Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість
.


Меню сайту
Статті сайту
 Коротко про опалення
 Порівняння типів опалення
 Що потрібно знати про опалення, починаючи будівництво будинку?
 Нормативи котельні (паливної)
 Як правильно вибрати котел для заміського будинку?
 Які труби краще для опалення металопластикові чи поліпропіленові?
 Чим підроблені кульові крани відрізняються від фірмових? Чи можна самому визначити підробку?
 Опалення. Питання - відповідь
 Яким типам труб краще віддати перевагу?
 Свердловина чи колодязь? Все "за" і "проти"  
 Вода нас погубить!
 Що треба знати щоб насос не підкачав?
 Використання дощової води
 Поміркуємо про каналізацію
 Автономна каналізація
Наше опитування
Альтернатива газу. Який котел Ви хотіли би установити у заміському будинку?
Всього відповідей: 1277
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Lviv TOP

Львів - Бізнес портал Львова.
каталог сайтов украины

Септик

.

Ми розглянемо такий вид автономної каналізації, як септик, його будову, принцип дії, обмеження у застосуванні, плюси, мінуси і приблизну вартість пристрою. 

Септик являє собою систему, призначену для збору та біологічного очищення стічних вод об'ємом до 25 м3 і складається з 1-3 камер. Якщо Ви шукали інформацію про септики, то, напевно, зіткнулися з тим, що септиком називають і бочку, і пластиковий бак, закопані на ділянці, і бак з перегородками. Так що ж таке септик і хто правий? Мають рацію всі, тому що септик - це ємність, в яку по трубах надходять стоки. У септику стоки очищаються шляхом відстоювання і за допомогою спеціальних мікроорганізмів - бактерій - без доступу повітря, тобто анаеробним способом і з доступом повітря - аеробних способом. Септики представляють собою підземний відстійник, що складається з 1 чи декількох камер, найчастіше з 2 або 3 в залежності від обсягу стічних вод і ступеня очищення. Септик може бути або фабричним (металевий або пластмасовий) або побудованим у вигляді колодязів з з / б кілець. У результаті очищення в септику залишається осад, який необхідно видаляти за допомогою асенізаційної машини 1-2 рази на рік і освітлені на 50-60% стічні води, які підлягають доочищенню. Подальше очищення стоків здійснюється або природним, або штучним способом. 

Всі септики підрозділяють на 2 види:

•  Септики з природною очисткою 
•  Септики зі штучною очищенням

Малюнок 1.
Фабричний септик



Принцип дії септика

Септики з природною очисткою представляють собою підземний відстійник, що складається з 2 камер. Це можуть бути або 2 колодязя, послідовно з'єднані трубопроводом, або пластикова ємність з 2 відсіками. У 1 відсіку відбувається відстоювання стоків і утворюється осад. У 2 відсіку за допомогою бактерій без доступу повітря розкладаються органічні сполуки.

Малюнок 2. Септик з двох колодязів, з'єднаних трубопроводом

Стоки з дому надходять до 1 ємність, по трубах потрапляють під 2 ємність і потім відводяться на поля фільтрації (або в 3 ємність, якщо септик 3-камерний, тобто складається з 3 колодязів) 

Частково освітлені стоки потрапляють в фільтруючі колодязі або на поля фільтрації, тобто по трубах маленькими частками йдуть у грунт, де відбувається їх подальше природне очищення і аеробних і анаеробних способом.

Поля фільтрації (або поля поглинання) - це ділянка землі, відведений під фільтрацію стоків. Якщо сім'я складається з 4-5 чоловік, то поле фільтрації займає близько 30 м2. На цій ділянці не можна садити дерева, прокладати дорогу, будувати господарські будівлі. Допускається тільки розведення клумб. Піщані грунти ідеально підходять для полів фільтрації. Якщо ж на ділянці суглинок чи супіщані грунту, то з піску і щебеню роблять штучне поле фільтрації. Якщо рівень грунтових вод знаходяться вище, ніж на 2,5 метра до поверхні грунту, то використовувати поля фільтрації неприпустимо. У цьому випадку необхідно або робити на своїй ділянці насип і вже в насипу, а не в грунті робити поле фільтрації (висота насипу залежить від рівня грунтових вод). Такий насип можна покрити газоном і замаскувати під клумбу. Якщо ж Ви не хочете робити насип, то необхідно вибрати інший вид каналізації. 

Після очистки вода збирається в труби - приймачі. Воду зливають в дренажні колодязі або в канаву.

Малюнок 3.
Рух стоків і очищеної води


На малюнку 3 стоки з дому потрапляють в септик, потім в розподільчий колодязь і на полі фільтрації (хід стоків позначений червоними стрілками). Очищена на полі фільтрації вода через труби - притулки потрапляє в колекторний колодязь, а потім у канаву чи яр (хід очищеної води позначений синіми стрілками). Можливе скидання в канаву і без колекторного колодязя. У цьому випадку всі труби - приймачі з'єднуємо в 1 трубу і скидаємо воду в канаву. Із канави вода поступово вбирається грунтом. Очищену воду можна використовувати для поливу городу. Така вода вже містить нітрати та нітрити - мінеральні добрива, які продають у сухому вигляді. Звідки вони беруться? Бактерії розкладають шкідливі органічні речовини, що містяться в стоках на корисні для рослин нітрати та нітрити. У очищених за допомогою бактерій воді їх концентрація не перевищує норм допустимої концентрації для поливу рослин (СанПиН 2.1.7.573-96). Найбільш раціонально використовувати системи крапельного зрошення (продаються готові системи). 

Фільтруюча криниця - це колодязь з герметичними стінками, дно якого складається з гравію і піску, він аналогічний тим 2 колодязів, з яких і складається септик. Про них буде розказано нижче. Простіше кажучи, це той же колодязь під септик, але замість дна використовується фільтр з гравію або щебеню та піску. 

Шар щебеню на дні колодязя - це спрощений варіант фільтраційного поля. Проходячи через щебінь, вода очищується. Якщо обсяг стоків не перевищує норму для даної конкретної ями (допустимий обсяг стоків розраховується перед будівництвом ями), то біля таких конструкцій запах, як правило, відсутній. 

Дно з щебеню, як і будь-яке фільтраційне поле з часом замулюється. На швидкість замулювання впливає обсяг стоків і їх склад (кількість жиру, миючих засобів). Чи є альтернатива заміні дна? Так. Існують біопрепарати, що містять бактерії. Якщо просто вилити такий препарат в яму, то весь вміст ями, включаючи жир і залишки овочів переробляються, поліпшується дренаж в ямі. Вони випускається у вигляді порошку, який треба розвести водою і виливати в яму 1 раз на місяць. 1 пачки 200 г для ями в 4 м 3 вистачає на 6-10 місяців. Вартість пачки 200 г - близько 25 доларів. Такі препарати позбавляють від необхідності викликати асенізаційну машину.

Малюнок 4.
Септик, що складається з 3 колодязів.


Послідовність руху стоків позначені червоними стрілками



Ресурси, необхідні для роботи септика


•  1-2 рази на рік септик очищають від осаду за допомогою асенізаційної машини. 
•  Через 5-10 років необхідно міняти або промивати поле фільтрації, тому що воно поступово забивається мулом. Замінити необхідно 30-40 м3 піску, щебеню та грунту. Неважко уявити, який «бруд» буде при цьому на ділянці. 
•  Щоб запобігти замулювання, при будівництві поля фільтрації кожен шар фільтра (щебінь - окремо, пісок - окремо) «накрили» в геотекстиль - роблять обойми з геотекстилю. Геотекстиль перешкоджає замулювання фільтруючого шару частинками грунту, має гарні фільтруючі властивості і водопроникність. Такий спосіб не врятує назавжди від замулювання, але допоможе уповільнити цей процес і відкласти процедуру очищення поля фільтрації на кілька десятиліть. Крім того, дістати і замінити шари фільтра, «загорнуті» в геотектстіль набагато простіше і легше, ніж міняти замулені щебінь і пісок. 

Обмеження в застосуванні септика

•  Рівень грунтових вод вище 2,5 м
•  Наявність колодязів або свердловин в радіусі 25 м
•  Відстань до житла менш 5 метрів
•  Глиняні грунти 


Плюси септика

•  Простота обслуговування
•  Не потрібно електрику
•  Допускаються перерви в роботі
•  Працює при негативних температурах

Мінуси септика

•  Можливий неприємний запах 
•  Вимагає великої площі ділянки: 1,5-3 м2 на 1 відсік септика (залежно від конструкції) та 30 м2 на полі фільтрації (для сім'ї з 4-5 чоловік). 


Основні етапи пристрої септика

•  Розраховуємо обсяг септика. 1 людина за добу споживає 150-200 л. Об'ем септика повинен бути не менше 3-добового обсягу споживаної сім'єю рідини. Сім'я з 4 чоловік за 3 доби споживає 1800-2400 л. Отже, обсяг септика не менше 2.5 м 3 
•  Вибираємо місце на ділянці під септик і поле фільтрації. Відстань до будинку повинна бути не менше 5 метрів.

Готові ємності під септик: 

•  Вибираємо ємність з товщиною стінок не менше 7 мм, краще з гофрованими стінками
•  Риємо яму під септик. Її діаметр повинен бути більше діаметра септика на 20-25 см з кожного боку 
•  Перед установкою ємність обов'язково заповнюють водою
•  Щоб септик не видавити на поверхню, його необхідно закріпити в грунті. Найчастіше ємність кріплять до бетонної плити за допомогою тросів або смуг з нержавіючої сталі. Можна залити бетоном ємність або засипати яму сумішшю піску з цементом у співвідношенні не менше 10:1


Септик з еврокуба:

•  Якщо обсяг септика повинен бути 2-2.5 м3, то знадобиться не менше 2 еврокубов об'ємом в 1 м3 
•  Еврокуби обов'язково заливаються бетоном, тому що їх стінки тонкі і без зміцнення не витримають навантаження
•  Риємо яму більше еврокуба на 20-25 см кожної сторони 
•  Заливаємо дно шаром бетону 20-25 см
•  Опускаємо еврокуб в яму і монтуємо вхідний і випускний патрубки (вхідні та вихідні труби)
•  Заливаємо еврокуб водою і закриваємо герметичну кришку
•  Заливаємо еврокуб бетоном
•  Якщо у Вас 2 або більше еврокубів, повторюємо те ж саме 

Септик у вигляді колодязя:

•  Колодязь під септик аналогічний колодязя під вигрібну яму. Різниця лише в тому, що він з'єднується або з полем фільтрації або з фільтруючому криницею
•  Якщо на ділянці піщані грунти, то фільтруючий колодязь за добу пропускає 100л рідини на 1 м2, якщо грунти супіщані, то 50 л на 1 м2 
•  Фільтруючий колодязь, як і колодязь під септик виконується з з/б кілець. Замість герметичного дна насипається штучний фільтруючий шар з гравію, щебеню та піску шириною 300 мм 
•  У стінках фільтруючого колодязя робляться отвори діаметром 40-60 мм із розрахунком, щоб площа цих отворів становила 10% від загальної площі стін колодязя
•  Збоку стінки колодязя, як і його дно засипаються фільтром з піску, гравію і щебеню

Малюнок 5.
Септик у вигляді колодязя, фільтруючий колодязь з дном з щебеню. 
Шар щебеню приховується геотекстилем



Як самому побудувати септик, що складається з колодязів, детально описано в статті "Каналізація у будинку. Пристрій каналізації в будинку".

Поля фільтрації:

•  від септика прокладаємо розподільний трубопровід діаметром 100 мм під ухилом 0,005 від септика 
•  від розподільного трубопроводу прокладаємо систему зрошувальних труб діаметром 100мм

Малюнок 6.

Підземне поле фільтрації з піску і щебеню: 1-розподільний трубопровід, 2 - система зрошувальних труб, 3 - вентиляційний стояк, 4 - пісок, 5 - труби для збору очищеної води, 6 - дренажна система для збору очищеної води, 7 - гравій або щебінь , 8 - найвищий рівень грунтових вод


•  в місцях прикріплення зрошувальних труб до розподільного трубопроводу робляться або оглядові колодязі, або через трійники виводяться труба на 30-40см вище за рівень землі
•  довжина труб може досягати 20 м. В залежно від кліматичних умов зрошувальні труби прокладаються нижче за рівень промерзання грунту на глибину 0,8-1,2 м 
•  відстань від труб до грунтових вод має бути не менше 1 м
•  зрошувальні труби постачають отворами діаметром 5 мм. Отвори направляють вниз під кутом 60 градусів.
•  отвори розташовують у шаховому порядку на відстані 50 мм один від одного
•  під трубами насипається фільтр із щебеню і гравію. Глибина фільтра 200 мм, ширина - 250 мм
•  труби занурюємо в фільтруючий шар на ½ діаметра
•  1 м труби пропускає за добу 30 л у піщаному грунті і 15 л на супіщаних
•  на кінці кожної зрошувальної труби маємо в своєму розпорядженні стояк діаметром 100 мм і виводимо вище рівня землі на 2000 мм.

Малюнок 7.
Система зрошувального трубопроводу на полі фільтрації з розподільними колодязями: 1 - септик, 2 - дозатор надходження води в трубопровід, 3 - розподільний трубопровід, 4 - розподільні колодязі, 5 - зрошувальні труби, 6 - вентиляційні стояки

Стояки забезпечують приплив повітря для природного аеробного очищення вод. 



Орієнтовна вартість септика

•  Септик у вигляді колодязя до поля фільтрації:

Будівництво 1 колодязя з з/б кілець обійдеться у 900-2400 гривень (вартість кожної деталі наведена вище в описі накопичувачів стічних вод) Для септика необхідно 2 колодязя. Разом :1800-4800 гривень.

•  Септик у вигляді криниці з фільтруючим колодязем: 

2 колодязя + фільтраційний колодязь, який обійдеться в 600-1500 гривень (75-190 $). Разом: 2400 - 6300 гривень (300-790 $)

 
•  Септик з еврокуба до поля фільтрації:

1 еврокуб - 600 гривень (75 $). Нам необхідно 2 еврокуба (120 гривень) (150 $) і 1 м 3 бетону (650 гривень) (80 $). Разом: 770 гривень (95 $) 


•  Септик з еврокуба з фільтруючим колодязем з з/б  кілець: 

септик 770 гривень (96 $) + фільтруючий колодязь 600-1500 гривень (75-190 $). Разом: 1270-2270 гривень (160-280 $). 


•  Готовий септик обійдеться не менше, ніж у 6000 гривень (750 $)

Малюнок 8.
Готова ємність для септика


Якщо через рівень грунтових вод або типу грунту неможливо організувати доочищення стоків після септика через грунт, то застосовується доочищення стоків або за допомогою аеробних бактерій в системах глибокої біологічної очистки: біофільтрах і аеротенках. 


Форма входу
Пошук
Відео сайту
•  Порівняння води: водопровід і зворотний осмос
•  Обладнання для очищення води
•  Як запобігти потоп у квартирі
•  Прокладка труб і каналізації
•  Установка душової кабіни
•  Установка біде
•  Установка раковини
•  Установка унітаза
•  Багатоступеневі насоси 4 MQ 03
•  Супер автономний обігрів - 10 $/місяць
•  Пайка мідних водопровідних труб
•  Монтаж трубопроводів з поліпропілена
•  Металопластикові труби
•  Монтаж каналізації
•  Монтаж радіаторів опалення
•  Монтаж теплої підлоги
•  Як вибрати газовий котел
•  Газові котли Daewoo
•  Газовий водонагрівач
•  Вибір накопичувального водонагрівача
•  Характеристики бойлерів
•  Монтаж водонагрівача
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Погода
Погода
Курси
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Copyright MyCorp © 2024 | Створити безкоштовний сайт на uCoz