Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість
.


Меню сайту
Статті сайту
 Коротко про опалення
 Порівняння типів опалення
 Що потрібно знати про опалення, починаючи будівництво будинку?
 Нормативи котельні (паливної)
 Як правильно вибрати котел для заміського будинку?
 Які труби краще для опалення металопластикові чи поліпропіленові?
 Чим підроблені кульові крани відрізняються від фірмових? Чи можна самому визначити підробку?
 Опалення. Питання - відповідь
 Яким типам труб краще віддати перевагу?
 Свердловина чи колодязь? Все "за" і "проти"  
 Вода нас погубить!
 Що треба знати щоб насос не підкачав?
 Використання дощової води
 Поміркуємо про каналізацію
 Автономна каналізація
Наше опитування
Альтернатива газу. Який котел Ви хотіли би установити у заміському будинку?
Всього відповідей: 1278
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Lviv TOP

Львів - Бізнес портал Львова.
каталог сайтов украины

Про каналізацію

.

Чомусь уже так повелося, що передбачається, ніби в каналізації все і завжди буде в порядку, а тому ми, не задумуючись, зливаємо в унітаз все підряд: харчові відходи, хімікати, фарби, масла і т. д.

Поки що міські системи очищення стічних вод більш-менш справляються з таким напливом забруднень, але їх ресурси не безмежні.

Система каналізації


У будинках (котеджах), не підключених до центральної мережі каналізації, власник будинку вирішує проблему позбавлення від стічних вод самостійно - за рахунок створення індивідуальної або місцевої (на кілька будинків одночасно) системи збору, очищення, знешкодження та утилізації стічних відходів. Все це називається «системою водовідведення».

У цій ситуації звички міського споживчого поводження з каналізаційної мережею небезпечні для користувачів каналізацією серйозними неприємностями, оскільки порушення в роботі системи очищення стосується безпосередньо її власника. Можна дуже просто пошкодити ваш водоносний шар - як результат, з нього буде більше неможливо брати воду для пиття. Це означає, що найближча річка (ставок) може «засмітитися» фекальними відходами. Ділянка в цьому випадку виявиться «підтоплена», а рослини на грядках неминуче почнуть гнити. При найгіршому варіанті розвитку подій може деформуватися будинок, так як почне руйнуватися фундамент. Про всепроникаючий запах краще навіть і не говорити. 

Ті забудовники, які збираються побудувати гарний будинок у сільській місцевості, напевно постараються створити максимально комфортні умови для проживання своєї сім'ї. У будинку може з'явитися кілька туалетів, ванних кімнат, в підвальному приміщенні - сауна і навіть маленький плавальний басейн. Природно, що обсяг стічних вод у цьому випадку різко зросте. Тут-то в роботу каналізації і починають проявлятися проблеми, про які власник навіть і не здогадувався.

Переважної більшості проблем можна уникнути, якщо розглядати каналізацію як систему. У цьому питанні важливо буквально все: вибір схеми очищення, оптимальною для ваших умов, підбір пристроїв узгоджені й підібрані за параметрами, з яких буде складатися система, конструкція кожного пристрою і сполучних елементів, матеріали , з яких виготовлені всі елементи, і правильна їх експлуатація. Крім усього іншого, надзвичайно важливо навчитися грамотному водокористування. 

Грамотне водокористування - це виконання декількох нескладних правил. У першу чергу, необхідно відділяти тверді відходи від рідких і утилізувати їх окремо. Неприпустимо засмічувати очисну систему такими відходами і в таких обсягах, з якими вона просто не здатна впоратися.

Не можна: зливати кип'яток і воду з басейну, скидати в систему харчові відходи, зловживати пральними порошками, залишати пристрій на зиму без утеплення, вчасно не видаляти надлишки мулу. Основне правило говорить: все, що не очиститься у вашій системі або системі сусіда, врешті-решт, частково відповідь потрапить до джерела питної води. 

Як показує досвід, саме доцільне - це підключитися до існуючої мережі каналізації або, в крайньому випадку, організувати разом із сусідами місцеву систему очищення. Створення індивідуального очисної системи можна розглядати як міру вимушену.

За великим рахунком очищення стоків у місцевих системах практично, не змінилася, мало не з часів винаходу водопроводу. На початковому етапі здійснюється механічна фільтрація від зважених забруднень (використовуються решітки, сита, жироловки і септики-відстійники). Далі, вже частково очищені від суспензій , так звані освітлені води піддаються біологічному очищенню від органічних забруднень, за рахунок їх розкладу за допомогою природних мікроорганізмів, для яких стічні води - найбільш сприятливе середовище проживання. Вони знищують приблизно 25% органічних забруднень, збільшуючи, таким чином, свою біомасу, і розкладають практично всю частину органіки з утворенням твердого осаду, води і газів. 

Не секрет, що вуглекислий газ, азот, сірководень, водень, аміак і метан є джерелом неприємних запахів. До того ж вони вибухонебезпечні. У зв'язку з цим очисні пристрої та споруди обов'язково забезпечуються надійною вентиляцією і розташовуються якомога далі від житлових будинків. Деякий час стоки відстоюються і частково зброджується - це I ступінь очищення. Іл з септика періодично, 1-2 рази на рік видаляють, якщо ж цього не робити, то септики закупорюються і стоки течуть в житлі. Через це споруду доводиться розміщувати таким чином, щоб до нього могла вільно під'їхати асенізаційна машина. 

Потім з септика «освітлені води» прямують на біологічне очищення. Проводять її або в спорудах біологічної очистки в природних умовах, або в установках біоочищення в штучних умовах.

Облаштування водоочисних та водовідвідних систем


Варто відзначити що місті собівартість відведення та очищення стічних вод у два рази перевищує собівартість очищення і подачі питної води. У природних же умовах до споруд біоочищення відносяться фільтруючі колодязі і траншеї, підземні поля фільтрації, пісчаногравійні фільтри. Принцип їх роботи полягає у використанні процесів розкладання органіки, які у природному середовищі відбуваються в грунтовому шарі. Фактично вони являють собою різні за формою виїмки в грунті, заповнені фільтруючим гранульованим матеріалом - це може бути великий пісок, гравій, уламки цегли і т. п. На цей матеріал стоки потрапляють зверху, а очищена вода збирається в нижній частині.

Система водопостачання


У штучних умовах пристрої для біоочищення це системи, в яких штучно створюється сприятливе середовище для розвитку гнильних мікроорганізмів. Очищення за допомогою хімічних добавок застосовується не часто, оскільки стоїть досить значних коштів. 

Споруди очистки у штучних умовах за своєю конструкцією досить прості, їх можна і самому зробити. Вони здатні забезпечити достатньо хорошої якості очищення і не вимагають великого догляду. Недоліки ж їх полягають у тому, що вони займають досить великі площі, вимагають великого обсягу земляних робіт і схильні до замулювання, якщо фактичний обсяг стоків значно перевищує той, на які споруди розраховані. 

Пристрої біоочищення в штучних умовах повинні бути більш компактними, і бажано, щоб вони були зроблені з матеріалів, стійких до корозії. Серед них найбільш використовувані, звичайно ж, пластмаси. Але пластмасові корпуси установок дуже легкі, і при високому рівні залягання грунтових вод вони можуть з'явитися, таким чином, руйнуючи систему трубопроводів. Через це їх доведеться надійно зміцнювати за допомогою бетонних плит.

Слід пам'ятати, що в систему очищення побутових вод не допускається скидати зливові та талі води, стоки з тваринницьких приміщень і воду з басейнів.

Саме тому після біоочищення в природних водоймах проводять доочищення стоків та їх знезараження. У такій доочищенню використовують біофільтри з гранульованим наповнювачем (гравій, керамзит) або споруди біоочищення в природних умовах. Для знезараження найчастіше використовують хлорування.

Очисна установка на кілька будинків

Те, з чого складатимуться очисні споруди та пристрої індивідуальних систем каналізації, залежить від цілого ряду чинників, наприклад, від об'єму стічних вод і від характеру забруднень, особливостей рельєфу місцевості, від типу грунту, рівня грунтових вод, глибини промерзання грунту, ну і звичайно ж - від вимог місцевої влади, фінансових можливостей і побажань користувача і т. д. Після того як склад елементів системи визначено, саме час подумати про їх конструкції, надійності, витратах і особливості експлуатації. 

Найпростіший варіант індивідуальної очисної системи - вигрібна яма.

За містом, в сільській місцевості, рекомендується роздільна схема відведення, коли відходи прямують до вигрібної ями ( «чорна вода»), г побутові стічні води ( «сіра вода») зливаються в споруди біоочищення. При цьому відходи при
чищенні помийниці цілком припустимо використовувати для компосту, при цьому ступінь очищення побутових вод, а значить, і витрати на очисні споруди - знижуються.

Але все-таки в більшості випадків застосовується загальна система збору і очищення «чорних» і «сірих» вод. Найкоротша з існуючих схем індивідуальної системи включає двокамерний септик і фільтруючий колодязь.

Схема водовідведення з доочищенням в фільтрує траншеї

У випадку, коли потрібно каналізацію для великої споруди, використовують більш складні системи біоочищення. Наприклад, при піщаних і супіщаних грунтах досить успішно працюють дренажні траншеї або споруди, які називаються «поле підземної фільтрації». Для того, щоб рівномірно розподілити великий об'єм стоків по всій площі поля, після септика необхідно встановлювати розподільні колодязі, а до септик приєднувати особливу дозуючу камеру, яка подає воду на поле періодично і маленькими порціями. Якщо ж цього не робити, стоки починають переповнювати початкові ділянки розподільних полів, навколо яких грунт просто заболачівається. 

Коли доводиться мати справу з глинистими і суглинними грунтами, біоочищення проводять за допомогою піщано-гравійних фільтрів або фільтруючих траншей, які повинні розташовуватися вище рівня грунтових вод на 1 м. Для того щоб зберегти їх працездатність, самі споруди і труби, що підводять до них, утеплюють на зимовий період. Якщо потрібно декілька заощадити на площі, зайнятої під фільтруючі споруди, і витрат на земляні роботи, для кращого доочищення є сенс встановити біофільтр зі штучним завантаженням. 

Приміром, індивідуальна система очищення для заміського будинку, в якому постійно проживають 4 людини, може виглядати так: аеротенк - біофільтр доочищення - насос - розподільчий колодязь - контактна камера знезараження. Частково очищені стоки використовуються для зрошення, а решта виводиться за межі ділянки в систему. Всі елементи цілком можна компактно розташувати перед будинком. До септик буде потрібно вільний доступ і під'їзд, тому його краще розташувати поруч з воротами.

Оформлення документів на очисні системи

Для того щоб оформити всі документи на користування індивідуального очисної системою, доведеться витратити чимало часу, нервів і великих грошей. І цьому є дві причини: 

Дуже жорсткі санітарні норми і правила водовідведення, спочатку розраховані на великі міські очисні споруди, які досить проблематично технічно виконати на місцевих системах, більш скромних за масштабом.

Можуть виникнути труднощі з отриманням роздільної документації.

Необхідну систему очищення майбутній наймодавець може закласти в проект ще на етапі землевідведення і затверджувати проект будинку в цілому. Для підключення будинку до селищної мережі каналізації знадобиться дозвіл районної СЕС (санітарно-епідеміологічної станції). 

Більш складний шлях проходить власник вже обжитий будинку, який захотів встановити нову очисну систему. У місцевій адміністрації йому буде потрібно отримати ліцензію на спецводокористування (на забір води, на врізання в місцевий водопровід, на свердловину), а також дозвіл на встановлення очисного пристрою. Звичайно, завжди знайдуться посередники, які за певну плату візьмуть всі або майже всі турботи на себе.



Форма входу
Пошук
Відео сайту
•  Порівняння води: водопровід і зворотний осмос
•  Обладнання для очищення води
•  Як запобігти потоп у квартирі
•  Прокладка труб і каналізації
•  Установка душової кабіни
•  Установка біде
•  Установка раковини
•  Установка унітаза
•  Багатоступеневі насоси 4 MQ 03
•  Супер автономний обігрів - 10 $/місяць
•  Пайка мідних водопровідних труб
•  Монтаж трубопроводів з поліпропілена
•  Металопластикові труби
•  Монтаж каналізації
•  Монтаж радіаторів опалення
•  Монтаж теплої підлоги
•  Як вибрати газовий котел
•  Газові котли Daewoo
•  Газовий водонагрівач
•  Вибір накопичувального водонагрівача
•  Характеристики бойлерів
•  Монтаж водонагрівача
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Погода
Погода
Курси
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Copyright MyCorp © 2024 | Створити безкоштовний сайт на uCoz