Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість
.


Меню сайту
Статті сайту
 Коротко про опалення
 Порівняння типів опалення
 Що потрібно знати про опалення, починаючи будівництво будинку?
 Нормативи котельні (паливної)
 Як правильно вибрати котел для заміського будинку?
 Які труби краще для опалення металопластикові чи поліпропіленові?
 Чим підроблені кульові крани відрізняються від фірмових? Чи можна самому визначити підробку?
 Опалення. Питання - відповідь
 Яким типам труб краще віддати перевагу?
 Свердловина чи колодязь? Все "за" і "проти"  
 Вода нас погубить!
 Що треба знати щоб насос не підкачав?
 Використання дощової води
 Поміркуємо про каналізацію
 Автономна каналізація
Наше опитування
Альтернатива газу. Який котел Ви хотіли би установити у заміському будинку?
Всього відповідей: 1278
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Lviv TOP

Львів - Бізнес портал Львова.
каталог сайтов украины

Пластикові  або  полімерні  труби

.1

Протягом десятків років основним матеріалом для систем внутрішнього холодного та гарячого водопроводу були сталеві оцинковані труби. Тим часом, зацікавленість в проектуванні довговічних та надійних інженерних систем, а також бажання мати підвищений комфорт усередині будівлі, забезпечити безпеку життєдіяльності, знизити металоємність і, відповідно, експлуатаційні витрати змушують замислитися над можливістю застосування для цих систем та інших матеріалів. 
Такими альтернативними матеріалами на сьогоднішній день стали полімери. Точно так само, як в 1455 році революційним був винахід чавунних труб, так і наприкінці XX століття полімери відкрили нову еру в історії водопостачання. Вітчизняний ринок труб з пластикових матеріалів сьогодні розвивається досить швидкими темпами. У чому ж плюси і мінуси застосування пластикових труб? Які їх основні різновиди й характерні особливості? На ці та інші питання ми спробуємо Вам відповісти.

Відзначимо позитивні якості, однаково присутні всім пластиковим трубам:

• довговічність: термін служби пластикових труб у три-п'ять разів більше, ніж у сталевих і, як правило, досягає 50 і більше років; 
• стійкість проти корозії: це властивість обумовлена нездатністю полімерів вступати в електрохімічні реакції;
• екологічна чистота пластикових труб;
• низька теплопровідність;
• мала вага;
• малий шум водяного потоку; 
• простий і швидкий монтаж;
• можливість як прихованої, так і зовнішнього прокладання.


До недоліків усіх пластикових труб відносяться:

• несприятливість до прямого впливу сонячних променів; 
• релаксація - всі термопласти в залежності від навантаження і часу втрачають свої міцнісні характеристики; 
• неможливість застосування в системах протипожежного водопроводу;
• обмеження при застосуванні в системах гарячого водопостачання та опалення;
• своя технологія монтажу для кожного виду полімерів і типів труб.


Все перераховане вище можна віднести навіть не до недоліків, а до особливостей пластикових труб, адже, як правило, під еталоном маються на увазі сталеві водогазопровідні оцинковані труби, а невідповідності з ними розглядають як недоліки пластикових труб.



Основні види пластикових труб


На будівельному ринку представлені наступні види труб з пластикових матеріалів: труби з полівінілхлориду (ПВХ), поліпропілену (ПП), поліетилену (ПЕ), зшитого поліетилену (РЕХ). Пропонуємо короткий опис кожного з полімерів. 


1. Труби з полівінілхлориду (ПВХ)

Пластикові труби з полівінілхлориду з'явилися ще в середині 30 років минулого століття. Найбільш відомі труби ПВХ американської компанії Genоva Systems. Вони спочатку призначалися тільки для індивідуального малоповерхового будівництва і мають обмежені діаметри. З'єднання труб і фітингів здійснюється за допомогою клею. Труби з полівінілхлориду (ПВХ) стали застосовуватися в системах водопостачання одними з перших. Даний матеріал є одним з рекомендованих СНіПами. Труби з ПВХ використовуються в системах холодного і гарячого (Х-ПВХ) водопостачання, в технологічних системах (в т.ч. і в харчовій промисловості), знайшли широке застосування в каналізаційних системах. До України значна частина таких труб надходить у вигляді гуманітарної допомоги, решта здійснюється безпосередньо на вітчизняних заводах. 

Особливості труб з ПВХ:

• для монтажу не потрібні спеціальні інструменти - труби з'єднуються методом "холодного зварювання" або в розтруб на гумових манжетах; 
• труби є досить жорсткими, тому для їх з'єднання доводиться застосовувати спеціальні фітинги. Цим дані труби схожі на традиційні сталеві, отже для монтажу і при проектуванні можна використовувати дані та розрахунки по сталевих систем;
• напірні системи з ПВХ використовуються в основному для підземної прокладки з фіксацією в місцях поворотів трубопроводів;
дані труби допускають як приховану, так і зовнішню прокладку. При зовнішній прокладці змонтована система має естетичний вигляд; 
• оскільки полівінілхлорид - один з найдешевших полімерів, вартість систем з ПВХ відповідно нижче аналогічних систем з інших полімерів і навіть сталевих оцинкованих труб. 



2. Труби з поліпропілену (ПП)

Труби з поліпропілену на ринку представлені одношарової і багатошарової конструкціями. До перших відносяться гомополімери (РРН), блок-сополімер поліпропілену (РРВ, ПП тип 2) та рандом-сополімер поліпропілену (PPRC, ПП тип 3). 

Багатошарові поліпропіленові труби представлені трьома видами, які мають такі характерні особливості: 

• алюмінієва фольга кріпиться поверх товстостінної робочої труби (РР) за допомогою клею і покривається тонким захисним шаром поліпропілену; 
• з'єднання робочої труби, фольги і захисного шару проводиться за допомогою перфорованих у фользі отворів (труба Stabi);
• слойна конструкція, що включає шар менш пластичного слойного пластику між двома шарами основного (труба Faser). 


Труби з ПП звичайно мають довжину 4 м, діапазон зовнішніх діаметрів від 16 до 125 мм. З'єднання труби і фітинга здійснюється спеціальним монтажним обладнанням методом термопластичного зварювання. До асортименту включені фітинги з різьбами, що дозволяє приєднувати труби з ПП до вже діючих металевих трубопроводів. Області застосування: холодна господарсько-питне водопостачання; гаряче водопостачання та опалення (тільки з рандом сополимера, ПП тип 3); технологічні трубопроводи різного призначення, включаючи лінії з транспортування харчових продуктів та хімічно агресивних речовин; установки стисненого повітря. 

Крім всіх спільних переваг пластикових труб перед металевими, слід відзначити високу екологічність і здатність витримувати неодноразове замерзання в них води без погіршення робочих характеристик. 
Основні виробники труб з ПП: Aquatherm, Banninger, Polymutan (Німеччина), Novaplast (Vesbo), Ekoplastik, Hidroplast (Чехія), Uponor (Фінляндія), HP-TREND (Чехія), Wavin (Данія ). 


3. Труби з поліетилену (ПЕ)

Труби поліетиленові (ПЕ) напірні призначені для зовнішніх і внутрішніх напірних трубопроводів (водопроводу, каналізації, водостоків). Область їх застосування - в основному холодне водопостачання. При більш високих температурах міцність поліетилену падає, і він переходить в пластично-в'язкий стан. Поліетилен швидко старіє під дією прямих сонячних променів. Тому при використанні поліетиленових труб в зовнішніх відкритих мережах їх стабілізують, наповнюючи полімер сажею. 

Величини їх робочого тиску складають 6 кгс/см2 (6 атмосфер) для типу "С" (середній) і 10 кгс/см2 (10 атмосфер) для типу "Т" (важкий). 
У порівнянні з іншими пластиковими матеріалами поліетилен має найбільш низьку граничну температуру виробництва робіт -20 0С, що особливо важливо для укладання й експлуатації труб в зимових умовах.
Труби ПЕ зовнішнім діаметром від 20 до 63 мм з'єднуються латунними або поліпропіленовими фітингами з гумовим кільцем ущільнювача, а також за допомогою електрозварних муфт. Труби діаметром від 63 до 160 мм з'єднуються стиковим зварюванням. Промисловістю випускаються труби з поліетилену високого та низького тиску: ПВД і ПНД. 
Труби поліетиленові безнапірні діаметром 50, 63, 90 і 110 мм призначені для внутрішньої каналізації. Цей вид труб також буває двох типів: ПНД і ПВД.  


4. Труби з зшитого поліетилену (PEX) 

Для того щоб поліетилен став більш міцним і стійким до температурних впливів, його обробляють під високим тиском. В результаті між молекулами утворюються додаткові поперечні зв'язку (містки). Такий процес називають "зшивкою", а поліетилен - "зшитий поліетиленом". Способи обробки поліетилену такі: РЕХa - зшивання пероксидним способом; PEXb - обробка газом сіланом, (органосіланіди - надзвичайно отруйні речовини); РЕХс - опромінення потоком електронів в електромагнітному полі; PEXd - обробка за допомогою азотоз'єднань. 
Використовується зшитий поліетилен для систем опалення та водопостачання. Труби з цього матеріалу монтуються за допомогою обтискних фітингів. Широке поширення РЕХ-труби отримали в системах водяних теплих підлог та системах сніготанення. Для систем опалення труби з поперечно зшитого поліетилену покривають дифузійним бар'єром для запобігання проникнення вільного кисню всередину системи.

Основні параметри труб з поперечно зшитого поліетилену: робоча температура - 95 0С, робочий тиск - 10 бар, термін служби більше - 50 років.

Труби РЕХ виготовляються і встановлюються в системах опалення та водопостачання по всьому світу вже майже три десятиліття. Уперше їх виробництво освоїв шведський концерн WIRSBO. Сьогодні, крім нього, виробництвом РЕХ-труб займаються фірми REHAU (Німеччина), UPONOR (Фінляндія). 
 


Завершуючи огляд ринку пластикових труб, необхідно виділити наступне. Говорити про те, що в Україні з'явилися свої виробники пластикових труб, ще рано. За винятком поліетиленових, полівінілхлоридних і поліпропіленових всі інші види пластикових труб постачають з-за кордону. Це обумовлено цілою низкою причин, основна з яких - відсутність сучасної сировини для виробництва пластикових труб на наших заводах. Про якість виробництва - хотілося б кращого. Крім того, українські виробники, як правило, пропонують обмежений асортимент типорозмірів труб і фітингів. Таким чином, замовник, який вибрав більш дешеві вітчизняні труби, ризикує опинитися в ситуації, коли він не зможе отримати повністю закінчену систему. 

Крім цього, причини імпорту пластикових труб полягають у відсутності на наших виробництвах належного контролю над якістю, в запізнюванні і необ'єктивності стандартизації труб з полімерів, нарешті, в недостатній поінформованості споживачів про властивості пластикових труб. Тільки поступове вирішення всіх згаданих проблем сприятиме просуванню труб з полімерів на нашому ринку.

.


Характеристика полімерних труб
.

 
ПВХ
ХПВХ
ПЭ80
ПЭ100
РЕХ
ПП
Рабочие температуры,°С
0...+45
0...+93
-70...+60
-70...+60
-100...+95
-10...+95
Плотность, кг/м3
1410
1550
943
951
943
910
Модуль упругости (1 мм/мин), МПа
4000
3000
700
1200
нд
980
Показатель плавления, г/10 мин
-
-
0,9
0,5
нд
нд
Коэффициент линейного расширения, мм/м°С
0,06
0,062
0,18
0,13
0,15
0,01...0,02
Удельная теплоемкость, Дж/гК
1,0
нд
1,9
1,9
0,51
1,93
Коэффициент теплопроводности, Вт/мК
0,15
0,16
0,36
0,38
0,38
0,16...0,22


Втім, не слід сліпо довіряти назвою "полімерна труба" (або "пластикова труба"), оскільки якість їх - розрізняється. Найбільшого поширення в Європі отримали полімерні труби німецької компанії "Акватерм ГмбХ" (досить сказати, що приблизно п'ятдесят відсотків трубопроводів в європейських оселях зроблено з труб цієї фірми). Тут ми, однак, стикаємося з "вічним" питанням: чи може якісне устаткування бути дешевим? Таке питання може задати собі будь-який споживач, побачивши в магазині поруч з німецькими полімерними трубами труби інших виробників. Ціна їх може бути декілька нижче, але, на жаль, і якість - теж, тому не виключено, що через кілька років ви будете ще раз ставити труби або, як мінімум, міняти фітинги.

Чим такі хороші німецькі труби? Вони виготовляються з власного грануляту: фірма має своє хімічне виробництво та гарантує високу якість вихідної сировини. Є і власне виробництво всієї необхідної арматури, яка ідеально підходить до цих труб, не вимагаючи жодної спеціальної підгонки, що, на жаль, теж дуже важливо. Саме в тих місцях, де приєднуються труби і фітинги, виготовлені різними виробниками, у майбутньому утворюються фонтани. "Дешеві" фірми не виробляють власну арматуру з простої причини - це ще одна, крім трубної, і дуже дорога потокова лінія, що далеко не відразу окуповується. А тому (так їм здається) легше закупити крани і перехідники на стороні й дешевше.

У цій області, як і скрізь, працює старе правило: скупий платить двічі. Вже були випадки, коли зовсім не бідні клієнти, які не захотіли вникнути в суть відмінностей продукції різних компаній, ставили у своїх котеджах неякісні пластикові труби. Економія на початковому етапі, звичайно, була, що дуже радувало господарів. Але через рік-другий поставлені труби почали протікати по швах, уродуя дорогу обробку стін і стель (які ще довелося розкривати при заміні комунікацій!), І радість швидко зникла. Кожен власник заміського котеджу повинен знати: витрати на досить ймовірний в майбутньому капітальний ремонт непорівнянні з тієї невеликої економією, яку він отримає у разі закупівлі неякісної пластикової труби. Різниця в ціні з якісною становить усього 20 відсотків, а оскільки питома вага трубопроводів у загальній вартості будинку дуже мала, вигода виходить грошовою.

Не варто сліпо довіряти і технології склеювання труб, яку пропонує та чи інша фірма. В даний час ця технологія має широке розповсюдження в Європі, і на ринку пропонуються якісні матеріали для цих цілей. Проблема тільки в культурі вітчизняного виробника (точніше - у її відсутності). Далеко не всі наші спеціалісти добре володіють цією технологією, після їхньої "роботи" господарі теж незабаром нерідко виявляють протікання і фонтани.

Аналогів німецької продукції за рівнем якості поки немає, хоча виробництво пластикових труб налагодили й в Україні. 


Форма входу
Пошук
Відео сайту
•  Порівняння води: водопровід і зворотний осмос
•  Обладнання для очищення води
•  Як запобігти потоп у квартирі
•  Прокладка труб і каналізації
•  Установка душової кабіни
•  Установка біде
•  Установка раковини
•  Установка унітаза
•  Багатоступеневі насоси 4 MQ 03
•  Супер автономний обігрів - 10 $/місяць
•  Пайка мідних водопровідних труб
•  Монтаж трубопроводів з поліпропілена
•  Металопластикові труби
•  Монтаж каналізації
•  Монтаж радіаторів опалення
•  Монтаж теплої підлоги
•  Як вибрати газовий котел
•  Газові котли Daewoo
•  Газовий водонагрівач
•  Вибір накопичувального водонагрівача
•  Характеристики бойлерів
•  Монтаж водонагрівача
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Погода
Погода
Курси
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Copyright MyCorp © 2024 | Створити безкоштовний сайт на uCoz