Відведення повітря з опалювальної системи
.
Повітряні пробки не дозволяють радіаторам повністю прогріватися, а постійно проникає в систему повітря викликає корозію. Якщо радіатор вгорі на дотик холодніше, ніж внизу, імовірно, усередині утворилася повітряна пробка, що перешкоджає повній циркуляції води. Випуск повітря із системи - відведення - операція проста.
Відведення повітря з радіатора
Спочатку вимкніть циркуляційний насос - бажано також вимкнути бойлер, хоча життєвої необхідності в цьому немає.
У кожного радіатора в одному з кутів верхній частині є спускний вентиль, або клапан, який можна оприділити за штоком квадратного перерізу в центрі круглої заглушки або пробки. При установці вам повинні були дати спеціальний ключ під такий шток, але якщо ключа немає, можна придбати його у будь-якому магазині господарських та будівельних товарів. Поверніть ключем шток клапана приблизно на чверть обороту. Більше відкривати його необхідності немає, але про всяк випадок підставте для води невелику ємність, якщо все ж таки відкриєте його сильніше, ніж необхідно. Вам, імовірно, знадобляться також ганчірки, щоб підбирати воду, яка буде точитися з вентиля. Не намагайтеся прискорити процес, відкривши вентиль більше, ніж потрібно для відведення повітря - це може викликати сильний потік.
При виході повітря буде чути шиплячий звук. Тримайте ключ на штоку клапана, а коли шипіння припиниться і з'являться перші краплі води, закрийте клапан.
Засміття спускного клапана
Якщо з клапана не виходить ні вода, ні повітря при відведення радіатора, перевірте, чи не порожній розширювальний бак. Якщо бак повний, то, можливо, вентиль забитий фарбою.
Закрийте впускний і випускний запірні вентилі на радіаторі і виверніть гвинт в середині спускного клапана. Прочистіть отвір шматком дроту і злегка прочиніть один із закритих вентилів, щоб через отвір пройшло трохи води. Знову закрийте радіаторний вентиль і вверніть на місце гвинт клапана. Відкрийте обидва радіаторних вентиля і перевірте спускної клапан.
Установка повітряного сепаратора
Якщо треба часто стравлювати повітря з радіатора або радіаторів, значить, у систему підсмоктується багато повітря. Цей дефект слід усунути якомога швидше, щоб не почалася сильна корозія.
Перевірте, чи не виконує розширювальний бак на горищі «функції радіатора» і чи не нагрівається він при включенні опалення або гарячої води. Така ситуація свідчитиме про те, що гаряча вода закачується в бак через повітряну (вентиляційну) трубу і заносить в систему разом з собою повітря. Щоб виправити цей дефект, встановіть у вентиляційній трубі повітряний сепаратор (пневмосепаратор) і підключіть його до відвідної труби холодної води живить та розширювального бака.
Якщо насос стїть на зворотній трубі, яка йде до бойлеру, він може підсмоктується повітря через з'єднання або навіть через поточні штоки радіаторних вентилів.