Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість
.


Меню сайту
Статті сайту
 Коротко про опалення
 Порівняння типів опалення
 Що потрібно знати про опалення, починаючи будівництво будинку?
 Нормативи котельні (паливної)
 Як правильно вибрати котел для заміського будинку?
 Які труби краще для опалення металопластикові чи поліпропіленові?
 Чим підроблені кульові крани відрізняються від фірмових? Чи можна самому визначити підробку?
 Опалення. Питання - відповідь
 Яким типам труб краще віддати перевагу?
 Свердловина чи колодязь? Все "за" і "проти"  
 Вода нас погубить!
 Що треба знати щоб насос не підкачав?
 Використання дощової води
 Поміркуємо про каналізацію
 Автономна каналізація
Наше опитування
Альтернатива газу. Який котел Ви хотіли би установити у заміському будинку?
Всього відповідей: 1278
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Lviv TOP

Львів - Бізнес портал Львова.
каталог сайтов украины

Вигрібна яма

.

Якщо перед Вами гостро постало питання вибору типу пристрою автономної каналізації, то цей матеріал для Вас. Рішення проблеми автономної каналізації може вимагати значної кількості часу, сил і засобів. Як вибрати оптимальний варіант, який підходить саме Вам?
 
Почнемо з того, що за великим рахунком, можна виділити 2 види автономної каналізації:

• накопичувачі стічних вод 
• споруди, призначені для біологічного очищення стічних вод.


Розглянемо кожен з них докладніше.


Накопичувачі стічних вод

Накопичувач стічних вод може бути устроєний принципово двома способами: 

- на ділянці влаштовується так звана вигрібна яма (без дна) 
- на ділянці закопується в землю герметична ємність (такий варіант ще може називатися "герметична вигрібна яма". Місткість може бути готовою (з пластику) або збиратися на місці (наприклад з ж/б кілець і бетонного дна)

 
Вигрібна яма

Відразу зауважимо, що використовувати ємкості або колодязі без дна з фільтрацією стоків у грунт заборонено, якщо добовий обсяг стоків більше 1 м 3 (СНІП 2.04.03 - 85 п.3.9). Якщо яма взагалі не має дна, то неочищені стоки потрапляють у землю. Якщо обсяг стоків невеликий (до 1 м 3), то за допомогою бактерій, що живуть у грунті, відбувається природна очищення води. Якщо ж обсяг стоків значний, то земля просто не впорається з таким обсягом нечистот. Всі шкідливі речовини разом зі стоками будуть потрапляти і в грунт, і в грунтові води, погіршуючи і без того не дуже сприятливу екологічну ситуацію. У випадку, якщо в радіусі 30 метрів від вигрібної ями без дна, знаходиться криниця - всі шкідливі речовини разом з відходами безпосередньо потраплять туди, і використовувати воду з цього колодязя буде небезпечно для здоров'я.

Ями без дна активно будували в селах і селищах протягом довгих років. Але не будемо забувати, що ще кілька десятиліть тому люди не користувалися такою кількістю води: милися в лазнях, а не щодня приймали ванну і душ, про існування автоматичних пральних машин ніхто не здогадувався, не кажучи вже про посудомийних машинах.

Часто зустрічаються ями, дно яких викладено щебенем. Зазвичай при будівництві таких ям шар щебеню зверху засипають грубозернистим піском, що покращує якість очищення стоків. Але це вже не вигрібна яма, а однокамерний септик.

Висновок. В сучасних умовах будувати вигрібну яму без дна не рекомендується (тому про її устрій ми розповідати не будемо). А вигрібна яма з дном з щебеню - це вже однокамерний септик (про нього розповімо в наступній статті).

 
Герметична ємність (герметична вигрібна яма)

Рис. 1.
Герметична вигрібна яма: труби ПНД для відводу стоків і бункер для накопичення стоків (бункер може замінити каналізаційний колодязь)


Принцип дії накопичувача стічних вод (герметичної вигрібної ями) 

На Вашому ділянці встановлюється герметична ємність, в яку по трубах надходять стічні води з усього будинку. Стічні води зберігаються в цій ємності до викачування їх асенізаційною машиною. 
Для родини в 4-5 чоловік ємність повинна мати обсяг не менше 8 м3. 

Ресурси, необхідні для роботи накопичувача стічних вод (герметичної вигрібної ями) 

Стоки, які називають рідкими побутовими відходами, вивозять спеціальні машини - асенізатори. Якщо Ви користуєтеся всіма благами цивілізації, включаючи ванну, автоматичну пральну машинку і посудомийну машину, то викликати асенізаційну машину потрібно 2-4 рази на місяць. 

Обмеження в застосуванні накопичувача стічних вод (герметичної вигрібної ями) 

Обмежень в застосуванні немає.

Плюси накопичувача стічних вод (герметичної вигрібної ями) 

- екологічно чисті - відходи вивозяться на зливні станції, забруднення грунту та грунтових вод відсутній, бо накопичувач герметичний 
- простота встановлення та експлуатації 
- не залежить від рівня грунтових вод 
- тип грунту не впливає на якість експлуатації 

Мінуси накопичувача стічних вод (герметичній вигрібної ями)

- вартість експлуатіціі (виклик машини для очищення ями буде коштувати від 18 до 30 доларів. Частота виклику машини - раз на півтора - два тижні, при постійному проживанні в будинку) 
- наявність місця для під'їзду асенізаційної машини. Розміри асенізаційної машини, в середньому, 6,7 * 2,5 * 2,6 метри. Для відкачування застосовується шланг. Шланг має довжину 7 метрів, з них 3 метра шланга опускається до ями, тобто залишається 4 метра

Рис. 2.
Розміри асенізаційної машини


- можливий неприємний запах, якщо використовується накопичувач у вигляді колодязя (пластикові ємності допоможуть уникнути неприємного запаху). Якщо використовується яма з дном з гравію, тобто однокамерний септик, і кількість стоків не перевищує обсяг, на який розрахована Ваша яма, то запах відсутній. 

Основні етапи пристрої накопичувача стічних вод (герметичній вигрібної ями)

Розраховуємо обсяг накопичувача. Якщо в будинку є ванна і водонагрівальні прилади, що працюють на твердому паливі або електриці, то 1 чоловік на добу витрачає, в середньому, 150 л води, якщо ж водонагрівачі працюють на газі, то на 1 особу витрачається близько 180 л води. Якщо в сім'ї 4 людини, то 150 * 4 = 600 л або ж 180 * 4 = 720 л. Норма споживання води на добу становить 0,6 - 0,72 м3. При обсязі накопичувача 8 м3 відкачувати відходи необхідно раз на 10-13 днів. 
Вибираємо місце на Вашій ділянці, де буде розташований накопичувач. У відповідності з будівельними нормами і правилами (СНіП), накопичувач повинен розташовуватися на відстані від будинку не менше 5 метрів і від огорожі не менше 2 метрів
Сам накопичувач може бути різної конструкції: від заводських пластикових ємностей до колодязя із залізобетонних кілець і бетонного дна (готова конструкція - з/б дно, або покласти замість дна з/б плиту) 


Пластикові ємкості більш герметичні, ніж колодязі. Найбільш прийнятні еврокуби - це великі пластикові баки ємністю 1000л в металевій решетуванні на пластиковому або дерев'яному піддоні, мають або 2 пробки зверху і знизу, або пробку зверху і знизу кран. Їх використовують для перевезення рідких речовин: рідкого клею, фарби і т.д. Можна купити б/у. Вони досить легкі (2 особи легко зможуть підняти), компактні (поміщаються в причіп для легкового автомобіля) і порівняно недорогі (б/у коштують 60-100 доларів). Найчастіше накопичувачі будують у вигляді колодязів із залізобетонних кілець діаметром 1,5-2 метра, монолітного бетону або цегли з глини. Дно колодязя повинна розташовуватися не глибше 3 метрів від поверхні землі, інакше асенізаційні машина не зможе повністю відкачати стоки. Внутрішня гідроізоляція обов'язкове, а за наявності досить високого рівня грунтових вод, виконується ще й зовнішня гідроізоляція. Накопичувач накривається кришкою, що має теплоізоляційну прокладку з пінопласту або мінеральної вати, що дозволить захистити трубопровід від замерзання

Рис. 3.
Еврокуб


Пластиковий поплавковий сигналізатор рівня заповнення дозволить легко визначити, коли ж прийшов час викликати асенізатора. Він продається окремо. (коштує від 10 $)

Рис. 4.
Пластиковий поплавковий сигналізатор рівня заповнення


У перекритті накопичувача встановлюється вентиляційний стояк діаметром не менше 100 мм. Його виводять на 700 мм вище планувальної позначки землі

Рис. 5.
Септик із залізобетонних елементів (розміри в мм): 1 - залізобетонне кільце діаметром 1000 мм; 2 - дерев'яна кришка; 3 - залізобетонне кільце діаметром 700 мм; 4 - опорне залізобетонне кільце; 5 - чавунний люк (або дерев'яна кришка); 6 - вентиляційний стояк; 7 - плита перекриття; 8 - плита-днище; 9 - цементна стяжка


Прокладаємо каналізаційні труби (найчастіше використовують спеціальні труби з ПВХ діаметром 100 мм) так, щоб у місці, де прокладено трубопровід, не росли дерева, інакше при ремонті або заміні труб доступ до трубопроводу буде обмежений
Якщо укласти трубопровід нижче глибини замерзання (1,2-0,8 м), то він не потребує утеплення.  

Орієнтовна вартість накопичувача стічних вод (герметичній вигрібної ями)

Вартість буде залежати від того, який вид накопичувача Ви оберете. Нижче наводиться приблизна вартість матеріалів, необхідних для побудови всіх видів накопичувачів

б/у еврокуб - 600 гривень (75 $) 
з/б кільця для каналізації - 300-700 гривень залежно від діаметра (37-90 $) 
дно колодязя - 300-900 гривень (37-110 $)
з/б кришка з отвором для люка - 300-800 гривень (37-100 $) 
цегла з глини 2000 штук - близько 600 доларів, якщо використовувати б/у цеглу, то витрати знижуються до 400 доларів 
бетон 4м3 - 2600 гривень (325 $)
Виклик 1 асенізаційної машини обійдеться в 150-250 гривень (18-30 $).




Форма входу
Пошук
Відео сайту
•  Порівняння води: водопровід і зворотний осмос
•  Обладнання для очищення води
•  Як запобігти потоп у квартирі
•  Прокладка труб і каналізації
•  Установка душової кабіни
•  Установка біде
•  Установка раковини
•  Установка унітаза
•  Багатоступеневі насоси 4 MQ 03
•  Супер автономний обігрів - 10 $/місяць
•  Пайка мідних водопровідних труб
•  Монтаж трубопроводів з поліпропілена
•  Металопластикові труби
•  Монтаж каналізації
•  Монтаж радіаторів опалення
•  Монтаж теплої підлоги
•  Як вибрати газовий котел
•  Газові котли Daewoo
•  Газовий водонагрівач
•  Вибір накопичувального водонагрівача
•  Характеристики бойлерів
•  Монтаж водонагрівача
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Погода
Погода
Курси
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Copyright MyCorp © 2024 | Створити безкоштовний сайт на uCoz