Каналізація - комфорт проживання
.
Це раніше квартира в місті представлялася верхи комфорту, перш за все, через наявність побутових зручностей. Мова, в першу чергу, йдеться про водопостачання і каналізацію. Проте сьогодні водопостачання заміського будинку і відведення стоків по комфортності може не лише конкурувати, а й перевершувати міські зручності. Обладнання котеджів ваннами, сауни, джакузі і басейнами - це вже норма. Але головне питання, яке виникає у кожного домовласника, - куди подіти всі ці обсяги використаної води.
Для котеджних селищ кращим виходом є пристрій єдиної централізованої системи каналізації. Але, на жаль, реалізувати такий проект не завжди вдається. Через неузгодженість дій декількох домовласників економічна доцільність такого проекту може опинитися під питанням. Та й вартість зашкалює іноді за реальні суми. У нас тут в районі тягнули будівельники таку лінію для котеджів ФСБшника, ми поцікавилися вартістю підключення. Наші будинки якраз стояли майже впритул до траншеї, де повинна була бути прокладена дана система каналізації. Вартість нам оголосили фантастичну. Тому найбільшу актуальність зараз представляє автономна каналізаційна система для заміського будинку.
На перший погляд, вирішення цього питання здається простіше пареної ріпи - встановити септик (герметичний накопичувач). Однак простота експлуатації такої каналізації оманлива. Проблема в тому, що герметичний накопичувач потрібно час від часу очищати. І якщо обсяг стоків котеджу становить, наприклад, 1 кубометр на добу, то три рази на місяць доведеться оплачувати послуги асенізаційної машини. Тому установка споруди для очищення побутових стоків виглядає більш доцільною.
Очисні споруди для котеджу діляться на два основних типи: установки з підземною фільтрацією і з біологічним очищенням стоків.
До складу перших входить септик і система підземної фільтрації. Процес водовідведення виглядає так. Стоки з котеджу по каналізаційній трубі направляються в септик, або простіше кажучи, накопичувач, де вони відстоюються. Тут же в анаеробних умовах відбувається і часткове зброджування побутових стоків. Минулий попередній отстой, освітлена вода вже природним чином проходить доочищення у спорудженні для підземної фільтрації. Це можуть бути фільтруюча траншея або колодязь, піщаний фільтр або поле підземної фільтрації.
Велика перевага такої каналізації у простоті її пристрою і відносній дешевизні. Правда, це в тому випадку, коли склад грунту ближче до піщаниках або супісках, а рівень грунтових вод досить низький. Після установки згадати про таку каналізацію потрібно буде тільки років через 7-8, щоб замінити ділянки грунту, що втратили свої фільтруючі властивості. Тобто, прибрати використану частину грунту, і завести пару самоскидів нового піску.
Якщо ж котедж розташований на глинистих грунтах, облаштування очисних споруд буде трохи більш витратним, оскільки доведеться формувати траншею або фільтр з гравійно-піщаним наповнювачем. Під фільтром потрібно встановлювати дренажні трубопроводи для збору та відведення води. Але якщо рівень грунтових вод знаходиться вище за позначку в 2,5 метра, то від пристрої каналізації з підземною фільтрацією доведеться відмовитися.
У даному випадку застосовується біологічне очищення стоків з використанням компактних комплексів заводського виробництва. Така каналізаційна установка складається з декількох об'єднаних між собою камер. Спочатку стоки потрапляють в септик, де без доступу повітря анаеробні бактерії активно розкладають органічні забруднення. Після первинної очистки вода направляється в аеротенк, а весь осад залишається в септику. У аеротенк знаходиться активний мул, який струменями повітря підтримується в зваженому стані. Пройшовши через дану камеру, вода йде на скидання, або проходить додаткову аеробну очищення або через біофільтр.
Системи біологічного очищення можуть мати абсолютно різні конструкційні рішення. Вони можуть мати, як стандартний варіант, так і бути виконані за індивідуальним проектом каналізації для конкретного заміського будинку.