Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість
.


Меню сайту
Статті сайту
 Коротко про опалення
 Порівняння типів опалення
 Що потрібно знати про опалення, починаючи будівництво будинку?
 Нормативи котельні (паливної)
 Як правильно вибрати котел для заміського будинку?
 Які труби краще для опалення металопластикові чи поліпропіленові?
 Чим підроблені кульові крани відрізняються від фірмових? Чи можна самому визначити підробку?
 Опалення. Питання - відповідь
 Яким типам труб краще віддати перевагу?
 Свердловина чи колодязь? Все "за" і "проти"  
 Вода нас погубить!
 Що треба знати щоб насос не підкачав?
 Використання дощової води
 Поміркуємо про каналізацію
 Автономна каналізація
Наше опитування
Альтернатива газу. Який котел Ви хотіли би установити у заміському будинку?
Всього відповідей: 1278
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Lviv TOP

Львів - Бізнес портал Львова.
каталог сайтов украины

Електричні  водонагрівачі

.

Електричний водонагрівач: проточний або накопичувальний?
 У першу чергу, потрібно визначитися, який саме тип водонагрівача Вам підійде найбільше - проточний або накопичувальний, а потім підібрати  ємність і потужність.


1. Електричні проточні водонагрівачі

Всередині проточного електричного водонагрівача знаходиться нагрівальний елемент ТЕН, через який, нагріваючись, протікає вода. ТЕН - система нагріву з допомогою нагрівальних елементів для проточних і накопичувальних водонагрівачів. ТЕН складається з мідної труби, в яку запресована нагрівальна спіраль з ніхрому. ТЕНові нагрівальні елементи не бояться повітряних пробок і відрізняються надійністю та тривалим терміном служби. Чим потужніший нагрівальний елемент - тим швидше нагріється вода. У проточному нагрівачі вода гріється тільки тоді, коли її витрачають, безпосередньо в потоці. Тобто користуватися ним можна як звичайним централізованим гарячим водопостачанням - відкрити кран і користуватися гарячою водою. Також користуватися проточним водонагрівачем можуть декілька користувачів одночасно. 

Переваги проточника:

Проточні нагрівачі мають малий габарит. Найбільш компактні водонагрівачі - 15 х 15 х 10 см.
 
Більш потужні моделі мають розмір - 30 х 30 х 15 см. Вони легко монтуються на стіні у ванній, більшість моделей з потужністю 3-6 кВт мають в комплекті душову або кухонну насадку. У квартирах з електроплитою легко можна встановити проточну систему. 

Прилади потужністю 4-7 кВт здатні забезпечити подачу 3-5 літрів теплої води за хвилину при температурі 30 градусів. У більшості випадків, можна розраховувати тільки на 220 вольт і електричну потужність 3.5-6 кВт, які можна "добути" при дотриманні ряду умов. Буде потрібно встановити на щитку додатковий автомат на 32-40 ампер, пустити через нього окремий провід в 2,5-4 "квадрату" і організувати заземлення. У переважній більшості випадків потрібно буде замінити і лічильник, тому що залишився з часів соціалізму розрахований лише на 2,5 кВт. 

Для повноцінного гарячого водопостачання необхідно встановити при черговому ремонті стаціонарно проточний нагрівач з потужністю 24-30 кВт. Тут напір гарячої води буде приблизно таким же, як і від теплоцентралі. Встановити такий прилад можуть тільки майстри - водопровідники при наявності місця. Але в умовах міської квартири це нереально. 

Зрозуміло, це зайва головний біль і додаткові витрати. Ну а якщо говорити про дачу, то для сільської місцевості  5 кВт, як правило, навантаження взагалі позамежна.

Недоліки проточника:

Стандартна електропроводка просто не в змозі забезпечити електрикою достатньої потужності. Але ж навіть найпростіший і маленький проточний нагрівач, який дозволяє отримати слабку струю теплої води, забирає з електричної мережі потужність 5 кВт. Така потужність в сучасній квартирі є тільки в одному місці - в розетці живлення електроплити. Загальна квартирна мережа (настінні розетки) не дозволяє включати прилади з потужністю понад 2 кВт. Існує варіант з підведенням окремої проводки товстим дротом від розподільчого щитка і зміна лічильника. Або все-таки віддати перевагу моделям невеликої потужності. 

З ряду пристроїв проточного типу можна виділити 3-фази водонагрівачі серії aeg ThermoDrive, автоматично підтримують задану температуру в діапазоні від 30 до 60 градусів за допомогою зміни потужності приладу незалежно від напору води та її температури на вході. У даних моделей передбачена система безпеки, яка відключає пристрій про появі повітряних пробок. На передній панелі водонагрівачів ThermoDrive знаходиться рідкокристалічний дисплей, який автоматично змінює колір з блакитного на червоний, коли температура води досягає +43 градуси. 

Встановлювати потрібну температуру можна за допомогою терморегулятора, розташованого на передній частині приладу, або радіопульта, забезпеченого кронштейном для настінного монтажу.

Якщо Ваша електромережа не здатна витримати навантаження від проточного водонагрівача, то слід звернути увагу на накопичувальні водонагрівачі.

.

2. Електричні накопичувальні водонагрівачі 


У накопичувальному електричному водонагрівачі вода гріється заздалегідь, залежно від потужності і обсягу приладу, включити його треба за годину, а то й кілька годин перед тим, як у вас виникне необхідність в гарячій воді.

Схема накопичувального водонагрівача:

1. Труба подачі холодної води
2. Температурний регулятор
3. Потокогаситель 
4. Нагрівальний елемент - тен
5. Плавкий запобіжник
6. Труба виходу гарячої води
7. Температурний датчик
8. Внутрішня ємність з міді
9. Теплоізоляція
10. Корпус
11. Контрольна лампочка
12. Електричний кабель






Переваги накопичувальних водонагрівачів: 

Бойлери накопичувальні нагрівають воду до 55-75 градусів, після чого підтримує її температуру в автоматичному режимі. Оскільки нагрів відбувається поступово, такий апарат не вимагає великих електричних витрат. Навіть 150-літрові бойлери споживають в основному не більше 1,5-2 кВт .. Вони забезпечені резервуаром для нагрівання води, що знімає необхідність негайного нагріванні сильного потоку води, розтягуючи цей процес на тривалий час. Баки для води роблять теплоізолюючими (на зразок термоса), зводячи до мінімуму втрати від охолодження води і не нагріваючи повітря в приміщенні, де встановлений водонагрівач. Саме невелике електроспоживання, що дозволяє встановити накопичувальний водонагрівач практично в будь-якому приміщенні, забезпечує попит на ці прилади. Тому розумне рішення таке - у будинках зі слабкою електропроводкою (і, до речі, в дачних будиночках) ставлять накопичувальний бойлер. 

Друге, і основна їхня перевага - накопичувальні електроводонагрівачі можуть забезпечити непоганий потік гарячої води для декількох споживачів одночасно, тобто одночасно можна включити душ і мити посуд на кухні (що недоступно проточним електронагрівача). Звичайно, об'єм води обмежений - але на практиці рідко зустрічаються випадки, коли безперервний потік води потрібен тривалий час.

Тому завжди можна підібрати потрібний об'єм бака для гарячої води.
Використання цього типу водонагрівачів найбільш оптимально у випадку, коли вам бажано мати достатню кількість гарячої води, а електропроводка Вашого будинку або кількість виділеної електроенергії для Вашого котеджу не дозволяє використовувати проточні водонагрівачі, середня споживана потужність яких коливається від 5 до 27 кВт. 

Для міської квартири, де гарячої води не буває три тижні на рік, підійде накопичувальний нагрівач місткістю не більше 100 літрів, (у більшості випадків і 30 літрів може виявитися більш ніж достатньо). Непогано впорається зі своєю роллю проточний водонагрівач невеликої потужності. Для постачання гарячою водою заміських будинків потрібні інші моделі. Це пов'язано з тим, що температура холодної води може виявитися холодніше, ніж в міській мережі водопостачання. 

Для дачного будинку, квартири або заміського будинку, в якому проживають 2-3 людини оптимально підходять наступні моделі: 120-150 л. Для квартири, дачного або заміського будинку, де проживають 3-5 осіб, краще всього придбати моделі 150-200 л. І, нарешті, для 6-8 осіб, що проживають в квартирі або заміських котеджах, варто обзавестися моделями більше 300 л. 
Зазвичай найбільш популярними моделями для використання за містом є бойлери об'ємом від 100 до 200 літрів. У міській квартирі мало хто може дозволити собі встановити водонагрівач такого великого обсягу, тому в цьому випадку частіше купуються бойлери об'ємом від 30 до 80 літрів.
Накопичувальні електричні водонагрівачі - це досить прості і надійні пристрої, основними елементами яких є внутрішній бак і нагрівальний елемент - ТЕН. Об'єм бака у більшості виробників зазвичай коливається від 10 до 200 літрів, потужність ТЕНа - від 1,2 до 2,5 кВт. Ці два параметри визначають час нагрівання води у водонагрівачі. Для 10-15 літрових бойлерів знадобиться приблизно 30-40 хв., Для 200 літрових - 5-8 годин. Крім бака і ТЕНа до складу водонагрівачів зазвичай входять: магнієвий анод (запобігає корозії внутрішнього бака), теплоізоляція (забезпечує збереження тепла нагрітої води), термостат (дає змогу встановити бажану температуру), зовнішній корпус (визначає зовнішній вигляд бойлера), запобіжний клапан (для скидування надлишкового тиску). 


Більшість фірм випускають бойлери як вертикального, так і горизонтального виконання (винятком є фірма Electrolux, що виробляє моделі, які можна розташовувати як вертикально, так і горизонтально. Який тип вибрати залежить тільки від зручності розміщення водонагрівача у Вашому приміщенні. Якщо Вам все одно, то логічніше купити вертикальний, тому що звичайно при рівності всіх інших параметрів його ціна нижче. 

Мінуси накопичувальних водонагрівачів:

Перше - вода в баці має обмежений обсяг, її може просто не вистачити на всі потреби. Рішення - збільшення ємності бака. Але це, у свою чергу, породжує наступну проблему - з розмірами і вагою: у типовій ванній кімнаті велика модель просто не поміститься. Для цього існують моделі, які можливо встановити під стелею. А вузькі моделі водонагрівачів можуть поміститися в нішу з трубами. 


Форма входу
Пошук
Відео сайту
•  Порівняння води: водопровід і зворотний осмос
•  Обладнання для очищення води
•  Як запобігти потоп у квартирі
•  Прокладка труб і каналізації
•  Установка душової кабіни
•  Установка біде
•  Установка раковини
•  Установка унітаза
•  Багатоступеневі насоси 4 MQ 03
•  Супер автономний обігрів - 10 $/місяць
•  Пайка мідних водопровідних труб
•  Монтаж трубопроводів з поліпропілена
•  Металопластикові труби
•  Монтаж каналізації
•  Монтаж радіаторів опалення
•  Монтаж теплої підлоги
•  Як вибрати газовий котел
•  Газові котли Daewoo
•  Газовий водонагрівач
•  Вибір накопичувального водонагрівача
•  Характеристики бойлерів
•  Монтаж водонагрівача
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Погода
Погода
Курси
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Copyright MyCorp © 2024 | Створити безкоштовний сайт на uCoz