Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість
.


Меню сайту
Статті сайту
 Коротко про опалення
 Порівняння типів опалення
 Що потрібно знати про опалення, починаючи будівництво будинку?
 Нормативи котельні (паливної)
 Як правильно вибрати котел для заміського будинку?
 Які труби краще для опалення металопластикові чи поліпропіленові?
 Чим підроблені кульові крани відрізняються від фірмових? Чи можна самому визначити підробку?
 Опалення. Питання - відповідь
 Яким типам труб краще віддати перевагу?
 Свердловина чи колодязь? Все "за" і "проти"  
 Вода нас погубить!
 Що треба знати щоб насос не підкачав?
 Використання дощової води
 Поміркуємо про каналізацію
 Автономна каналізація
Наше опитування
Альтернатива газу. Який котел Ви хотіли би установити у заміському будинку?
Всього відповідей: 1277
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Lviv TOP

Львів - Бізнес портал Львова.
каталог сайтов украины

Облаштування внутрішньої каналізації приватного будинку

.

Повсюдною практикою при індивідуальному будівництві або реконструкції приватних будинків стає їх оснащення найважливішими системами життєзабезпечення: опаленням, гарячим і холодним водопостачанням, каналізацією, тощо. Наявність в будинку інженерних систем, у свою чергу, дає можливість застосування цілого ряду сучасних побутових та сантехнічних приладів, здатних істотно полегшити побут домовласників і зробити умови проживання максимально комфортними. 

Але варто пам'ятати, що подібна техніка є джерелом стічних, а точніше - господарсько-фекальних вод. Для відведення, очищення та знезараження стоків таких створюється система водовідведення, що включає внутрішню (тобто домову) і зовнішню каналізаційні мережі.

Обмежившись рамками цієї статті, розглянемо призначення, склад і вимоги до монтажу внутрішньої мережі каналізації, а також способи забезпечення ефективного її функціонування в нестандартних ситуаціях.

Внутрішня мережа каналізації.  Загальні поняття 

Внутрішня мережа каналізації служить для прийому господарсько-фекальних вод від санітарних та побутових приладів, а також їх подальшого відведення в зовнішню мережу каналізації. Її основними елементами є відвідні лінії, стояки і випуски.

Відвідні лінії від умивальників, пісуарів, раковин, мийок та ванн до входу в стояк монтують з труб діаметром 50 мм, а від унітазів - 100 мм. У більшості випадків їх прокладають під підлогою, у перекриттях. При цьому варіант прокладки відвідних ліній буде залежати від типу санітарного приладу, місця його установки, а головне - дотримання необхідного ухилу, як основної умови самопливній каналізації (див. табл.1).

Таблиця 1. Величини допустимих ухилів

Діаметр труб, ммГосподарсько-фекальна каналізація
Ухили
нормальнінайменьші
500,0350,025
1000.020,012
1250,0150,01
1500,010,007

Відомо, що принцип роботи звичної для нас каналізаційної мережі заснований на евакуації брудних вод самопливом. Під дією сили тяжіння вода через відвідну лінію йде вниз по стояку. Очевидно, що коректна робота каналізації може бути забезпечена тільки при розташуванні зливного отвору сантехнічного приладу трохи вище входу в стояк, що дозволить прокласти відвідні лінії від приладів з ухилом у напрямку до стояка.

Довжина відвідних ліній, які прокладають у міжповерхових перекриттях, не повинна перевищувати 10 м. Для підвісних труб, а також труб, що розміщуються відкрито під підлогою, допускається велика довжина за умови збереження потрібного ухилу і можливості забезпечення їх прочищення. При цьому повороти на відвідних лініях повинні бути виконані під кутом не менше 90 °. З'єднання відвідних ліній із стояками здійснюється за допомогою косих трійників або хрестовин. 

Найважливішим елементом внутрішньої каналізації є стояк. Як правило, його виконують з труб діаметром 100 мм з обов'язковою установкою ревізії на висоті 1000 мм від підлоги. Продовженням верхньої частини каналізаційного стояка є витяжна труба, яка розташовується на 0,7 м вище покрівлі будинку. Подібна конструкція покликана забезпечити вентиляцію всієї внутрішньої каналізаційної мережі. При цьому забруднене повітря витісняється через стояк в атмосферу. У випадку, коли частина стояка проходить по неопалюваних приміщеннях, її необхідно утеплити.

Каналізаційний стояк з'єднується з мережею зовнішньої каналізації за допомогою випуску, діаметр якого повинен бути не менше діаметра стояка. При цьому випуск слід встановлювати до нього під кутом більше 90 °, по руху брудних вод. Стояки з випуском сполучаються за допомогою двох відводів по 135 °. Якщо до випуску потрібно приєднати ще один стояк, то це роблять з використанням косого трійника під кутом 45 ° і одного відводу 135 °.

Для монтажу мережі внутрішньої каналізації зазвичай застосовують труби з поліпропілену РР, труби з ПВХ, або з т.зв. «сірого» чавуну з високим вмістом графіту. Чавун нового покоління встановлюється там, де до об'єктів пред'являються підвищені вимоги в галузі пожежної безпеки і термінів служби. Сьогодні чавунні каналізаційні труби виробляються як вітчизняними, так і закордонними компаніями. 

Істотним недоліком чавунної каналізації є трудомісткість в монтажі, тому при виконанні стандартних проектів пріоритет віддається каналізації, виконаної з полімерних труб. Їх відрізняє зручний та швидкий монтаж, а також висока якість з'єднань. На ринку широко представлені поліпропіленові труби різних фірм, таких як SAB (Італія), STP (Іспанія), PannonPipe (Німеччина), WAVIN (Голандія) та ін. 

Слід зазначити, що іноді навіть виконані з найякісніших матеріалів і бездоганно функціонують внутрішні каналізаційні мережі доводиться модернізувати в силу необхідності перепланування внутрішніх приміщень будинку.

Основні проблеми монтажу сантехніки при перепланування приміщень і способи їх вирішення

Перепланування внутрішніх приміщень - досить поширене явище серед власників приватних будинків. Збільшення числа проживаючих, здача в оренду окремих приміщень, продаж частини будинку - ось далеко не повний перелік причин, які змушують займатися цим непростим питанням.

У більшості випадків перепланування внутрішніх приміщень тягне за собою перенесення або додаткову установку санітарно-технічних та побутових приладів. У подібній ситуації варто пам'ятати, що будь-які переміщення приладів, які є джерелами господарсько-фекальних вод, зажадають видозміни внутрішньої каналізаційної мережі.

Досить часто домовласникам доводиться стикатися із ситуацією, коли каналізаційний стояк знаходиться в одному кутку будинку, а додатковий туалет або ванну потрібно розмістити в діагонально протилежному кутку, часом набагато нижче рівня установки стояка. Очевидно, що при такому плануванні про самоплив і мови бути не може. Як чинять у такому випадку?

Існує кілька способів вирішення даної проблеми. Один з них - пристрій додаткового стояка, але цей захід досить дорогий і трудомісткий (відомо, що стояк проходить через всі міжповерхові перекриття, включаючи покрівлю будинку). 

Інший спосіб - тягнути через весь будинок відвідні лінії від приладів до існуючого стояка - теж не самий оптимальний варіант. Труби діаметром 50 мм і 100 мм, навіть закриті коробом або заховані під подіум, навряд чи стануть прикрасою внутрішнього інтер'єру приміщень. До того ж у точках з'єднання декількох трубопроводів і в місцях поворотів відвідних труб під кутом більше 30 ° в обов'язковому порядку буде потрібно обладнати ревізії, а в упакуванні (подіумі) зробити оглядові лючки для доступу до них. Даний варіант прийнятний у випадках, коли санвузол необхідно пересунути на 3-4 м, а відвідні лінії заховати під підлогу. З урахуванням забезпечення необхідного ухилу рівень підлоги підніметься всього на 10-15 см, із втратою яких ще можна змиритися.

Але якщо потрібно перенести санвузол на більшу відстань або організувати новий, запропонований спосіб стає абсолютно неприйнятним. Адже різниця між рівнем зливного отвору устаткування і точкою входу в стояк, яка вже підведена мінімум на 10 см над підлогою, досягне 30-40 см, отже, під установку унітазу, ванни або душової кабіни доведеться робити подіум заввишки мало не півметра. Навряд чи когось влаштує подібний «дизайн», до того ж існують певні вимоги до висоти розміщення санітарних приладів над рівнем підлоги (див. табл.2).

Таблиця 2. Висота установки санітарних приладів

Назва приладівВисота установки приладів від підлоги, м
У жилих приміщенняхУ школахУ дитячих садках
Умивальник (до борта)0,80,70,6
Раковини и мийки (до борта)0,850,850,85
Змивні бачки унітазів (до днища бачка)0,570,570,57
Піссуари індивідуальні (до борта)0,650,50,45
Допускається відхилення в розмірах для всіх, що окремо стоять приладів - 20 мм, для низькорозташованих змивних бачків - 10 мм



Примусове вилучення господарсько-фекальних вод

У ситуації, коли брудні води від санітарних вузлів та побутової техніки не можуть бути відведені в каналізацію самопливом (прилади розташовані на істотному видаленні від стояка; нижче рівня його проходження або на одному рівні, але немає можливості забезпечити необхідний ухил відводної лінії), єдиним способом вирішення проблеми стає використання системи напірної каналізації. 

Даний спосіб заснований на функціонуванні каналізаційних насосних установок, що представляють собою готові до застосування вироби, що включають накопичувальний бак, насос і пристрій керування. На відміну від каналізаційних насосів вони призначені для збору господарсько-фекальних вод безпосередньо в місці їх виникнення та подальшого перекачування в зовнішню мережу каналізації або септик. Установки підключаються безпосередньо до сантехнічним або побутових приладів. Принцип їх дії досить простий - брудні води від побутового або сантехнічного приладу через розташовані під ухилом підводять труби самопливом потрапляють в установку. У міру заповнення накопичувального бака що знаходиться всередині насос автоматично вмикається за допомогою датчика рівня, видаляючи вміст через відвідні напірні труби в стояк.

Відзначимо, що в залежності від сфери застосування каналізаційні насосні установки або просто відкачують (у разі безфекальних стоків), або попередньо подрібнюють (у разі фекальних стоків), а потім вже відкачують брудні води. При цьому стоки можуть транспортуватися не тільки по горизонталі (на відстань від 15 до 100 м), але й по вертикалі (на 3-7 м). Саме це найважливіша якість дає можливість мати санвузол в будь-якій частині будинку, а наявність подрібнювача в конструкції установок дозволяє відмовитися від застосування відвідних труб великого діаметра (рекомендований діаметр відвідних напірних труб не перевищує 40 мм). 

Для того, щоб без проблем облаштувати каналізаційну систему всередині будинку особливо, якщо ванна кімната, туалет або кухня знаходяться далеко від стояка, або нижче нього, слід використовувати компактні автоматичні каналізаційні системи. Такі установки, наприклад, Sololift +, складаються з водозбірного резервуара для стоків з вбудованим насосом. Прилад під'єднується безпосередньо до сантехніки. Знаходиться всередині насос автоматично включається при заповненні пристрою. 

Ці пристрої практично не вимагають обслуговування, так як їх конструкція забезпечує самоочищення при спорожнюванні, а вугільний фільтр виключає появу неприємного запаху. 

Як правило, модельні ряди таких установок досить широкі. Це робить можливим підібрати виріб, призначений для відведення стічних вод тільки від одного приладу, або здатний одночасно обслужити групу пристроїв.

Відзначимо, що зазвичай всі моделі установок, які використовуються для відведення брудних вод від унітазу (або груп приладів, що включають унітаз), оснащені насосом з подрібнювачем. Це дає можливість зменшити діаметр відводів, що особливо важливо при переплануванні - адже труби малого діаметру простіше приховати.

Навіть у самій несприятливій ситуації, коли прилади розташовані нижче рівня каналізаційного стояка, вищевказані установки здатні забезпечити піднесення водяного стовпа на 1 м по вертикалі і подальше транспортування брудних вод на 100 м по горизонталі (подальші співвідношення напору по вертикалі / горизонталі складають: 2м / 50 м , 3 м/30 м, 4 м/20 м, 5 м/10 м відповідно).

Досить часто виникає ситуація, за якої потрібно відвести стоки від кухонного миття і пральної машини, розміщених в одному приміщенні. Проблема в даному випадку полягає в тому, що вихідна вода має високу температуру (до 70 ° С). Для подібних цілей слід застосовувати спеціалізовані моделі (наприклад, GRUNDFOS Sololift + C-3), здатні витримати такий «тепловий удар».

У тих випадках, коли потрібна тривала робота або перекачування великих об'ємів води (ванна, купіль, басейн), краще використовувати малогабаритну насосну установку Liftaway C. Вона складається з герметичного резервуару з арматурою і дренажного насоса з нержавіючої сталі.

Як правило, всі подібні вироби монтуються в приямку підлоги, під душовим піддоном, за унітазом і пр. Живляться установки від звичайної електромережі напругою 220 В 50Гц і мають споживану потужність від 270 до 500 Вт. 

На закінчення слід зазначити, що сучасне насосне устаткування дозволяє вирішити масу ще вчора, здавалося б, нерозв'язних побутових проблем. Так, сучасні каналізаційні насосні установки здатні виконати практично будь-які завдання в області відведення брудних вод. Це, у свою чергу, дає можливість реалізувати найсміливіші ідеї при перепланування внутрішніх приміщень приватного будинку, уникаючи зайвих витрат і широкомасштабних будівельних робіт.



Форма входу
Пошук
Відео сайту
•  Порівняння води: водопровід і зворотний осмос
•  Обладнання для очищення води
•  Як запобігти потоп у квартирі
•  Прокладка труб і каналізації
•  Установка душової кабіни
•  Установка біде
•  Установка раковини
•  Установка унітаза
•  Багатоступеневі насоси 4 MQ 03
•  Супер автономний обігрів - 10 $/місяць
•  Пайка мідних водопровідних труб
•  Монтаж трубопроводів з поліпропілена
•  Металопластикові труби
•  Монтаж каналізації
•  Монтаж радіаторів опалення
•  Монтаж теплої підлоги
•  Як вибрати газовий котел
•  Газові котли Daewoo
•  Газовий водонагрівач
•  Вибір накопичувального водонагрівача
•  Характеристики бойлерів
•  Монтаж водонагрівача
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Погода
Погода
Курси
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Copyright MyCorp © 2024 | Створити безкоштовний сайт на uCoz