Як заховати зливний бачок
.
Все почалося одного разу вранці, коли мій чоловік розбив в туалеті кришку бачка. Уж не знаю, що в передсвітанковій тиші він хотів знайти усередині цього невигадливого агрегату. Але прокинулася я від гуркоту - впала притулена до стіни кришка. І, ясна річ, розкололася - на два ровненькі половинки. Обуренню моєму не було меж. «Ну ось навіщо, питається, ти туди поліз?» - Накинулася я на бідного чоловіка. «Шумить дуже, - жалібно промимрив він. - І я вирішив його відрегулювати ». Чесно кажучи, я ніколи не спокушалася щодо мастерності свого коханого. А тому завжди викликала з ДЕЗа Льошу. Він, до речі кажучи, за сором'язливо встромлений йому в кишеню заповітний конвертик готовий був всю квартиру відремонтувати. Потік чи кран, чи зламався замок, завжди в наш будинок приходив один і той же Льоша.
Але, з іншого боку, я ніколи і не прагнула бачити в своєму супутнику життя монтера, сантехніка і електрика в одній особі. Врешті-решт, щоб полагодити меблі, зовсім не обов'язково виходити заміж за столяра. Для цього є спеціально навчені люди. Одним словом, прагнула оберігати чоловіка від набридливих домашніх проблем. Зарплату приносить, і на тому спасибі. І ніяк не могла припустити, що в ньому раптом прокинеться бажання щось зробити своїми руками. Підсумок цього несподіваного бажання мене не потішив: кришку шкода, без неї ця допотопна конструкція виглядає ще гірше. Та й шум від спускання води став ще голосніше.
Але у всіх неприємностей завжди можна знайти певні плюси. Ось він, мій зоряний час. Тепер-то чоловікові ніяк не відкрутитися від ремонту. Я давно натякала, що непогано б замінити сантехніку, а заразом і купити нову кухню. З приводу кухні чоловік уперся, але купити новий бачок погодився. Навіть майже дозволив подумати, як можна удосконалити наш крихітний санвузол.
Внутрішній устрій бачка фірми «Геберіт»
Зрозуміло, на послуги дизайнерів грошей немає. І я вирушила до сусідки знизу, яка недавно в процесі ремонту поєднала ванну з туалетом. Вийшло казково за красою та габаритам приміщення. Єдине, що моментально впадало в очі, - унітаз зі старомодним бачком. Сусідка сказала: «Гаразд, нехай поки це постоїть - не тече, і слава Богу».
Ну, не знаю, тут я не згодна. Одна справа, коли унітаз стоїть у вузенькому пеналі, за розміром нагадує комірчину для зберігання віника. І зовсім інше, коли він красується мало не на самому видному місці. Ні, я піду іншим шляхом. Краще дізнаюся у людей компетентних, чи куди-небудь заховати немилий моєму серцю бачок.
Так от, виявилось, що можна. Для цього придумані спеціальні, так звані застінні бачки.
Ця конструкція мало чим схожа на звичний фаянсовий бачок. Точніше, зовсім не схожа. По-перше, зроблено бачок не з фаянсу, а з суперміцного поліетилену. А по-друге, його роблять зовсім іншої форми. Він, скоріше, схожий на пластмасову каністру, тільки без ручки. На корпусі є кілька спеціальних отворів для труб. А ще на боках є так звані вушка, куди вставляються кріплення. Вбудовані бачки бувають двох видів: для підлогових (без монтажної рами) і підвісних (з монтажною рамою) унітазів.
Бачки для підлогових унітазів
Бачок для підлогових унітазів - це, власне, тільки пластиковий корпус, до якого додається комплект кріплень бачка до стіни. Так, наприклад, швейцарська фірма «Геберіт» (Geberit) пропонує як кріплення дві сталеві перфоровані (тобто в дірочку) пластини. Зовні такі бачки (і у фірми «Грое», і у фірми «Геберіт») мають пінопластові покриття, що охороняє від конденсату і забезпечує звукоізоляцію.
На корпусі бачка є кріпильні «вуха», які болтами прикріплюються до пластин, пластини, у свою чергу, кріпляться до стіни шурупами. Ніяких додаткових кріплень в даному випадку не потрібно: все навантаження припадає на унітаз, що стоїть на підлозі. Від бачка відходить відвідний патрубок, який з'єднується з унітазом і внизу згинається на 90 °. На трубці встановлена гумова манжета, у неї вставляється трубка з декоративною розеткою (розетка закриває місце з'єднання). Після остаточного монтажу конструкції на стіну в квартирі встановлюється кнопка. Власне, з її допомогою і зливатися вода.
Бачки для підвісних унітазів
Є два типи таких бачків. Один призначений для кріплення на несучу стіну. Інший - для монтажу на більш тонку поверхню.
Процес реконструкції санвузла та установки застінного бачка
Модель Dal-Uniset фірми «Грое» для підвісних унітазів
Модель для несучої стіни у «Геберіта» називається «Геберіт комбіфікс», «Грое» (Grohe) її іменує «Даль Унісет». (Роздрібна ціна моделі «Даль Унісет» 160 $). Це безпосередньо монтажна рама, в яку вмонтований бачок. Вона може бути прикріплена до стіни тільки з повнотілої цегли або міцного бетону (ні в якому разі не з пінобетону або гіпсокартону). Нижню частину конструкції для більшої міцності обкладають цегли, і вже потім «зашивають» гіпсокартоном і зверху - плиткою. Після завершення усіх монтажних робіт на що стирчать із стіни штирі рами вішається унітаз. До речі, щоб унітаз тиснув не на плитку (інакше він її коли-небудь проломить), під рами «Комбіфікс» або «Даль Унісет» роблять закладку з якогось стінового матеріалу. І тільки потім на нього можна наклеювати плитку.
У комплект моделей «Геберіт комбіфікс» і «Даль Унісет» входять «шпильки» (довгі штирі) для кріплення унітазу (або пісуару), гайки, декоративні ковпачки й відвідний патрубок, що подає воду. Правда, моделі двох найбільших виробників ( «Геберіт» і «Грое») все ж таки де в чому відрізняються. Бачок моделі «Даль Унісет» укладено в додаткову пінопластову «шкаралупу». Фахівці «Грое» стверджують, що це створює підвищену звукоізоляцію. Гарне пристосування: у такий унітаз можна сміливо лити воду, не боячись серед ночі розбудити всіх домочадців і сусідів.
Підвісний унітаз із Застеньє бачком в інтер'єрі ванної кімнати
Виробники сантехніки «Геберіт» по-іншому підійшли до вирішення цієї проблеми. Внутрішня арматура зроблена таким чином, що вона вже з самого початку не шумить. Пояснюється це просто. Як відомо, у вітчизняній моделі простого бачка спускається вода з гуркотом обрушується в унітаз. У швейцарській ж конструкції є спеціальна трубочка. На ній стоїть гвинт, схожий на той, який в м'ясорубці прокручує м'ясо. Вода як би «закручується» по гвинту і плавно стікає в трубочку.
Є й ще одна відмінність моделі «Даль Унісет» від «Геберіт комбіфікс»: спеціальна рейки, на яку можна повісити відразу декілька приладів - унітаз і біде. Правда, це нововведення не завжди зручно, необхідно і виправдано в домашніх умовах. Справа в тому, що у фірм-виробників допустима висота монтажу унітазу і біде в одній і тій же колекції може відрізнятися. Бували випадки, коли для горизонтальної установки доводилося піднімати унітаз і опускати біде. До того ж навряд чи комусь прийде в голову в домашніх умовах вішати сантехніку в ряд, вирівнюючи її немов по лінійці. Це, скоріше, актуально для громадських туалетів у ресторанах, готелях, клубах. Там дійсно зручно прикріпити до стіни рейки і повісити на неї, наприклад, десять пісуарів ...
Кнопка зливу Застеньє бачка фірми «Геберіт» допомагає економити воду
Ще один вид вбудованих бачків для підвісних унітазів - монтажна рама з упором в підлогу. У «Геберіта» ця модель називається «Дуофікс», у «Грое» - «Даль Рапід». Основна відмінна риса і безперечну перевагу - її можна кріпити на будь-яку стіну. І на бетонну, і на цегляну, і на «слабку», ненесучі. Рама монтується в підлогу на деякій відстані від стіни, а спеціальні кріпильні елементи кріплять її ще й зверху до стіни. Таким чином, все навантаження припадає на нижні «ніжки», іншими словами, на підлогу. Інші монтажні складові ті ж, що і у попередніх моделей. Опорні «ніжки» моделі фірми «Геберіт» можуть висуватися на 25 см, тим самим змінюючи висоту унітазу при монтажі сантехніки.
Кріпильна рама фірми «Грое» для монтажу бачка в кутку приміщення
У моделі «Даль Рапід» (роздрібна ціна 245 $) фірми «Грое» всередині самої рами є спеціальні рельсікі, які дозволяють змінювати висоту не тільки бачка, але і унітазу. Взагалі ж конструкція бачка «Даль Рапід» має три модифікації. «Даль Рапід С» - так звана стандартна модель, вона, у свою чергу, ділиться на 13 видів. Ще є «Даль Рапід А» - нестандартна і «Даль Рапід Л» - спеціально розроблена економічна модель. Вона виглядає так само, як і «Даль Рапід С», але без рейок регулювання висоти.
Найпоширенішою на нашому ринку стала модель «Даль Рапід С». Перш за все тому, що у неї понад 10 модифікацій. Тут «Грое», мабуть, обійшов усіх. Її можна кріпити як до капітальної, так і до легкої стіні (так само, як і модель «Дуофікс» фірми «Геберіт»). Є навіть модифікації, призначені для інвалідів - з регулюванням висоти унітазу і висувними з боків ручками. Особливо цікава модифікація з трапецієподібної рамою. З її допомогою можна використовувати кути приміщення: поставити які-небудь корисні баночки і склянки. Мало того, є спеціальна, вузька конструкція бачка, яку можна втиснути в самий крихітний туалет або, за бажанням, в «технічну шафу» (там зазвичай прокладені труби і каналізаційний стояк). А ще з допомогою спеціальних рам моделі «Даль Рапід С» можна спорудити цілу стіну, припустимо, в центрі ванної кімнати.
У фірми «Геберіт» є система «Геберіт гіс», яка також дозволяє (як одна з модифікацій «Даль Рапід С») використовувати по максимуму простір санвузла. Зі спеціальних профілів і кріплень можна зробити несучу стіну, що витримає будь-яку кераміку і в будь-якій кількості. А ще у «Геберіта» є модель, яка називається «Геберіт санблок». Це вбудований бачок, який вже «зашитий» стіновими панелями. Така модель цілком може називатися «санвузол під ключ». Правда, призначена ця модель, швидше, для європейських країн, де робочий час майстра коштує 80 марок.
Як їх ремонтувати?
«Все добре і чудово, - подумала я, вислухавши фахівців, - але виникає законне питання. Якщо бачок вбудований, як його потім ремонтувати? Це що ж, для лагодження Льоші доведеться стіну розламувати? »
Але мене клятвено запевнили - стіну розбирати не доведеться. І зовсім не тому, що ці бачки не ламаються. Рано чи пізно доведеться лагодити і їх. Справа в іншому: на відміну від звичайних керамічних всередині такий бачок влаштований інакше. Немає ні гумових груш, ні заржавілих дротів і гачки. Всередині вбудованого бачка стоїть якийсь блок - зливний пристрій. І більше нічого. Відповідно, вийти з ладу може тільки він. Так ось, блок легко і просто виймається через отвір для кнопки вбудованого бачка. Простіше кажучи, якщо щось сталося, треба зняти кнопку, просунути (в отвір) руку і дістати блок. Але, що саме головне, після ремонту деталь просто опускається назад. Ніякої додаткової установки не потрібно.
До речі, не думайте (як мені здалося спочатку), що підвісні унітази призначені тільки для худорлявих громадян. Консольне навантаження рам підвісних унітазів становить 400 кг. Це означає, що якщо знайти унітаз, який витримає вантаж майже в півтони, то рама вже точно не підведе.
І ще один важливий момент. Під час встановлення вбудованого бачка потрібно обов'язково ставити фільтри. Їх, до речі, фахівці радять обов'язково використовувати при експлуатації будь-якої імпортної сантехніки. Нашу воду, як виявилося, імпортна сантехніка переносить насилу. І через кілька років, можливо, доведеться замінити манжетку. Фірма «Геберіт» пропонує комплект з трьох манжет, який коштує близько 5 $.
Де у них кнопка?
Отже, вам встановили застінний бачок. І після всіх монтажних робіт на стіні красується досить значна за розмірами кнопка. Саме з її допомогою і зливається вода в унітазі. Кнопки бувають різного кольору, форми і розміру. Це залежить від фірми-виробника. Але абсолютно всі кнопки (мовою фахівців вони називаються спускові клавіші) поділені на два сектори. Лівий і правий відповідно. І це вже типово західний «прибамбас». Справа в тому, що кожен сектор кнопки зливає різну кількість води: 6 літрів - праворуч і, відповідно, 9 літрів - з лівого боку клавіші. Що, самі розумієте, прекрасно економить настільки дорогу (у буржуїв) воду. Треба вам «сходити до вітру» (німці жартома називають це «малим бізнесом») - натискаєте кнопочку справа. Ну, а вже для вирішення більш глобальних питань тисніть тільки ліву сторону. Кнопка висить на стіні вертикально або лежить на площині горизонтально. Як вам більше подобається.
Треба сказати, з питання дизайну спусковий клавіші політ фантазії виробників перевершив всі мислимі очікування. У «Геберіта» є чотири варіанти спусковий клавіші (у тому числі і пневматична кнопка, яка дозволяє дистанційно керувати зливом унітазу на відстані до 1,5 м), три види використовуваного матеріалу і 50 забарвлень.
Фірма «Грое» також пропонує кілька варіантів дизайну кнопки. Та й колірна гама теж багата - 28 відтінків. Але в процесі пошуків з'ясувалося наступне: деякі вітчизняні фірми, що представляють на нашому ринку цю продукцію, взагалі не завозять більше двох «стандартних» кольорів - білого і «хрому». Мовляв, люди завжди прагнуть купувати сантехніку класичного білого кольору, так навіщо ж їм, наприклад, рожева або бежева кнопка? Тут я обурилася. Цікаво, а якщо у мене в туалеті плитка буде не білого кольору? Що значить навіщо? Та хоча б для того, щоб підібрати кнопку під колір плитки.
Наслухавшись чарівних оповідань фахівців, я моментально перейнялася корисністю цієї заморської конструкції. Вбудований бачок - річ справді унікальна. Якщо вбудований бачок, унітаз можна впритул наблизити до стіни. А значить, у мене звільниться 25 см корисного простору, і я не буду сидіти на унітазі, уткнувшись носом у двері. Але найголовніше, це винахід дозволяє значно спростити виснажливу процедуру ремонту санвузла. Не потрібно довбати стіни і переробляти комунікації, якщо раптом я все ж наважуся сумістити ванну з туалетом. Справа в тому, що при встановленні вбудованого бачка (коли він «зашивається» гіпсокартоном та обкладається плиткою) виходить невисока фальшстіна. Фахівці іменують її коробом. Саме в цей короб можна сховати противні погляду труби. Крім того, верхня площина короба може служити додатковою поличкою. Що особливо цінно, наприклад, у ванній.
Ну от. Прийшла додому, доповіла чоловікові: «Все, купуємо застінний бачок. А ще я обов'язково накажу майстрам зробити підвісний унітаз. Тому що під ним набагато простіше промити підлогу ». Він згоден.