Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість
.


Меню сайту
Статті сайту
 Коротко про опалення
 Порівняння типів опалення
 Що потрібно знати про опалення, починаючи будівництво будинку?
 Нормативи котельні (паливної)
 Як правильно вибрати котел для заміського будинку?
 Які труби краще для опалення металопластикові чи поліпропіленові?
 Чим підроблені кульові крани відрізняються від фірмових? Чи можна самому визначити підробку?
 Опалення. Питання - відповідь
 Яким типам труб краще віддати перевагу?
 Свердловина чи колодязь? Все "за" і "проти"  
 Вода нас погубить!
 Що треба знати щоб насос не підкачав?
 Використання дощової води
 Поміркуємо про каналізацію
 Автономна каналізація
Наше опитування
Альтернатива газу. Який котел Ви хотіли би установити у заміському будинку?
Всього відповідей: 1277
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Lviv TOP

Львів - Бізнес портал Львова.
каталог сайтов украины

Своя вода

.

У будь-якого заміського будинку, там, де немає центрального водопостачання, є величезна перевага - “своя” вода. Яка - дуже часто - набагато смачніше “міський”, водопровідної, вихолощеної на станціях водопостачання.

Для сучасних будинків, як заміських, так і в пригородах, давно вже не будують традиційних колодязів - з коміром або “журавель”, хіба що для екзотики. Вода, як і в міських квартирах, спокійно тече з крана, варто лише повернути його рукоятку …

Паспорт … свердловини

Безумовно, свердловини водопостачання має масу переваг в порівнянні з колодязної, і із забором води з відкритих джерел води - озер і річок. Підземні води відрізняються набагато більшою чистотою, у них майже зовсім відсутні забруднення, характерні для поверхневих вод: фрагментів мінеральних добрив, біологічних забруднень різного характеру - каналізаційних стоків, нафтопродуктів. Як правило, свердловини забезпечують постійне розрахункова кількість води, не змінюються навіть протягом тривалого часу і не залежить від сезону. Не дивно, що свердловині водопостачання вважається єдиною альтернативою централізованого.

Єдиним “але”, що визначає якість води, є глибина свердловини.

Широке поширення повсюдно отримали свердловини двох типів - пробуренние до водоносних піщаних або глинистих шарів і до тріщинуватості вапнякових порід. Водоносні піски залягають неглибоко - до 40 метрів. Такі свердловини будуються за 1-2 дні, і обходяться в 2-3 рази дешевше, ніж свердловини, пробуренние до вапняків. Піщані свердловини не ліцензуються, зате у них і відносно невелика продуктивність - до 1 кубометра води на годину, і термін служби у них не великий, 5-8 років - з-за високої швидкості заіліванія. Та й вода, як правило, несе в собі майже всі поверхневі забруднення - як і в найближчому водоймі. Свердловина, пробуренна до вапняків, відрізняє стабільний хімічний склад води і довговічність - не менше 30 років.

Незалежно від типу свердловини її оголовок повинен мати відповідний вигляд. З цією метою будують заглублення до 2 метрів колодязі, іноді найпростіші, з готових бетонних кілець або зварених із сталевих листів. Глибина і ширина колодязя повинні бути достатніми для профілактичного огляду оголовка свердловини та розміщеної в ньому арматури - запірного вентиля або трійник і частини відвідних трубопроводу, за допомогою якого вода подається в будинок. Якщо ж передбачається, що свердловиною ви будете користуватися весь рік, важливо прокласти водопровід нижче глибини промерзання грунту. А сам колодязь накривають люком з кришкою.

Після виконання всіх робіт по бурінню та оформлення колодязя і складається паспорт свердловини з її основними характеристиками. Завдяки чому підібрати необхідне обладнання для подачі води в будинок буде досить легко, оскільки в паспорті повинні бути вказані продуктивність свердловини в кубометрів води на годину, рівень води при працюючому та непрацюючому насосі (відповідно, динамічний і статичний рівні) та геометричні параметри свердловини.

Від подачі до напору

Безумовно, для того щоб не помилитися з технікою, необхідної для подачі води в будинок, краще звернутися до фахівців. Інакше ви ризикуєте залишитися без води. Втім, кожен домовласник повинен мати загальне уявлення про обладнання, що є зараз на нашому ринку.

На що важливо звернути увагу?

За своїми технічними характеристиками насос повинен відповідати поставленим перед ним завданням, тобто він повинен підняти на потрібну вам висоту необхідну кількість води. З кількістю води зазвичай плутанини не буває: один кран, відкритий на повну потужність, витрачає за 1 годину 0,6 кубометра води. Варто лише помножити цю величину на кількість одночасно працюючих кранів в будинку, щоб обчислити необхідне споживання води і зрозуміти: практично для будь-якого будинку цілком достатньо насоса продуктивністю до 2 кубометрів на годину, навіть якщо опалення в будинку передбачає не електричне.

Більше складнощів виникає, коли мова заходить про напір насоса. Багато під цією величиною увазі різниця висот у стовбурі свердловини і в найвищій точці будинку, на яку необхідно піднімати воду. Однак у гідротехніці напором називається збільшення питомої механічної енергії рідини, що протікає через насос, або повна кількість енергії, переданної масі рідини. Простіше кажучи, напір показує, яку кількість рідини може пропустити через себе даний агрегат в одиницю часу, щоб підняти воду на потрібну висоту і створити необхідний тиск в трубі, щоб вода дійшла до … правильно, до крана. Це не так легко: чим більше шорсткуваті стіни труб, чим більше вигинів в трубопроводі, тим довше і складніше шлях води до вас, тим більше енергії буде витрачається на видобуток води. Або просто вам доведеться розщедритися на більш потужний насос.

Таким чином, розрахунок необхідного напору насоса складається з трьох факторів. Перший - геодезична висота підйому води, то є різниця між рівнями дзеркала води в свердловині і носиком водопровідного крану. Другий - необхідна робочий тиск; 2 бару - цілком достатньо для повного комфорту, це відповідає 20 метрам напору. Якщо тиск буде нижче цієї величини, побутові прилади - приміром, пральна машина, проточні водонагрівачі - працювати не зможуть. Якщо вище - техніка вийде з ладу. І третій чинник - втрати напору при терті і поворотах в трубах, про які ми вже говорили (до речі, полімерні труби набагато більш гладкі, ніж стальні, вони набагато скорочують втрати напору).

Знаючи необхідну подачу і напір, вибрати насос вже, здавалося б, просто і самому.

Про ККД

І все-таки рада спеціаліста зовсім не зайвий. Хоча б тому що виробники в техпаспорті зазвичай вказують максимальний розрахунковий напір та подачу води. При цьому дані величини ніяк не пов’язані між собою. Навіть навпаки: найчастіше при максимально можливому тиску насоса його продуктивність може дорівнювати … нулю, а при максимальній подачі води її напір виявиться низьким.

У хорошому магазині зазвичай на полиці стоїть не один десяток різних гідроагрегатів, тут і потрібна поада спеціаліста. Прилад вибирають за допомогою спеціальних таблиць - діаграм, де з одного боку вказана продуктивність насоса, а з іншого - відповідний її тиск. Область діаграми, що потрапляють в “криву” продуктивності та напору, є робочою, при цьому бажано, щоб коефіцієнт корисної дії приладу був найвищим. Точка, що відповідає напору і подачі вибираємого пристрою, має бути якомога ближче до центру діаграми. Якщо це не так, експлуатація приладу неминуче обернеться або високим тиском і низькою подачею води, або механічними перевантажень насоса.

Важливо враховувати і можливий розвиток ділянки. Хто знає, може, в майбутньому ви побажаєте обзавестися басейном, теплицею або садом з автоматизованою системою поливу. Тому варто подумати, щоб придбати насос “на виріст”, із запасом міцності. Оскільки це не той агрегат, який легко замінити.

Класифікуємо …

І знову не помилюся, якщо скажемо: в магазині не тільки очі можуть розбігтися. У паніку може повалити вас питання продавця - мовляв, КАКОЙ насос бажаєте?

Власне, типів насосів не так вже й багато. Різниця лише в тому, для чого вони, власне, призначені.

Якщо мова заходить про свердловинні насоси, то з цим терміном всі більш-менш зрозуміло: саме вони призначаються для подачі води з свердловин і колодязів. Різниця зазвичай лише в діаметрі свердловин (80 або 100 міліметрів) і в потужності такого насоса.

Погружні насоси припускають, що агрегат буде використовуватися для відкачування води з не надто великих глибин. В ряду насосів є й непогружні насоси: ця техніка навіть не стикається з водою, хіба що її частина у вигляді труби або шланга. Зазвичай два останніх типу насосів використовують для відкачування забруднених вод з підвальних приміщень або найближчого до водойми.

Якщо в будинку, крім водяних кранів, є робочий підвал з необхідною для життєзабезпечення сантехнікою (підвальних туалетом або винесеною в підвал пральні), системи водяного опалення та кондиціонування повітря, то ніяк не обійтися без циркуляційного насоса, багатоступінчастого насоса для підвищення тиску або навіть станції водопостачання : вони здатні забезпечити підтримання необхідного тиску в будь-якої наявної системи. Тобто згадана техніка покликана доповнювати системи подачі води в будинок. Втім, деякі станції водопостачання використовують одночасно і для підкачки води до дому, і для поливу саду - якщо дозволяє її потужність.

Для свердловинних насосів важливий матеріал, з якого він зроблений. Зазвичай корпус свердловинного насоса і робоче колесо виготовлені з нержавіючої сталі, передбачається і водяне охолодження двигуна, звичайне для погружних моделей. Ця система може дати збій, якщо насос по яким-то причинам працює вхолосту. Однак, деякі виробники передбачають для свердловинних насосів вбудовану модель для “сухого” ходу. Від роботи насоса вхолосту варто встановити і мембранний напірний бак, який дозволить уникнути занадто частого запуску насоса за рахунок наявного в баку запасу води. Мембранний напірний бак може послужити, і захистом - від різких стрибків тиску, здатних зашкодити гідротехніку. При відключенні електрики бак також деякий час може спослужити додатковим резервуаром водопостачання.

Якщо у воді присутня велика кількість суспензій (піску, мінералів), то перед насосом рекомендується поставити захисний фільтр, і “не ржавеющее” робоче колесо обов’язково. Якщо вода відносно чиста, то годиться насос з робочим колесом з полімеру.

“Наші” проти “не наших”

На жаль, наша гідротехніка для побутового застосування не надто котуються серед тих, хто пройшов випробування нею ж. Те ж можна сказати і про продавців: “наша” і шуму видає більше, і ламається частіше. Хоча стосовно зарубіжної - так! - Дешевше раза в 2-3. Хтось зі знайомих, певно, з патріотичних міркувань шукали в нашому місті насос українського виробництва, знайшов шуканий предмет. Причому в солідному магазині. Але навіть не на полиці, а лише на складі.

На жаль, схема “ціна - якість” у більшості випадків чітко розставляє по місцях аутсайдерів і лідерів на ринку гідротехнічних приладів. Безумовно, шкода, що наш виробник в цій області не попереду всієї планети, але чекати, коли він хоча б догонит світових виробників, мабуть, не варто. Краще запам’ятати основні марки наявної техніки, добре зарекомендувала себе на практиці.

Лідером з продажу -  є насоси німецько-датської фірми Grundfos: ця продукція відрізняється гарною якістю. То ж, мабуть, можна сказати і про італійських насосах WATER TECHNICS. Можна пошукати в продажу німецькі насоси WILO, італійські CALPEDA, італо-японські EBARA.

Вибираючи насос, зверніть увагу на діаметр корпусу: він повинен відповідати діаметром свердловини. Більшість побутових моделей мають діаметр 4 “, і лише серія SQ - у Grundfos - 3″. Використання цих насосів дозволяє обійтися свердловиною меншого діаметру, що скорочує витрати на її облаштування практично на 10-15%. Прилади великого діаметра (6 “і вище) потрібні тільки при дуже високих витрат води і дозволяють обслуговувати навіть кілька будинків одночасно.

І, нарешті, ціна питання. За наявною на сьогоднішній день інформацією, у деяких випадках для придбання повного комплекту обладнання достатньо до 900$. Втім, можливо, кому-то пощастить обійтися й меншою сумою. В кінці кінців, все залежить від параметрів будинки, ділянки і … да-да, кількості водяних кранів, з яких повинна йти найсмачніша і свіжа на світлі своя вода.

Коментарі фахівця

Борис Леонідович Дерягін, провідний спеціаліст фірми ТОВ “Водна техніка”.

Одночасно поливати сад і подкачувати воду в будинок оптимально за допомогою автоматичної станції водопостачання, так як вона дозволяє регулювати тиск води. Всі інші насоси, які використовуються для подачі води в будинок, для поливу не годяться, тому що струмінь води під великим напором може розмити грядки. Виняток - давно відомий “Источник”. Він многофункціональний. Але якщо необхідна техніка для поливу посадок водою з колодязя, все одно без відстоювання води в бочках не обійтися: вода з глибин буде холодної та бескіслородною.

Краще купувати перевірені марки насосів - LOWARA (Італія), Speroni / Marina / (Італія) та Grundfos (Данія - Німеччина). При цьому хотілося б звернути увагу на наступний момент: “вбити” можна будь-який насос, навіть найкращою марки. Тому при зниженій напрузі електрики вмикайте насос через стабілізатор, а за наявності великої кількості абразивних часток у воді (пісок) обов’язково ставте фільтр перед насосом. Це дійсно заощадить ваші нерви і гроші.

Щоб споживач не почував себе обдуреним, слід звернути увагу на те, що в техпаспорті насоса вказуються максимальні дані. Тобто вказаний максимальний напір і максимальна подача не можуть дотримуватися в роботі насоса одночасно. То є що-небудь одне: або висота, на яку насос може підняти воду, або кількість літрів на секунду (куб / м на годину) - зменшиться. З точки зору економічності знову ж таки зручніше автоматична станція водопостачання, так як вона набирає запас води, а потім підтримує потрібний тиск у мережі водопостачання. Уточнити, чи підходить вам обраний насос, можна у продавця, тільки не забудьте про висоту подачі води, відстані від джерела водопостачання і вирішіть для себе, з якою швидкістю ви хочете наповнювати ємкості для води - цей обсяг теж треба врахувати.


Форма входу
Пошук
Відео сайту
•  Порівняння води: водопровід і зворотний осмос
•  Обладнання для очищення води
•  Як запобігти потоп у квартирі
•  Прокладка труб і каналізації
•  Установка душової кабіни
•  Установка біде
•  Установка раковини
•  Установка унітаза
•  Багатоступеневі насоси 4 MQ 03
•  Супер автономний обігрів - 10 $/місяць
•  Пайка мідних водопровідних труб
•  Монтаж трубопроводів з поліпропілена
•  Металопластикові труби
•  Монтаж каналізації
•  Монтаж радіаторів опалення
•  Монтаж теплої підлоги
•  Як вибрати газовий котел
•  Газові котли Daewoo
•  Газовий водонагрівач
•  Вибір накопичувального водонагрівача
•  Характеристики бойлерів
•  Монтаж водонагрівача
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Погода
Погода
Курси
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Copyright MyCorp © 2024 | Створити безкоштовний сайт на uCoz