Про настінні котли
.
Цього року низка європейських виробників настінних газових котлів предстали у нашій країні свої останні моделі. З'явилися і раніше невідомі учасники ринку. Ми підготували огляд новинок і пропонуємо його увазі читачів.
Новинка фірми Ariston (MTS Group) - компактні (700 × 400 × 300 мм) настінні котли Microgenus Plus. Серія включає двоконтурні котли з відкритою (модифікація MI) та закритою (MFFI) заходами згоряння. Потужність «настінників» Microgenus Plus MI - 24 і 28 кВт; в ряду MFFI є і більш потужна модель - 31 кВт. Вода для ГВП нагрівається в пластинчастому теплообміннику з нержавіючої сталі; теплоносій системи опалення - в мідному трубчастастому теплообміннику. Температура санітарної води регулюється в діапазоні від 6 до 56 ° C; температура теплоносія - від 45 до 82 ° C. Мінімальний тиск природного газу - 20мбар. У котлах Microgenus Plus з закритою камерою згоряння встановлений модульований вентилятор, само-настроюються до системи димоходу. Функцію прессостата (датчик протока) у даних моделях бере на себе плата управління, що визначає наявність протоки зі збільшенням (і різниці) температур до і після основного теплообмінника. Котел обладнаний автоматичним байпасом з пропускною здатністю 350 л / ч, запобіжним клапаном (3 бар) і розширювальним баком на 6-8 л.
Робота вбудованого циркуляційного насоса регулюється в залежності від режиму експлуатації котла. Після запуску «настінника» в режимі опалення насос протягом 20 з робо-тане на максимальній швидкості, надалі він перемикається в залежності від різниці температур в опалювальному контурі. Передбачені функції антиблокування насоса (він включається на 20 с через кожен 21 год після останнього пуску пальника), захисту від замерзання (автоматичний пуск при падінні температури нижче +8 ° C) та ін
Всіма функціями котла керує мікропроцесор, який здійснює різні експлуатаційні режими ( «Літо», «Зима», «Комфорт» і т.д.). Котел може бути укомплектований системою повної терморегуляції із зовнішнім датчиком температури, цифровим термостатом, таймером, системою самодіагностики та перевірки основних робочих параметрів. Управління та контроль роботи моделі Microgenus Plus E @ SY MFFI MET може здійснюватися по каналах бездротового зв'язку GSM.
На світовому ринку як новинок цього року Ariston представив, крім того, настінні котли City (24 кВ; двох-контурні; з відкритою або закритою камерами згоряння; автоматичний байпас; мікропроцесорне управління) і Genia Maxi (24, 28, 30 кВт; вбудованим 60 -літровим бойлером непрямого нагріву; автоматичний байпас; мікропроцесорне управління та ін.) Компанія ACV поповнила вітчизняний ринок конденсаційних котлів моделями серії Prestige потужністю 23 та 30,5 кВт. Нові котли представлені в двох варіантах - Aquaspeed 24-32 (призначені для опалення та ГВП) і Solo 24-32 (тільки опалення). Однією з найважливіших особливостей моделей Aquaspeed є наявність в їх конструкції додаткового насоса, що забезпечує циркуляцію гріючої рідини через теплообмінник ГВП. Це дозволило виключити зі схеми 3-ходовий клапан і складну систему мембран, перемикаючих котел в режим нагріву санітарної води. Дані котли оснащені 6-літровим проточно-накопичувальним водонагріватчем, завдяки якому при відкритті крана досягається максимально швидко подача гарячої води. Всі котли серії Prestige 24-32 обладнані камерою згоряння закритого типу, теплообмінником з нержавіючої сталі, конструкція якого дозволяє використовувати теплоту конденсації водяної пари, а також пальником з вентилятором малої потужності, що забезпечує її стійку роботу при низькому тиску газу. Оскільки потужності вентилятора цілком вистачає на примусово видворення продуктів згоряння, розробники котлів Prestige відмовилися від виконання в їх конструкції димососа. Варто також відзначити, що «настінники» Prestige 24-32 оснащуються контролером MCBA (Honeywell), який здійснює модуляцію потужності, управляє циркуляційними насосами, що забезпечує роботу котла в режимі погодозалежне теплоспоживання і т.д.
На український ринок надійшла і нова продукція німецької компанії AEG - двоконтурні котли GKT і GST з відкритою та закритою камерами згоряння потужністю 23,1; 23,6; 27,5 та 29,5 кВт. Моделі обладнані трьохшвидкісним циркуляційним насосом і допускають можливість підключення кімнатного і зовнішнього датчиків температури. Набір пристроїв контролю та безпеки даного обладнання включає в себе систему самодіагностики, захисту від замерзання і антиблокування насоса, датчик нестачі води, фільтр. Моделі GKT мають вбудований 60-літровий накопичувальний бак. Чеський Dakon приступив цієї веси до продажів нової серії настінних котлів DUA Plus потужністю 24, 28 і 30 кВт. До неї входять одноконтурні моделі DUA Plus R, двоконтурні моделі з підготовкою гарячої води в проточному режимі - DUA Plus R і з вбудованим накопичувальним бойлером - DUA Plus B. У порівнянні з попередньою серією Dakon DUA, нові «настінники» оснащені мікропроцесором, системою діагностики несправностей, триходовим клапаном з електроприводом і іншими додатковими елементами. Є вбудована погодозалежна автоматика; поліпшена і система захисту від замерзання. Котли випускаються як з відкритою, так і з закритою камерами згоряння
Дві нові моделі двоконтурних газових настінних котлів запропонував іспанська виробник опалювальної техніки - фірма Fagor. Компактність (680 × 390 × 250 мм) є відмінною рисою однієї з них - FE-24E (23,7 кВт); вага котла - 29 кг. Тенденція до виробництва котельної техніки з приріотетом функції ГВС реалізована в приладі FE-24E: будучи двоконтурним, цей котел може бути підключений ще й до водонакопичувачів ACUmix об'ємом від 100 до 150 л. Комфорт в забезпеченні споживача гарячою санітарною водою - основне завдання та моделі FEE-35MA (34,5 кВт). Її система мікроаккумуляціі ISOcomfort дає можливість завжди підтримувати всередині котла резерв побутової води заданої температури, а також дозволяє здійснювати швидку (менш ніж через 5 с) подачу води при відкритті крана. При відключенні даної системи виконується функція RTC: короткочасний забір води з крана служить сигналом для початку роботи пальника; при повторному відкриванні крана починає надходити вода, нагріта до заданої температури; після закінчення 15 хв з моменту закінчення водорозбору функція RTC автоматично відключається, щоб уникнути зайвої витрати електроенергії .
Ряд настінних газових котлів марки Joannes представила компанія Finterm (Італія). Серія двоконтурних приладів SelAction потужністю 23,2 і 29 кВт складається з моделей з відкритою та закритою камерами згоряння. Пріоритетне завдання - забезпечення споживача гарячої санітарної водою. Наприклад, робота контуру ГВП може здійснюватися у трьох режимах: «Душ», «Ванна» і «Кран». Перший забезпечує стійку подачу води при температурі 38-42 ° C. У режимі «Ванна» котел подає воду з температурою, що не перевищує 55 ° C. А функція «Кран» дозволяє отримувати воду з комфортною для користувача температурою в діапазоні від 30 до 46 ° C. Лінія котлів Alba з-варто з двоконтурних котлів з трьома типами конструкції: з теплообмінником опалювального контуру і пластинчастим теплообмінником контуру ГВП, з бітермічним теплообмінником, а також з теплообмінником для опалювальної води і вбудованим бойлером для виробництва гарячої побутової води. Як і котли SelAction, моделі серії Alba представленні в двох варіантах - з відкритою і закритою камерами згоряння.
Повернувшись в минулому році з цілою низкою нових котлів Immergas не зупиняється на досягнутому. Ще восени 2003 р. компанія вивела на ринок потужний (49,9 кВт) конденсаціонний «настінник» Vitrix-50. Цього року сімейство Vitrix поповнилися моделями Titan і Intra. ЦВони - оснащені новим модулем конденсації, виконаним зі сталі марки AISI 316 Ti, котли потужністю 23,3 кВт з закритою камерою згоряння, автоматичним байпасом та іншими атрибутами сучасних «настінників». Як ряд інших моделей фірми Immergas вони можуть встановлюватися зовні будівлі і експлуатуватися при температурі до -15 ° C. Габарити котла Vitrix Titan складають 775 × 440 × 250 мм; модель Vitrix Intra виконується у вбудовується в стінку шафи. Модифікації Vitrix Titan Plus і Vitrix Intra Plus призначені для використання спільно з бойлером непрямого нагріву об'ємом 80, 105, 120 або 200 л.
У цьому році вийшли в світ і модифіковані версії деяких інших «настінників» Immergas: Eco Eolo kW, Nike Maior kW, Eolo Maior kW, Zeus Extra @, Extra Intra Star), Eolo Extra 32 kW X. Фактично компанія випустила нові моделі котлів під звичними назвами. На них були встановлені нові контролери управління і самодіагностики. З'явилася можливість програмування котроллера під умови конкретного об'єкта. Спільно з компанією Grundfoss Immergas розробив новий гідравлічний блок, який об'єднує запірну арматуру, циркуляційний насос, теплообмінник ГВП, запобіжну арматуру і датчики. Модульний принцип побудови блоку забезпечує швидку заміну окремих частин. Для управління котлами розроблені пульти дистанційного керування Amico, що дозволяють коректувати потужність котла в залежності від температури приміщення. Для підключення котлів до кількох контурів опалення пропонуються змішувальні вузли Dim на 2-4 контуру, що дозволяють організовувати як високотемпературне (радіаторне), так і низькотемпературне (підлогове) опалення.
Одним з нових продуктів, представлених цього року на українському ринку фірмою Junkers, стали настінні котли економ класу Euroline 23-1. Серія включає двоконтурні (приготування гарячої води здійснюється в проточному режимі) моделі ZW 23-1 і одноконтурні - ZS 23-1 c відкритої (ZW / ZS 23-1 KE) та закритою (ZW / ZS 23-1 AE) камерами згоряння . Новинки компактні: 700 × 400 × 295 мм. Від моделей ряду Euroline 23 вони відрізняються наступним: мембранний гідравлічний перемикач замінений на триходовий клапан з сервоприводом, розташований у зворотній лінії; двоступінчастий циркуляційний насос замінений на триступеневий (при необхідності можлива установка додаткового «ціркуляціонніка»).
Конструкція котлів ZW 23-1 AE передбачає: відведення димових газів і подачу повітря для горіння через коаксіальні або окремі труби; модуляцію потужності в режимі отпленія та ГВП; легке переоснащення на використання скрапленого газу; електронне запалювання; діагностику несправностей; можливість обмеження теплової потужності при одночасному підтримці максимальної продуктивності гарячої води; мінімальний тиск у водопроводі для підготовки гарячої води - 0,35 атм. При оснащенні котла регулятором Junkers - TP 12-2 - з'являється можливість програмування режимів опалення. Номінальна теплова потужність новинок по ГВП - 7,0-23,0 кВт, з опалення - 10,0-23,0 кВт. З новою лінією своєї продукції вийшла на ринок і чеська компанія Mora. Вона запропонувала споживачеві моделі потужністю 18 і 23 кВт, серед яких є опалювальні і комбіновані котли як з відкритою, так і закритою камерами згоряння. До найважливішою характеристикою котлів Mora 5118-5125 є їхня здатність працювати при вхідному тиску газу від 0,35 кПа. Конструкція котлів передбачає наявність всіх необхідних пристроїв захисту і безпеки, у тому числі і систему захисту вузлів і механізмів від вмісту у воді солей кальцію.
Компанія Potterton представила компактні (486 × 400 × 255 мм) «настеннікі» Suprima із закритою камерою згоряння і системою примусової витяжки димових газів. Ця котельна техніка оснащена регулятором рівня потужності, системою самодіагностики і світловими індикаторами роботи. Відзначимо, що газові настінні котли Suprima мають чавунний теплообмінник.
Італійська компанія Riello, що виробляє побутову опалювальну техніку під маркою Beretta, оновила ряд своїх «настінників», доповнивши його одноконтурним котлом Super Exclusive MIX 28 RSI (28 кВт) і трьома двоконтурними моделями: Ciao 28 CAI, Ciao 28 CSI мощностями 28 кВт і Super Exclusive MIX 32 CSI EV (32 кВт). Котли серії Super Exclusive оснащені системою плавного регулювання потужності, погодозалежною автоматикою і всіма необхідними пристроями захисту. Крім цього модель MIX 32 CSI EV здатний функціонувати в чотирьох режимах: «Весна», «Літо», «Осінь», «Зима». Відзначимо, що до одноконтурного котла MIX 28 RSI при необхідності може бути підключений окремо стаціонарний бойлер BL 120 об'ємом 120 л.
Котли серії Ciao обладнані бітермічним коаксіальним теплообмінником, в якому вода обох контурів нагрівається теплом згоряння палива, і пристроєм автоматичного регулювання температури теплоносія, що функціонує при підключенні до котла кімнатного термостата.
Фірма Sime (Італія) почала продавати двоконтурні котли серії Format ZIP потужністю 23,5, 28,8 та 31,6 кВт. Котли цієї лінії представлені в двох версіях: з природним і примусовим відводом продуктів згоряння. Вони оснащені системою автоматичного відновлення роботи при відновленні напруги в електромережі. При необхідності до казанів Format ZIP можна підключити кімнатний термостат і автоматичний программуючий регулятор.
Чеська фірма Thermona вивела на вітчизняний ринок теплотехнічного обладнання котел Therm Trio 90 потужністю 95 кВт. Він призначений, насамперед, для використання в системах децентралізованого опалення в якості елемента каскадної котельні.
Дві лінії котлів - Energy і Star - потужністю 24, 28 і 31 кВт представила італійська компанія Westen. Серія Energy об'єднує в собі двоконтурні моделі з закритою (240Fi) і відкритою (240i) камерами згоряння, а також одноконтурну модель 1.240i (відкрита камера). Прилади оснащені газовим клапаном, що забезпечує безперервну модуляцію полум'я, циркуляційним насосом з розповітрювачем, системою захисту від радіоперешкод та іншими пристроями контролю і безпеки. Котли серії Star - 240Fi, 240i, 1.240i (тільки опалення); 280i, 310Fi можуть працювати в двох температурних режимах: 30-85 та 30-45 ° C. Останній призначений для роботи котла з низькотемпературними опалювальними системами. Котли Star обладнані фільтром на вході холодної води, мають пристрій захисту від замерзання, що включає пальник при 5 ° C, і систему захисту від блокування насоса. Варто зазначити: після зупинки котла, циркуляційний насос продовжує працювати кілька хвилин. Крім цього до моделей Star може бути підключений датчик зовнішньої температури.