Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість
.


Меню сайту
Статті сайту
 Коротко про опалення
 Порівняння типів опалення
 Що потрібно знати про опалення, починаючи будівництво будинку?
 Нормативи котельні (паливної)
 Як правильно вибрати котел для заміського будинку?
 Які труби краще для опалення металопластикові чи поліпропіленові?
 Чим підроблені кульові крани відрізняються від фірмових? Чи можна самому визначити підробку?
 Опалення. Питання - відповідь
 Яким типам труб краще віддати перевагу?
 Свердловина чи колодязь? Все "за" і "проти"  
 Вода нас погубить!
 Що треба знати щоб насос не підкачав?
 Використання дощової води
 Поміркуємо про каналізацію
 Автономна каналізація
Наше опитування
Альтернатива газу. Який котел Ви хотіли би установити у заміському будинку?
Всього відповідей: 1278
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Lviv TOP

Львів - Бізнес портал Львова.
каталог сайтов украины

Джерела  води  для  водопостачання

.

ЗВІДКИ ВЗЯТИ ВОДУ? Ще на стадії початку реалізації проекту "будівництво заміського будинку" (котеджу, дачного будинку) одним з головних питань ставиться варіант водопостачання об'єкта. Вибір джерела води - є однією з найбільш відповідальних завдань при проектуванні системи водопостачання, так як воно визначає в значній мірі характер самої системи, наявність у її складі тих чи інших споруд, а отже, вартість будівництва і експлуатації. 

Джерело водопостачання повино відповідати таким основним вимогам:

а) забезпечувати отримання з нього необхідних кількостей води з урахуванням зростання водоспоживання на перспективу розвитку об'єкта;
б) забезпечувати безперебійність постачання водою споживачів;
в) давати воду такої якості, що найбільшою мірою відповідає потребам споживачів, чи дозволяє досягти необхідної якості шляхом простого та дешевого її очищення; 
г) забезпечувати можливість подачі води об'єкту з найменшою витратою коштів;
д) володіти такою потужністю, щоб відбір води з нього не порушував сформовану екологічну систему.

Правильне вирішення питання про вибір джерела водопостачання для кожного даного об'єкта вимагає ретельного вивчення і аналізу водних ресурсів району, в якому розташований об'єкт. Води на Землі міститься приблизно 1500 млн. км3, причому прісні води становлять близько 3% загального планетарного запасу води. Велика частина води знаходиться не у відкритих водоймах, а в земній корі: 110-190 млн. км3.

Існують два види джерел води для водопостачання: 

•  штучні джерела води (резервуари, водосховища, водоканали, водомагістралі);
•  природні джерела води (моря, річки, озера, артезіанські води, дощі).

Природні джерела можна умовно розділити на кілька груп:

відкриті водойми (ріки, озера, ставки); 
підземні водойми (джерела, грунтові води, артезіанські води, скупчення води в підземних пластах); 
атмосферна вода (дощ, сніг, роса, опріснений лід).

  Приблизно 37,5 млн. км3, або 98% усієї прісної води в рідкому стані припадає на підземні водойми, причому біля 50% з них залягає на глибині не більше 800 м. Взагалі, обсяг доступних підземних вод визначається властивостями водоносних горизонтів і потужністю відкачуючих воду насосів.
  За величиною масив прісних вод (20-30 млн. км3) зосереджений в льодовиках Антарктиди, Гренландії і островів Північного Льодовитого океану. 
Прісну воду з атмосфери (близько 13 тис. км3) ми отримуємо у вигляді опадів - дощу та снігу. 
Світовий океан містить великі запаси води, яка може бути опріснена для споживчих цілей різними фізико-хімічними методами. 
Основний запас прісної води, що вживається людиною, зосереджений в озерах та річках.

.

Відкриті водойми

За своїм дебітом, середні та великі річки можуть задовольнити потреби у воді більшості звичайних об'єктів водопостачання. При виборі річки як джерело водопостачання необхідно враховувати сезонні коливання її витрати з тим, щоб можливість одержання необхідної кількості води була забезпечена і в період найменшої витрати води в річці. Цілком очевидно, що водопостачання не може грунтуватися на річках, періодично пересихаючих або повністю промерзаючих в зимовий час (без пристрою на них відповідних водосховищ). 

Характерними якостями річкової води є відносно велика каламутність (особливо в період паводків), високий вміст органічних речовин, бактерій, часто значна кольоровість. Поряд з цим річкова вода характеризується звичайно відносно малим вмістом мінеральних солей і, зокрема, відносно невеликою жорсткістю. Вода озер звичайно відрізняється досить малим вмістом завислих речовин (тобто малої мутністю або, інакше, великою прозорістю), крім прибережної зони, де каламутність води збільшується в рельтаті хвилювання. 

Ступінь мінералізації озерної води дуже різна. Поверхневі джерела характеризуються значними колеаніямі якості води та кількості забруднень в окремі періоди року. Якість води річок і озер у великій мірі залежить від інтенсивів випадання атмосферних опадів, танення снігів, а також від забрудненням її поверхневими стоками і стічними водами міських і промислових підприємств. 

Сезонні коливання якості річкової води нерідко бувають досить різкими. У період паводку, як зазначалося, сильно зростає каламутність і бактеріальна забрудненість води, але звичайно знижується її жорсткість.

.

Підземні водойми

збільшити зображення

.


Свердловини неглибокого залягання

Свердловини неглибокого залягання будуються на першому водоносному горизонті, що дозволяють забирати з них воду в необхідній кількості. Це джерело води є найбільш доступним як в плані ціни, так і щодо термінів будівництва. При цьому будівництво може здійснюватися як механізованим способом (бурильною установкою до 40м), так і вручну (свердловини до 8 метрів). 

Для свердловин неглибокого залягання характерні:

- невисока продуктивність. При високому водоспоживанні (котеджі, будинки для постійного проживання) дане джерело в більшості випадків не підходить; 
- схильність до «замулювання» (засмічення) і, відповідно, невисокий термін служби споруди - в середньому від 3-х до 5-ти років. Слід зауважити, що існують і успішно використовуються такі свердловини, побудовані 10-15 років тому. Але даний факт швидше виняток, ніж правило; 
- при використанні бурильної установки (це стосується і артезіанських свердловин) потрібен заїзд на ділянку важкої техніки, що часто буває неможливим або небажаним на вже упорядкованій території.

Артезіанські води.

Підземні води, як правило, не містять зважених речовин (тобто прозорі) і звичайно безбарвні. Артезіанські води, перекриті зверху водонепроникними породами, захищені від надходження проникаючих з поверхні землі забруднених стоків і мають тому високі санітарні якості. 

Такими ж якостями часто володіють джерельні води. Поряд з цими позитивними якостями підземні води часто сильно мінералізовані. Залежно від характеру розчинених в них солей вони можуть володіти тими чи іншими негативними властивостями (підвищена жорсткість, наявність неприємного присмаку, вміст хімічних речовин, шкідливо впливаючих на організм людини). 

Для артезіанських свердловин характерні:

- висока продуктивність, достатня для підключення декількох користувачів (як правило, не менше 1,5 куб.м/год); 
- капітальна споруди (термін служби вимірюється десятками років); 
- найвищий, часто бездоганний захист від біологічского та техногенного зараження; 
- в більшості випадків, артезіанська вода непридатна для споживання без додаткових (і дуже дорогих) систем підготовки та очищення води. 

Колодязі

Колодязі, як і свердловини неглибокого залягання, будуються на перші водоносні горизонти (до 30-40 метрів). Якщо порівнювати вартості колодязя і неглибокої свердловини, то колодязь аналогічної глибини обійдеться в 2,5-3 рази дорожче.  Слід зазначити, що з колодязя можливо організувати водопостачання заміського будинку аналогічне, а за деякими показниками і краще, ніж із неглибокої свердловини. 

Для колодязя характерні:

- довгий термін служби (десятки років); 
- постійний запас води та можливість її одержання при відключенні електрики; 
- ручна технологія будівництва, що дозволяє працювати на упорядкованих ділянках; 
- можливість і доступність контролю за його станом. Нескладний ремонт і очищення колодязя нечасті, недорогі і в більшості випадків доступні самим господарем; 
- залежність рівня води в колодязі від сезонних чинників, а також від меліоративних заходів, що проводяться в околиці; 
- схильність до зараження води від зовнішніх джерел (при недотриманні санітарних норм), безпосередній і прямий вплив несприятливої екологічної обстановки в місці знаходження колодязя.

.



Атмосферні води

Це та вода, яка надходить з опадами (сніг і дощова вода). Для водопостачання вона використовується вкрай рідко, мабуть, лише на півдні та на Крайній Півночі. Однак і в середніх широтах існують люди, які збирають дощову воду для пиття і приготування їжі, вважаючи її особливо чистою і корисною. Хочеться звернути увагу, що чистота дощової води це міф! При проходженні через товщу повітря атмосферна вода розчиняє гази, що входять до його складу, захоплює пилові частинки і інші аерозолі, збагачується мікроорганізмами. 

Найбільший вміст різних домішок у атмосферної воді спостерігається в посушливих районах, а також у зоні промислових міст, повітря яких зазвичай забруднений як хімічними речовинами, так і мікроорганізмами. У деяких випадках атмосферна вода в містах містить понад 450 мг/л зважених і розчинених речовин. При цьому основним інгредієнтом, як правило, є іон сірчаної кислоти (SO42-).

.

Висновок

Порівнюючи основні показники якості води природних джерел з основними вимогами до якості води головних груп споживачів, можна зробити висновок, що для водопостачання населених місць найбільш відповідним джерелом є підземні (особливо артезіанські та джерельні) води, якщо вони не сильно мінералізовані. 

Як сказано, остаточний вибір джерела водопостачання для даного об'єкту проводиться в залежності не тільки від якості води в ньому, але також від його потужності, віддаленості від об'єкту, вартості подачі та очищення води.

Для великих населених місць дебіт підземних джерел досить часто виявляється недостатнім. У цих випадках, незважаючи на негативні якості поверхневих вод, доводиться використовувати їх, проводячи відповідну очистку. Практика показує, що водопостачання більшості малих і значної частини середніх за розмірами населених місць засноване на використанні підземних джерел.

Для водопостачання більшості великих міст припадає повністю або в значній мірі користуватися поверхневими водами (з відповідним їх очищенням). Що стосується промислових підприємств, то найбільші споживачі води можуть використовувати воду поверхневих джерел без будь-якої її очищення (або з дуже примітивним очищенням). 

У той же час для більшості виробничих споживачів не допускається використання води з великою жорсткістю. У зв'язку з цим для великих промислових споживачів як за якістю, так і по потужності найбільш відповідним джерелом виявляються поверхові води. Слід зазначити, що в даний час водопостачання деяких великих промислових підприємств засновано на використанні морської води. 

Морська вода, що містить, як відомо, велику кількість мінеральних солей, володіє відносно невисокою карбонатною жорсткістю. Така вода може бути з успіхом застосована у виробничому водопостачанні для охолодження.

Необхідна інформація

При виборі джерела водопостачання необхідно відповісти на наступні питання:

- Максимальне водоспоживання, на яку Ви розраховуєте. Приміром, у міських умовах  сім'я з 3-х людей споживає на добу від 500 до 1000 літрів води. Додайте до цього можливі витрати на господарські потреби і полив. 
- Санітарний стан на Вашій ділянці, близькість джерел біологічного забруднення (туалети, вигрібні ями, септики, компостні купи і т.п.). Яка загальна екологічна обстановка в вашому районі, особливо ступінь зараження грунту? 
- Ступінь капітальності джерела водопостачання. На який термін служби ви розраховуєте? 
- Чи можливий в'їзд на вашу ділянку важкої бурильної установки? 
- Які джерела водопостачання успішно (або не дуже) використовують Ваші сусіди? Які основні характеристики цих джерел? 

Зберіть всю необхідну інформацію і дайте відповіді на всі питання. Ще раз уважно ознайомтеся з основними характеристиками всіх розглянутих джерел. Ваш вибір повинен звузитися, принаймні, до двох позицій.

Якщо в безпосередній близькості вже побудований і успішно функціонує джерело з влаштовуванними для Вас характеристиками (вартість будівництва, капітальність, продуктивність, тощо), то сміливо вибирайте його. Пам'ятайте: «краще - ворог хорошого». 

Ніяких інших чітких рекомендацій у форматі цієї теми, ми дати не можемо, тому що однозначної відповіді на питання: «яке джерело водопостачання краще?» Не існує. Для компетентного вибору джерела води без консультації у фахівця не обійтися, але в будь-якому випадку, вибір залишається за Вами.

.


  Зрозуміло, на сайті дана тільки сама загальна інформація. Якщо Вас цікавлять конкретні питання, пов'язані з обладнанням для систем водопостачання, ми будемо раді відповісти на будь-які запитання.   Наші контакти.
Також можете задати запитання на нашому форумі у відповідному розділі.


Форма входу
Пошук
Відео сайту
•  Порівняння води: водопровід і зворотний осмос
•  Обладнання для очищення води
•  Як запобігти потоп у квартирі
•  Прокладка труб і каналізації
•  Установка душової кабіни
•  Установка біде
•  Установка раковини
•  Установка унітаза
•  Багатоступеневі насоси 4 MQ 03
•  Супер автономний обігрів - 10 $/місяць
•  Пайка мідних водопровідних труб
•  Монтаж трубопроводів з поліпропілена
•  Металопластикові труби
•  Монтаж каналізації
•  Монтаж радіаторів опалення
•  Монтаж теплої підлоги
•  Як вибрати газовий котел
•  Газові котли Daewoo
•  Газовий водонагрівач
•  Вибір накопичувального водонагрівача
•  Характеристики бойлерів
•  Монтаж водонагрівача
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Погода
Погода
Курси
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Copyright MyCorp © 2024 | Створити безкоштовний сайт на uCoz