Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість
.


Меню сайту
Статті сайту
 Коротко про опалення
 Порівняння типів опалення
 Що потрібно знати про опалення, починаючи будівництво будинку?
 Нормативи котельні (паливної)
 Як правильно вибрати котел для заміського будинку?
 Які труби краще для опалення металопластикові чи поліпропіленові?
 Чим підроблені кульові крани відрізняються від фірмових? Чи можна самому визначити підробку?
 Опалення. Питання - відповідь
 Яким типам труб краще віддати перевагу?
 Свердловина чи колодязь? Все "за" і "проти"  
 Вода нас погубить!
 Що треба знати щоб насос не підкачав?
 Використання дощової води
 Поміркуємо про каналізацію
 Автономна каналізація
Наше опитування
Альтернатива газу. Який котел Ви хотіли би установити у заміському будинку?
Всього відповідей: 1278
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Lviv TOP

Львів - Бізнес портал Львова.
каталог сайтов украины

Вимоги до котельні для твердопаливного котла (на дровах, вугіллях, пеллетах)



При проектуванні і монтажу опалювального обладнання необхідно строго керуватися вимогами будівельних норм і правил до приміщень котелень. Від цього залежить ваш спокій або навіть життя.
  Будівельні норми для котельні готувалися не один рік методом проб і помилок, пожеж і заток.
  Всі котли на твердому паливі (твердопаливні), можна встановлювати тільки в окремих технічних приміщеннях -  в котельнях.
  Ще до влаштування системи опалення на дровах або вугіллі потрібно подбати про те, як побудувати котельню для будинку.
  Вимоги до котельні для котлів на твердому паливі (твердопаливних котлів) впливають на будівельні рішення ще до проектування системи опалення, під час спорудження будинку, ось деякі з них:
• Обсяг котельні до 30кВт від 15м3 + 0,2м3 на кожен 1кВт потужності котла, але не менше 7м2.
• Природно, що приміщення для котельні повинне бути нежитловим і окреме з одним входом.
• Необхідно вікно для природного освітлення з розрахунку 0,03м2 скління на 1м3 котельні.


Якщо не можна зробити природне освітлення, котельня повинна мати електричне освітлення з освітленістю по СНиП II-4-79 «Естественное и искусственное освещение». Додатково має бути аварійне електричне освітлення.

• Прибудова котельні повинна розміщуватися біля глухої частини стіни будинку з відстанню по горизонталі і вертикалі від віконних і дверних отворів не менше 1м.
• Стіна прибудови не повинна бути пов'язана з стіною житлового будинку, ці стіни повинні мати різні фундаменти.
• Стіни та підлога котельні повинні бути досить вогнестійкими. Котельня відділяється від сусідніх приміщень вогнетривкими перекриттями і стінами з межею вогнестійкості не менше 0,75год, а значить, стіни залишають цегляними, або облицьовують керамічною плиткою, в крайньому випадку, покривають шаром мінеральної штукатурки.
• Якщо котельня на першому, у цокольному або підвальному поверсі вона повинна мати вихід безпосередньо назовні при цьому двері не повинні мати запорів і не замикатися під час роботи котельні. Ширина дверей входу в котельню повинна бути не менше 80см. Обов'язково встановити протипожежні металеві двері з межею вогнестійкості 0,6год, якщо додатковий вхід в котельну веде в будинок. Двері з котельні в будинок повинні бути на пружині і відкриватися в котельню. Стіни і двері газонепроникні (герметичні). Двері повинні відкриватися назовні.
• Висота стелі в котельні для твердопаливних котлів, повинна бути не менше 2,5м.
• Приміщення і горищні перекриття над котлами в житловому будинку не допускається.
• Мінімальна відстань від передньої частини котла (від місця закладки дров) до стіни 2м.
• Природно, що повинно залишатися вільне місце навколо котла для вільного доступу, огляду та очищення камери згоряння і димових каналів від золи і сажі. Ширина проходу між котлом і стіною котельної – не менше 1м. Ширина проходу між виступаючими частинами котлів та виступаючими частинами будівлі - понад 0,7м.
• Також обов'язково врахувати вимоги витримки відстаней до котла від виробника цих котлів (виробник зазвичай враховує також зручність монтажу, чищення, експлуатації та ремонту своїх котлів).
• Періодично залишки згоряння палива (дров, вугілля, пеллет, паливних брекетів) - золу і шлак, вигрібають з топки, заливають водою і виносять з котельні.
• Зазвичай котел відбирає повітря з приміщення, а не з вулиці, тому повітря в котельні призначене для горіння, і не повинно містити пил, хімічно активні або горючі матеріали з сильним запахом (пари розчинників, лаків, фарб). У працюючій котельні неприпустимо поява пилу. Пил призводить до відкладення сажі в теплообміннику і знижує ККД твердопаливного котла.


Вентиляція котельні.

У котельні потрібен канал для припливу свіжого повітря для нормального процесу горіння, обов'язково обладнання котельні припливної і витяжною вентиляцією. Обов'язково наявність каналу природної припливно-витяжної вентиляції з природною циркуляцією повітря для горіння. Потрібна схема вентиляції без залежності від наявності електрики.
  Площа перерізу припливного вентиляційного каналу має бути більша, ніж площа перерізу димоходу. Забороняється затуляти або зменшувати площу перетину вентиляційних отворів в котельні на твердому паливі. Твердопаливний котел потужністю до 30кВт можна встановлювати в котельні з постійно відкритими вентиляційними отворами площею не менше 200см2.

Рекомендації по влаштуванню припливної вентиляції в котельні на твердому паливі.
 

Припливну вентиляцію в котельню рекомендується влаштувати в нижній частині стіни або дверей навпроти лицьової частини твердопаливного котла, що виходить в суміжне приміщення. Можна використовувати вентиляційну решітку або зазор між дверима та підлогою або вентиляційну решітку, встановлену в зовнішній стіні котельні площею не менше 0,025м2. Мінімальна площа перетину вентиляції розраховується проектною організацією. Витяжна вентиляція котельні повинна забезпечити об'єм повітря більше трикратного повітрообміну за годину. Припливна вентиляція котельні дорівнює сумі витяжної вентиляції і розрахованого об'єму повітря для процесу горіння в котлі.

 
Рекомендації по запуску котлів на твердому паливі (на дровах, вугіллі, пеллетах).


  Перш ніж запалити твердопаливний котел потрібно перевірити тягу, щоб був достатній приплив повітря в котельню через вентиляцію і не було руху повітря з топки котла в котельню (у зворотний бік). Якщо нема тяги, потрібно забезпечити більше припливного повітря в котельню з вулиці. Недостатня тяга призводить до отруєння димом (чадним газом), неповного згоряння дров чи вугілля, відкладенню сажі на теплообміннику котла на твердому паливі.

Витяжна вентиляція повинна бути природною. Не можна використовувати витяжні вентиляційні канали як димоходи (газоходи котла).

Природна витяжна вентиляція твердопаливного котла повинна мати трубу, розташовану над дахом будинку такою заввишки, щоб виключити ситуацію вітрового підпору у разі розташування високих об'єктів поруч з будинком, які вище труби.

 
1 зона вітрового підпору; 2 перепона

Висота витяжної вентиляції або димоходу при наявності біля будинку перепон: 1 зона вітрового підпору; 2 перепона. У радіусі 10м від димоходу не повинно бути споруд, крон дерев, що піднімаються вище лінії, проведеної від кінця труби вгору під кутом 45° до горизонту. Витяжний вентиляційний канал, виводять на висоту димаря. Вентиляційну решітку в котельні влаштовують на висоті низу отвору в стіні не нижче 30см від стелі.
Пристрій водопроводу і каналізації в котельні.

При використанні водяної системи опалення обов'язкове підведення в котельню водопровідної води для наповнення водяної системи опалення будинку і підведення каналізації на рівні трапа в підлозі, щоб зливати з системи опалення воду в каналізацію в моменти ремонтних робіт.
  Пристрій підлоги в котельні.
  Підлога котельні та по периметру на висоту стін до декількох десятків см потрібно гідроізолювати на випадок аварійного зливу води із системи опалення. Підлоги котельні влаштовують з вогнетривких матеріалів з ​​негладкою і не слизькою поверхнею.
  • Відведення диму з котла для котлів тепловою потужністю до 30 кВт можна провести через зовнішню стіну котельні (бездимохідна установка котла); Для котлів більшої потужності - обов'язково пристрій димаря для відведення диму в атмосферу.

Про те, яка повинна бути котельня для приватного будинку краще ознайомитися, почитавши нормативні документи. Всі норми обладнання котельні розкидані в різних документах, тому краще звернутися до досвідчених фахівців.



Нормативні документи з правилами пристрої котельні.
 

МДНАОП 0.001.26-96 «Правила строительства и безопасной эксплуатации паровых котлов с давлением пара не более 0,07 МПа (0,7 кГс/см2), водонагревательных котлов и водонагревателей с температурой нагрева воды не выше 115°С».

ДБН В.2.5-20-2001 «Инженерное оборудование зданий и сооружений. Внешние сети и сооружения. Газоснабжение».

СНИП 2.04.05-91 «Отопление, вентиляция и кондиционирование».

СНиП II-35-76 «Котельные установки».

СНиП II-4-79 «Естественное и искусственное освещение».

Форма входу
Пошук
Відео сайту
•  Порівняння води: водопровід і зворотний осмос
•  Обладнання для очищення води
•  Як запобігти потоп у квартирі
•  Прокладка труб і каналізації
•  Установка душової кабіни
•  Установка біде
•  Установка раковини
•  Установка унітаза
•  Багатоступеневі насоси 4 MQ 03
•  Супер автономний обігрів - 10 $/місяць
•  Пайка мідних водопровідних труб
•  Монтаж трубопроводів з поліпропілена
•  Металопластикові труби
•  Монтаж каналізації
•  Монтаж радіаторів опалення
•  Монтаж теплої підлоги
•  Як вибрати газовий котел
•  Газові котли Daewoo
•  Газовий водонагрівач
•  Вибір накопичувального водонагрівача
•  Характеристики бойлерів
•  Монтаж водонагрівача
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Погода
Погода
Курси
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Copyright MyCorp © 2024 | Створити безкоштовний сайт на uCoz