Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість
.


Меню сайту
Статті сайту
 Коротко про опалення
 Порівняння типів опалення
 Що потрібно знати про опалення, починаючи будівництво будинку?
 Нормативи котельні (паливної)
 Як правильно вибрати котел для заміського будинку?
 Які труби краще для опалення металопластикові чи поліпропіленові?
 Чим підроблені кульові крани відрізняються від фірмових? Чи можна самому визначити підробку?
 Опалення. Питання - відповідь
 Яким типам труб краще віддати перевагу?
 Свердловина чи колодязь? Все "за" і "проти"  
 Вода нас погубить!
 Що треба знати щоб насос не підкачав?
 Використання дощової води
 Поміркуємо про каналізацію
 Автономна каналізація
Наше опитування
Альтернатива газу. Який котел Ви хотіли би установити у заміському будинку?
Всього відповідей: 1278
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Lviv TOP

Львів - Бізнес портал Львова.
каталог сайтов украины

Підземний дренаж - скажемо "ні" зайвій вологі!

.

Мабуть, мало не кожному доводилось, приїхавши по весні на дачу або вийшовши похмурим осіннім ранком на ганок свого заміського будинку, виявити, що пересуватися по довіреній вам по праву володіння території можна тільки стрибками або акуратними перебіжками по бетонних доріжках. Зирк - а там і там калюжі, а неподалік і зовсім з'явилося щось подібне до швидкої гірської річечки. Виною всьому грунтові води та атмосферні опади - тане від перших сонячних променів сніг або дощі. 

Мокрі ноги та брудні чоботи - це ще півбіди, якщо не чверть. Від зайвої вологи в грунті поступово руйнуються фундаменти будівель, стають непридатними підвали. Страждають і рослини: вода не дозволяє кисню "пробитися" до кореневої системи і ваші улюблені фікуси з традесканції запросто можуть наказати довго жити, а виплекані яблуні - дати дуба.

Ступінь зволоження грунту після злив і швидкість її висихання безпосередньо залежить від типу грунту, на якому розташовані ваші будови і зелені насадження. Чим більше в ньому глини, затримує вологу, тим довше ділянка буде нагадувати не оазис, а тривіальне болото. І навіть капітально зведені асфальтові стежки і зроблені на совість доріжки можуть не витримати битви з дощами і зруйнуватися. На жаль, що дає нам життя вода в даному випадку є прямим ворогом, а з ворогами, як відомо, належить боротися.

А зброєю у цій нелегкій боротьбі є дренаж. Дренаж являє собою систему взаємопов'язаних труб, які розташовуються навколо або уздовж захищається території і забезпечують відведення вологи за її межі. Про організацію такої дренажної системи необхідно задумуватися ще на етапі проектування будинку і садової ділянки в цілому. Треба провести геодезичні та геологічні вишукування і розробити проект дренажної системи, в якому будуть точно розраховані всі її параметри. Тільки в цьому випадку результат кропіткої роботи по захисту володінь від зайвої вологи буде відповідати очікуванням.

Як показує практика, оптимальні є поєднання зливової каналізації, яка бореться з наслідками атмосферних опадів, і системи підземного дренажу, яка знижує рівень грунтових вод на глибині до 6 метрів.

Дренажні труби

Труби, що використовуються при створенні дренажної мережі, називають дренами (від англ. Drain - осушувати). Основною їх особливістю є перфораційні отвори, через які вода потрапляє в дренажну систему і потім виводиться за межі ділянки. Дренажні труби бувають різного діаметру і структури; вибір конкретного виду виробу залежить від того, які завдання ставляться перед дренажної системою - відведення води від будівель або з грунту в межах садової ділянки. 

Найбільш часто в наші дні використовуються труби з поліетилену і ПФХ діаметром від 110 до 200 мм і довжиною 40 або 50 м. Основними їх перевагами цих матеріалів є довговічність - гарантійний термін експлуатації таких труб 50 років. Поліетиленові труби бувають гофровані і гладенькі, в деяких випадках робляться ребра жорсткості і фільтри з різних матеріалів. При зведенні будівель свою ефективність показали полімерні труби діаметром 110 мм. 

Як правило, в дренажних трубах, що не мають обмотки, перфорація ховається в западинах хвилі. Це дозволяє уникнути засмічення отворів для пропускання води і, отже, забезпечує тривалу роботу дренажної системи без проведення обслуговуючих робіт. За наявності обмотки, зробленої з геополотна, отвори також захищаються западинами хвилі, а перепоною на шляху часток грунту є спеціальний чохол з геотекстиля. Виробляються і пластикові дрени в обмотці з натурального матеріалу - кокосового волокна, яке успішно охороняє труби від замулювання.

Глибина пролягання труб всіх описаних вище типів - від 1,2 до 3,5 м. Їх використовують як при приватному будівництві котеджів і облаштування дачних ділянок, так і при промисловому зведенні магазинів, офісних центрів та інших споруд. Продумана система запобігання отворів від попадання в дрени дрібних сторонніх часток дає можливість безбоязно застосовувати такі труби в глинистих грунтах. Слід зазначити, що укладати дренаж можна як до, так і після проведення робіт з гідроізоляції підвалів і фундаменту, проте необхідно зробити це перед засипанням зовнішньої сторони фундаменту.

Укладання дренажних труб

Як вже говорилося вище, система підземного дренажу повинна поєднуватися з зливової каналізацією, а, якщо так, то і укладати відповідні труби доцільно в одній траншеї. У першу чергу необхідно утрамбувати дно, потім насипати сантиметрів 10 суміші щебеню і крупного піску, а потім укласти труби з потрібним кутом нахилу - в залежності від типу грунту він повинен становити від 2 до 10 мм на погонний метр. Часто використовується середнє значення - 5-6 мм.

Розташовують дрени таким чином, щоб на всьому їхньому протязі рівень підошви фундаменту був вищий. При відгалуженнях і на поворотах використовують патрубки, для з'єднання прямих елементів - муфти. Після укладання труби засипають щебенем або гравієм зернистістю не більше 16 мм. Товщина цього верхнього шару безпосередньо залежить від типу грунту: чим менше його водопроникність, тим більше буде потрібно гравію. Потім укладається геотекстиль, на який насипається шар піску. По периметру фундаменту шар, здатний пропускати воду, повинен доходити до самої поверхні землі, на інших ділянках траншеї засипають землею, яку перед цим дотримуємося уважно перебрати, відсіваючи каміння, скла і все інше, здатне зашкодити дренажну систему. Засипання виробляють двома шарами: перший - утрамбований - створює додатковий захист труб, а друга - поверхневий - дає можливість використовувати грунт для посадки садових рослин.

Дренажні колодязі

Як і будь-яка інша інженерна споруда, дренажна система вимагає періодичного обслуговування з метою забезпечення її тривалого і безперебійного функціонування. Цій меті служать дренажні колодязі, що дозволяють як контролювати роботу вашого дренажу, так і прочищати труби потужним струменем води. Колодязі слід встановлювати на кожному вигині дренажної мережі. 

Розрізняють декілька типів дренажних колодязів. Відкачує колодязь з автоматичним насосом включає в себе з каркаса, днища, кришки, кріплення для насоса, самого насоса і шланга для води. Оглядовий колодязь складається всього лише з каркаса, днища і кришки. Виготовляють їх найчастіше з полімерних матеріалів або бетону.

При проектуванні дренажної системи необхідно передбачити і водоприймальний колодязь, який повинен розташовуватися в нижній точці рельєфу ділянки. У нього буде стікатися вся що збирається вода, яку потім можна або виводити за межі ваших володінь, а можна використовувати для поливу зелених насаджень.

Дренажна система є серйозною інженерною спорудою, і буде якісно виконувати свої функції тільки тоді, коли вона грамотно спроектована і акуратно змонтована. Визначення структури мережі, глибини і кутів залягання труб - непросте завдання, вирішувати яку повинні висококласні фахівці. Адже відвести за межі ділянки потрібно тільки зайву вологу; надмірне осушення, як і надлишок вологи, грунті завдають серйозної шкоди. Величезне значення відіграє і якість матеріалів, з яких складається дренажна система. 



Форма входу
Пошук
Відео сайту
•  Порівняння води: водопровід і зворотний осмос
•  Обладнання для очищення води
•  Як запобігти потоп у квартирі
•  Прокладка труб і каналізації
•  Установка душової кабіни
•  Установка біде
•  Установка раковини
•  Установка унітаза
•  Багатоступеневі насоси 4 MQ 03
•  Супер автономний обігрів - 10 $/місяць
•  Пайка мідних водопровідних труб
•  Монтаж трубопроводів з поліпропілена
•  Металопластикові труби
•  Монтаж каналізації
•  Монтаж радіаторів опалення
•  Монтаж теплої підлоги
•  Як вибрати газовий котел
•  Газові котли Daewoo
•  Газовий водонагрівач
•  Вибір накопичувального водонагрівача
•  Характеристики бойлерів
•  Монтаж водонагрівача
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Погода
Погода
Курси
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Copyright MyCorp © 2024 | Створити безкоштовний сайт на uCoz