежить від ступеня заглиблення дренажних труб. Розрізняють два типи такого дренажу - досконалий і недосконалий. Другий нічим не гірше за перше, просто горизонтальний трубчатий дренаж досконалого типу повністю прорізає водоносний горизонт і доходить до водотривкого шару, а недосконалого - лише частково. 

Також, як і навколо будинку, при необхідності траншейний дренаж може бути виконаний і по всій присадибній ділянці. При цьому, щоправда, частіше використовують лінійні схеми збору грунтових вод. 

Монтаж дренажної системи

Якість роботи дренажної системи залежить від правильності і акуратності її монтажу. Дно викопаній траншеї утрамбовують і засипають шаром щебеню або гравію товщиною не менше 5 см, на який і укладають труби. При цьому дренажний шар планується з постійним ухилом: в глинистих грунтах він повинен становити не менше 2 мм / пог.м, в піщаних - 3 мм / пог.м. Реально ж для гарного стоку води потрібний ухил 5-10 мм на 1 пог. м труби. Нарізані в розмір дрени з'єднують між собою насувними муфтами, трійниками, відводами та іншими фасонними виробами. Після укладання і перевірки працездатності системи труби засипають дреніруюмим матеріалами. Ближче до дрен насипають шар промитого щебеню або гравію з розміром зерна не більше 16 мм. Поверх стелять полотно з геотекстилю, що відділяє його від шару піску фракцією 0,5-1 мм. Залежно від водопроникності навколишнього грунту товщина шарів коливається від 10 до 30 см - чим нижче водопроникність, тим товстіша засипка. Засипання дрен слід проводити дуже акуратно, щоб не порушити з'єднань і не змінити ухил труб. Ну а зверху дренуючих шар покривають раніше вийнятою землею, з якої попередньо видаляють камені. Нерідко для поліпшення збору води замість землі траншеї повністю заповнюють водопроникним грунтом і закривають дерном. 

Глибина закладення дренажних труб залежить від рівня грунтових вод, а крім того, визначається глибиною промерзання грунту, ступенем заглиблення фундаменту будівлі і рядом інших параметрів. У будь-якому випадку дрени володіють не менш ніж в 80 см від поверхні. Вода відводиться самопливом (за рахунок ухилу) або примусово (насосом) в загальну дренажну канаву, вуличний кювет, яр, декоративну водойму, водозбірний колодязь або зливову каналізацію.

Системи поверхневого водовідводу

Для відведення дощових та паводкових вод, які також можуть негативно впливати на що знаходяться в землі конструкції будинків, використовують системи лінійного і точкового водозбору. 

Лінійний водовідвід - спосіб збору та відведення поверхневих вод, заснований на пристрої плоских ухилів поверхні до лінії водовідведення. Цю лінію складають модульні канали, при цьому вона розташовується з урахуванням рельєфу ділянки, плану будівлі або комплексу будівель. Використання лінійного водовідведення дозволяє зменшити протяжність мережі каналізаційних труб і понизити вірогідність їх засмічення. Ну а точковий водовідведення широко застосовується для збору зливових вод, що стікають з покрівлі по водостічним системам. У цьому випадку дощоприймач встановлюють безпосередньо під ринвою і приєднують до зливової каналізації. Довгий час в системах поверхневого водовідведення застосовували бетонні жолоби і дощоприймачі різного розміру, ваги і форми з чавунними гратами і без. Вони і зараз випускаються багатьма вітчизняними фірмами. Основні труднощі при використанні таких виробів в індивідуальному будівництві складали їх велику вагу і трудомісткість монтажу. Саме тому з'явилися приблизно 10-15 років тому на нашому ринку імпортні системи поверхневого водовідведення, що виготовляються з полімер бетону, швидко знайшли свого споживача. Вони суттєво легше бетонних, а їх середній термін служби - близько 30 років. 

Чудовою особливістю пластикових каналів є мала вага і великий вибір типорозмірів - є вироби висотою всього 60 мм, а також 200 - і навіть 400-міліметрові. Ціни на жолоби залежать від матеріалу, їх глибини та фірми-виробника. Найдешевші-бетонні канали. Крім самих жолобів пропонуються різні дощоприймачі, водозбірні лотки, пісковловлювачі, сміттєзбірники, всілякі грати, вивідні патрубки, торцеві заглушки, заглушки з вивідним патрубком, сифони для піскоуловлювача і водозбірного лотка та інші елементи, що дозволяють без особливих зусиль створити оптимальну і ефективну конфігурацію системи збору і видалення води.


Форма входу
Пошук
Відео сайту
•  Порівняння води: водопровід і зворотний осмос
•  Обладнання для очищення води
•  Як запобігти потоп у квартирі
•  Прокладка труб і каналізації
•  Установка душової кабіни
•  Установка біде
•  Установка раковини
•  Установка унітаза
•  Багатоступеневі насоси 4 MQ 03
•  Супер автономний обігрів - 10 $/місяць
•  Пайка мідних водопровідних труб
•  Монтаж трубопроводів з поліпропілена
•  Металопластикові труби
•  Монтаж каналізації
•  Монтаж радіаторів опалення
•  Монтаж теплої підлоги
•  Як вибрати газовий котел
•  Газові котли Daewoo
•  Газовий водонагрівач
•  Вибір накопичувального водонагрівача
•  Характеристики бойлерів
•  Монтаж водонагрівача
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Погода
Погода
Курси
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Copyright MyCorp © 2024 | Створити безкоштовний сайт на uCoz