Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість
.


Меню сайту
Статті сайту
 Коротко про опалення
 Порівняння типів опалення
 Що потрібно знати про опалення, починаючи будівництво будинку?
 Нормативи котельні (паливної)
 Як правильно вибрати котел для заміського будинку?
 Які труби краще для опалення металопластикові чи поліпропіленові?
 Чим підроблені кульові крани відрізняються від фірмових? Чи можна самому визначити підробку?
 Опалення. Питання - відповідь
 Яким типам труб краще віддати перевагу?
 Свердловина чи колодязь? Все "за" і "проти"  
 Вода нас погубить!
 Що треба знати щоб насос не підкачав?
 Використання дощової води
 Поміркуємо про каналізацію
 Автономна каналізація
Наше опитування
Альтернатива газу. Який котел Ви хотіли би установити у заміському будинку?
Всього відповідей: 1277
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Lviv TOP

Львів - Бізнес портал Львова.
каталог сайтов украины

Вибираємо душову кабіну

.

За нинішніх темпів розвитку людства багатьом з нас доводиться вести дуже активний спосіб життя. Поїздки в тісному громадському транспорті, біганина по магазинах, жаркі робочі приміщення, заняття спортом. Все це викликає підвищене потовиділення, яким не може протистояти жоден дезодорант. Тому щоб підтримувати особисту гігієну на гідному рівні, часом необхідно митися навіть більш ніж два рази на день. Ясна річ, що приймати сауну або ванну в такій кількості може дозволити собі не кожна людина. Ось тут хорошим помічником і послужать душові кабінки, які за найкоротший час дозволяють не тільки привести себе в людський вигляд, але й зняти напругу і втому.


Попередні заміри та розрахунки

Отже, ви вирішили, що душова кабіна - це саме ваш вибір і вже готові йти на пошук наймилішою очам і тілу форми. На жаль, але поки з цим варто почекати, тому що будь-яка творча робота починається з простою рутини. Для початку радимо взяти аркуш паперу, олівець і рулетку і виміряти всі параметри доступного для майбутнього душа простору. Знань про довжині, ширині і висоті буде цілком достатньо. Тепер вам потрібно десь роздобути будівельний рівень і виміряти: 
а) горизонтальність і вертикальність стін і підлоги. Якщо стіни вертикальні, а підлоги горизонтальні, то наслідком буде їх взаємне розташування під кутом 90 градусів. Для вас же це буде означати, що ваша душова кабінка стане в заплановане місце «як рідна»; 
б) ступінь відхилення стіни від середнього значення, наскільки криві у вас стіни і як далеко вони йдуть або виступають від вертикальної прямої; 
Якщо стіни виявляться кривими, вам це може загрожувати наступними наслідками:
- Негарний косметичний ефект. Кабінка не стане впритул до стіни і, отже, всі щілини можуть бути чітко видно;
- Установка деяких типів душових кабінок не допускає нерівних поверхонь;
Якщо рівень знайти не вдасться, то ви цілком можете його купити на ринку. Ціни на рівень довжиною 1,2 м починаються, десь від 20 $.
Після зняття геометричних параметрів прорахуйте всі плани підходу і відступи від кабінки. Залежно від дизайну душової кабінки, можливо, що вихід з душу буде не дуже зручним. Погляньте на всі прилеглі сантехнічні установки. Двері деяких моделей за системою відкривання повністю схожі з міжкімнатними. Звідси розкриваючи від усієї душі скляні двері цілком може щось пошкодити. Особливо прикро виявиться, якщо це «щось» виявиться самими дверима. 
Тепер озирніться і подивіться, яким же чином розташовані водопровідні труби. Якщо у вас переважає стара добра радянська схема - «труби вздовж стін», вам не пощастило. Тут, швидше за все, доведеться або ховати водопостачання в стіну, або свердлити, пиляти і вирізати душову кабінку. Все це краще зобразити на аркуші паперу і зайвий раз порадитися з продавцем - раптом запропонує щось розумне. 
Та й ще не забудьте про тиск води та електропостачання. Тиск знадобиться для деяких водних спецефектів, а на електриці зав'язані майже всі системи управління. Але до цього ми ще повернемося. Поблизу видніється вентиляційна решітка - нанести на малюнок. Відстань до каналізаційної труби також буде корисною величиною, тому що на кожен погонний метр зливної труби доводиться ухил у кілька сантиметрів.


Конструкція

З конструкції душової кабіни можна виділити такі складові як піддон, дверцята з несучим каркасом і душові аксесуари. Піддон служити для збору води та видалення її в каналізацію. Дверцята необхідні для того, щоб вода від душа не розбризкувала по ванній кімнаті. Ну а список аксесуарів досить великий. Починаючи від кранів регулювання холодної та гарячої води і закінчуючи вбудованим телефоном. 
Основним елементом, без якого душ в квартирі не буде існувати, є піддон. Тому в разі нестачі фінансових коштів можна придбати тільки його. Купив піддон, поставив його на підлогу і установка для очищення тіла готова. Швидко, дешево і сердито. Помитися в такому душі, звичайно, можна, але зручностей буде не багато. По-перше, струмінь води і бризки будуть розлітатися по всій ванній кімнаті, тому варто відразу подумати про герметичну упаковку всього одягу. По-друге, вся ванна кімната буде схожа на знімальний майданчик фільму жахів «Туман». Звичайно, кровожерливі монстри навряд чи з'являться з туману, але от грибки можуть і зазирнути. По-третє, душову насадку доведеться підключати до змішувача на раковині, в результаті чого настройка температури води може виявитися досить незручним процесом. 
Недоліки попередньої конструкції виправить покупка огорожі. Така система буде складатися з піддону і пластикових або скляних шторок. Правда, проблема з джерелом води буде як і раніше актуальна. Вирішити її можна придбанням душової кабінки, в комплект якої входить панель із змішувачем та душової лійкою.


Піддон

Не важливо, зібралися ви купувати піддон окремо, або вирішили придбати душову кабінку цілком. Правила вибору піддона ідентичні як в першому випадку, так і в другому. При виборі, в першу чергу, потрібно звернути увагу на матеріал. Найпоширеніші - це акрил і сталь, хоча, гарненько пошукавши, можна знайти чавунні, керамічні та навіть і мармурові моделі. 

Матеріал піддону

Вибір чавунних піддонів зовсім невеликий і все, що є на ринку - продукція місцевого виробника. Везти до нас важезні вантажі від європейського виробника аж ніяк не вигідно. Перевагою цих піддонів є їх висока міцність, правда, прогріваються вони досить довго. Сталеві емальовані піддони будуть набагато легше чавунних своїх побратимів, однак при потраплянні на них струмені води вони будуть дуже «гриміти». Емаль таких піддонів є досить вразливим покриттям. Вона буде дряпатися, вбирає бруд і з часом може поміняти колір. Тут основним параметром є товщина сталі, з якої зроблений піддон. Вона може варіюватися від 1 до 3,5 мм, і чим товща сталь - тим дорожчий виріб.

..

Фаянсові або керамічні піддони хоч і не гримлять від падаючої на них води, але все-таки, як і будь-яка кераміка є досить крихкими предметами. Крім того, такі піддони не мають регулювальних ніжок, що вимагає майже ідеальної поверхні підлоги. А таке задоволення обійдеться більш ніж в 300 $. 
Крім ціни, у мармурових піддонів, мабуть, одні переваги. Вони мають чудовий зовнішній вигляд, досить довго зберігають тепло, безшумні і мають високу міцність. Правда, матеріалом для їх виготовлення служить не натуральний камінь, а його штучний замінник, що має більш високі характеристики по міцності. 
Безумовним лідером ринку є акрил. Піддони з цього матеріалу швидко прогріваються, мають малу вагу, і їх покриття з часом не темніє. Але так як матеріал по суті справи є пластмасою, то під вагою він може прогинатися. Для того щоб цього не відбувалося, піддон встановлюється на металевий каркас. Чим більше точок дотику каркасу з піддоном, тим більше високу жорсткість матиме вся конструкція. У випадку армування акрилу спеціальним додатковим шаром каркас може і не застосовуватись. Ще однією важливою особливістю акрилових піддонів є легкий ремонт у випадку невеликих ушкоджень. Так вибоїни або великі подряпини можна закрити спеціальним ремонт-комплектом, що складається з пари тюбиків. Пасти змішуються між собою, наносяться на поверхню і шліфується. 

Глибина піддона

Найпоширеніша глибина піддона близько 10 см. При вході в душову кабінку з таким піддоном не доведеться високо піднімати ноги. Хоча існують і моделі глибиною у кілька сантиметрів, які ставляться врівень з підлогою. Але якщо ви любите помитися від душі і не впевнені в продуктивності вашої каналізації, то краще придивитися до більш високим моделям глибиною 20-40 см. Вибираючи потрібну вам глибину, слід керуватися не лише власними вподобаннями, але і технічними. Так якщо каналізаційна труба проходить на відстані 10 см від підлоги, у вас ніяк не вийде добитися зливу води в піддоні що стоїть на рівні з підлогою. На кожен метр довжини, каналізаційна труба повинна мати ухил в 1-3 см. Виходом із ситуації з малим ухилом буде зведення подіуму, який стане основою для душу.

Розміри та форма 

За формою піддони можуть бути прямокутними, квадратними або радіальними (один з кутів буде закруглений). Хоча на цьому різноманітність форм не закінчується, цілком можна знайти круглі або навіть спіральні піддони. Стандартні розміри піддонів: 
- Для квадратних і радіальних (закруглених з одного боку) - 70х70, 75x75, 80x80, 85x85, 90x90, 95x95, 100x100, 110x100, 120x120, 130х130 см;
- Для прямокутних - 85х70, 90х70, 75х90, 100х75, 100х80, 100х120.
Великою перевагою душових кабінок в порівнянні з ваннами хоч і є те, що вони займають значно менше площі, але все ж у всьому потрібно знати міру. Навіть якщо ви вільно поміститися в кабінку розміром 80х80 подумайте ще й про те, що вам у процесі миття доведеться повертатися і піднімати руки. У маленькій кабінці ці дії можуть стати нерозв'язною операцією. 
Зверху піддона встановлюється огорожа. За висоту душової кабінки зазвичай переживати не доводиться, тому що в зборі вона майже завжди дорівнює 190 см і лише в деяких випадках доходить до 220 см.
При нестачі вільного місця у ванній перевагу краще віддати кутовим кабінок з заокругленим піддоном. У разі якщо у ванній кімнаті є вільна ніша, то туди можна встановити душову кабіну з прямокутним або квадратним піддоном.
Дуже гарною опцією при виборі буде наявність рельєфу на дні піддона. Він може бути виконаний самим різним малюнком, але головне його призначення не дати людині посковзнутися всередині кабінки. Деякі просунуті моделі обходяться і без рельєфу. На дно таких піддонів наносять спеціальний гладкий антиковзний шар. 
До речі, навіть якщо жоден із заводських варіантів піддона вам не сподобався, то цілком можна обійтися і без нього. У цьому випадку необхідно буде створити невеликий подіум над поверхнею підлоги, в який встановлюється система зливу води. Зверху всього цього споруди кріпляться двері та огорожі. Плюсом такої конструкції є нестандартна форма піддону і можливість застосування в будівництві самих різних матеріалів. Правда, геометрія стін і підлоги в цьому випадку повинна бути на найвищому рівні.

Комбінована кабіна: два в одному

Якщо у випадку невеликої площі ви не хочете відмовлятися від ванни, то можна придбати комбіновану систему, в якій душова кабіна буде поєднана з ванною. У результаті на мінімальній площі ви отримаєте всі плюси душа і гідромасажних ванн. 
Виділяють два типи комбінованих кабін. Перший, це душові кабіни, що відокремлюють лише частину ванни. У цьому випадку кабіна знаходиться в центрі або з одного з країв ванни. Така конструкція також підійде людям, які не люблять приймати ванну в замкнутому просторі.
У другому випадку кабінка накриває цілком всю ванну. Плюсом цього типу є можливість реалізації такої функції як парова баня.


Огородження кабінки

За типом огородження душові кабінки поділяються на відкриті та закриті. У відкритих кабінках як огородження використовуються тільки дверцята, а в якості внутрішніх огорож використовуються стіни кімнати. Тому у випадку поганого прилягання піддона до стіни вода буде постійно просочуватися на підлогу. Закриті душові кабіни крім того, що оточені стінами, мають у своєму арсеналі ще й дах, на якій можна розмістити додаткові аксесуари.

...

Кількість стінок в кабінці може мати різне значення. Двостінні моделі встановлюються в кутку кімнати. Тристінні призначені для установки до однієї зі стін. Повноцінні повністю закриті моделі можна встановлювати в самі різні місця, починаючи від кута кімнати і закінчуючи її центром. Товщина стінок становить від 3 до 10 мм. Більш товсті стінки збільшую міцність душової кабінки, тому добре притулившись до однієї з стінок можна буде не переживати за її руйнування. Крім того, товстий матеріал краще зберігає тепло. 
Пристрій огородження кабінки може бути каркасним або безкаркасних. У каркасних моделях як кістяк для стінок і дверей використовується алюміній, залежно від типу напилення може бути різних кольорів. 
В якості самих огороджень в каркас вставляється загартоване скло або різновиди полістиролу: пластик або оргскло. У разі застосування полістиролу, ціна кабінки буде не дуже великою, але з часом він буде темніти і на ньому можуть з'явитися розводи. Тому якщо ви вирішили придбати душову кабінку саме з такого матеріалу, рекомендуємо вибирати моделі з матовим малюнком, на якому різні подряпини і помутніння не будуть дуже помітні. 
Безпечне загартоване скло є матеріалом на порядок вищий за якістю. Воно набагато міцніше полістиролу, травмобезпечне, а вода і бруд з легкістю зісковзують з нього, не залишаючи розводів. Але і ціна кабінки буде відповідна. Залежно від переваги замовника можна вибрати матове, прозоре, тоноване або візерункове скло. 
Безкаркасні моделі огорожі, як і випливає з назви, не мають каркаса, тому їх огородження кріпляться до стіни. Матеріалом виготовлення, у даному випадку є тільки міцне загартоване скло. Дизайнерам тут надається велика кількість можливостей, тому що під замовлення можна виготовити загородження під скошену або фігурну стіну. Тільки от вимоги до встановлення такої душової кабіни на порядок вище, ніж в каркасних конструкціях і навіть найменші відхилення у взаємному розташуванні стін і підлоги можуть призвести до великих зазорів.


Конструкції дверей

За способом відкривання, двері можна розділити на розсувні і розстібні. У першому випадку двері розсуваються в сторони, пересуваючись на роликах за спеціальними профілями. Залежно від кількості зрушуючих частин виділяють одно-, дво-, три-, або чотирьох стулчасті двері. Велика кількість стулок робить каркас кабінки більш міцним, а вхід більш широким, але й займає така конструкція значний внутрішній об'єм. 
Орні двері бувають одно-, або двостулковими. Одностулкові двері це звичайні двері, яка може відкриватися назовні вліво або вправо. Двері на двостулкових моделях душових кабін можуть відкриватися як усередину кабінки, так і назовні. При виборі орної конструкції потрібно пам'ятати, що вона вимагатиме додаткової площі навколо кабінки. 
При виборі потрібно звернути увагу не тільки на зручність і зовнішній вигляд, але і на надійність всієї конструкції. Орні двері хоч і займають при відкриванні додаткове місце, але петлі - це конструкція, перевірена століттями. Про роликах, на жаль такого сказати не можна, хоча не варто відразу списувати з рахунків розсувні двері. Вони теж будуть служити вам дуже довго, якщо ви уважно поставитеся до їхнього вибору. По-перше, зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлені ролики. Пластмаса може легко зламатися і стертися, в результаті чого ваш поїзд з дверей може одного разу зійти зі своїх рейок. Тому перевагу краще віддати тільки металевим роликам. По-друге, при огляді гарненько посмикайте двері вгору-вниз. Звичайно, невеликі зазори допустимі, але якщо вся конструкція ходить ходором, то одного разу після чергового відкривання, двері цілком може вивалитися з кабінки. 

Ну що ж, на цьому непроста технічна проблема вибору вже майже вирішена і попереду залишається більш легка частина шляху із планування інтер'єру кабінки. 


Форма входу
Пошук
Відео сайту
•  Порівняння води: водопровід і зворотний осмос
•  Обладнання для очищення води
•  Як запобігти потоп у квартирі
•  Прокладка труб і каналізації
•  Установка душової кабіни
•  Установка біде
•  Установка раковини
•  Установка унітаза
•  Багатоступеневі насоси 4 MQ 03
•  Супер автономний обігрів - 10 $/місяць
•  Пайка мідних водопровідних труб
•  Монтаж трубопроводів з поліпропілена
•  Металопластикові труби
•  Монтаж каналізації
•  Монтаж радіаторів опалення
•  Монтаж теплої підлоги
•  Як вибрати газовий котел
•  Газові котли Daewoo
•  Газовий водонагрівач
•  Вибір накопичувального водонагрівача
•  Характеристики бойлерів
•  Монтаж водонагрівача
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Погода
Погода
Курси
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Copyright MyCorp © 2024 | Створити безкоштовний сайт на uCoz