Корекція складу води
.
Вода природних джерел може, з одного боку, містити різні забруднення, а з іншого боку, в ній можуть бути відсутні речовини, необхідні для нормальної життєдіяльності. Видаленню шкідливі забруднення у воді присвячено всі попередні розділи. Одночасно з шкідливими з води можуть удалятися і корисні для організму речовини. Для створення необхідного сольового складу води в неї вводять відсутні солі.
Як правило, у воді спостерігається дефіцит фтору, йоду, селену.
Крім того, питна вода повинна бути стабільною. В іншому випадку в процесі доставки до споживача вона виявиться забрудненою продуктами корозії трубопроводів. Це особливо актуально для вод, що пройшли очищення методами опріснення та знесолення. Як правило, стабілізація такої води проводиться шляхом її пропускання через вапняні мінерали. Їх розчинення відбувається до приходу системи в стабільний стан, тобто насичення її солями жорсткості до рівня, що відповідає наявному солевмісту і рН.
Кондиціювання води шляхом додавання необхідних солей проводиться методом дозування їх розчину в потік води. Так, концентрація фтору у воді повинна знаходитися в інтервалі від 0,7 до 1,2 мг / л. При концентрації меншою, ніж 0,5 мг / л, необхідно вводити реагенти, що містять фтор у високій концентрації; при більшій - видаляти з води надлишковий фтор. В якості таких реагентів застосовують фтористий натрій, кремнефтористого натрій, калій кремнефтористого, кремнефтористого амоній, фтористий кальцій. Слід зазначити, що всі ці речовини є отрутами. У сучасних установках доцільно вводити приготовлений розчин реагенту насосом-дозатором, включеним до системи пропорційного дозування.
Іншим шляхом, який використовується для систем з малою продуктивністю, є застосування спеціальних іонообмінних смол, що мають у своєму складі фтор або йод. При контакті з водою відбувається повільне виділення цих компонентів.
Йодування води
Нестача йоду у питній воді - це не тільки шлях формування патології щитовидної залози, але і ризик низького рівня або неповного розвитку інтелектуальних можливостей людини. Йодовані води на рівні 40-60 мкг/л абсолютно безпечно і сумісно з іншими методами профілактики йододефіциту.
Фторування води
Фторування питної води на рівні 0,6-1,0 мг/л - доступний, безпечний і незамінний метод профілактики карієсу для різних вікових груп.
Збагачення питної води гідрокарбонатом.
Кондиціювання води за змістом гідрокарбонат-іонів у деяких випадках потрібно для корекції водневого показника води (рН) і підвищення її лужності.
Збагачення питної води селеном
Селен (Se) входить до складу ферментів, відповідальних за захист клітинних мембран від руйнівного впливу вільних радикалів. При недоліку надходження селену в організм, рівень цих ферментів недостатній для протективного ефекту. Саме внаслідок цього визнано, що дефіцит селену є серйозним фактором ризику для розвитку онкологічних захворювань, серцево-судинної патології, артриту, передчасного старіння.
Корекції кислотності і pH води
Підтримання оптимального кислотно-лужного балансу води важливо в першу чергу для зменшення її корозійного впливу. Вода з низьким або, навпаки, з високим pH сприяє швидкому розвитку корозії, що може стати причиною передчасного руйнування трубопроводу. Значення pH також важливо для деяких видів фільтруючих середовищ в системі водопідготовки та для забезпечення ефективного очищення води потрібно підтримувати pH на заданому рівні.
Фільтруючим матеріалом в установках корекції кислотності і pH води є кальцит (карбонат кальцію природного походження). Повільно розчиняючись у воді, він сприяє підвищенню водневого показника (pH). З часом шар кальциту виснажується і його потрібно додавати. Періодичність цієї процедури залежить від значення pH, хімічного складу води і інтенсивності водоспоживання. Для підтримання високої ефективності роботи, і щоб уникнути злежування кальциту системи також мають потребу в регулярній промивці.
Для кондиціонування води - поряд з іншими методами - використовується дозуюча установка, що включає насоси-дозатори, контролери і датчики рН, хлору, окисно-відновного потенціалу (RedOx), а також витратоміри і водолічильники.
Сучасні методи очищення води, такі як зворотний осмос, поряд з ефективним видаленням шкідливих домішок практично повністю позбавляють питну воду життєво важливих іонів - кальцію, магнію, калію, фторидів, гідрокарбонат та ін. Ремінералізація води дозволить повернути очищеній воді фізіологічну повноцінність.
Для того, щоб наситити воду корисними для людини мінералами, після системи зворотного осмосу можна поставити мінералізатор.
Він являє собою пост-фільтр з трав'яними гранулами. Якщо ці трав'яні гранули помістити у воду, то у воді розчиняються такі життєво важливі для людини мінерали, як кальцій, залізо, магній, алюміній, кремнієва кислота і т.д. Таким чином, ми отримуємо очищену воду, збагачену корисними мікроелементами.
.
Іформація на нашому сайті та консультація наших фахівців дозволять Вам правильно і якісно підібрати і змонтувати систему фільтрів.
.
Зрозуміло, на сайті дана тільки сама загальна інформація. Якщо Вас цікавлять конкретні питання, пов'язані з обладнанням для систем водопостачання, ми будемо раді відповісти на будь-які запитання. Наші контакти.
Також можете задати запитання на нашому форумі у відповідному розділі.