Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість
.


Меню сайту
Статті сайту
 Коротко про опалення
 Порівняння типів опалення
 Що потрібно знати про опалення, починаючи будівництво будинку?
 Нормативи котельні (паливної)
 Як правильно вибрати котел для заміського будинку?
 Які труби краще для опалення металопластикові чи поліпропіленові?
 Чим підроблені кульові крани відрізняються від фірмових? Чи можна самому визначити підробку?
 Опалення. Питання - відповідь
 Яким типам труб краще віддати перевагу?
 Свердловина чи колодязь? Все "за" і "проти"  
 Вода нас погубить!
 Що треба знати щоб насос не підкачав?
 Використання дощової води
 Поміркуємо про каналізацію
 Автономна каналізація
Наше опитування
Альтернатива газу. Який котел Ви хотіли би установити у заміському будинку?
Всього відповідей: 1278
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Lviv TOP

Львів - Бізнес портал Львова.
каталог сайтов украины

Внутрішня  система  каналізації

.


Внутрішня система каналізації служить для прийому стічних вод в місцях їх утворення і для відведення за межі будівлі в зовнішню каналізаційну мережу.

Внутрішні каналізаційні пристрої в житлових, громадських і виробничих будівлях складаються з приймачів (санітарних приладів) - унітазів, пісуарів, раковин, умивальників, мийок, трапів, ванн тощо, і з мережі - відвідних труб, стояків, випусків.
Відведення стоків звичайно здійснюють за системою трубопроводів у центральну каналізацію, а при її відсутності - в індивідуальну або колективну очисну споруду. Для будинків каналізаційна мережа, або, як її ще називають, внутрішня каналізація, складається з вертикальних трубопроводів-стояків і сполучених з ними горизонтальних поверхових відводів, безпосередньо до яких підключають сантехприлади. Внутрішню каналізацію, як правило, роблять безнапірною, самопливною: стоки рухаються по трубах під дією сили тяжіння. Така система надійна і не вимагає витрат електроенергії. Трубопроводи внутрішньої каналізаційної мережі монтують, дотримуючись мінімальні ухили від 1 ° до 4 ° і по можливості уникаючи різких поворотів (так, для повороту на 90 ° використовують два відводи по 45 °). Часто зустрічаються ухили в 2,5 °, оскільки багато фірм випускають фасонні частини з кутами, кратними 2,5 °. Наприклад, відведення мають кут у 87,5 ° замість 90 °. Необхідність створення ухилів викликає певні труднощі при облаштуванні санвузлів на великій відстані від стояків: горизонтальні гілки від сантехприборів доводиться прокладати або в спеціально зведеному подіумі, або під підвісною стелею нижнього поверху. Таке рішення часто виявляється неприйнятним внаслідок значної втрати висоти стель. Адже для того, щоб в просторі між плитою перекриття і підвісний конструкцією протягнути трубу від унітазу діаметром 110 мм і довжиною 3-4 м, буде потрібно «запозичити» як мінімум 20-25 см висоти стелі. Саме тому санвузли намагаються розташовувати поблизу стояків, що істотно скорочує довжина горизонтальних ділянок, а відповідно і зменшує висоту підйому чистої підлоги.

Діаметр труб, мм

Господарсько-фекальна каналізація

Ухили на метр труби, мм

нормальні

найменьші

50 

30

20 

80 

20 

12 

110 

15 

10 

160 

10 

0,7 

Щоб виключити можливість проникнення неприємного запаху з системи каналізації до приміщення, в місці підключення до неї сантехприборів встановлюють гідрозатвори (сифони). Для нормального функціонування каналізаційної мережі (коли не відбувається зрив гідрозатвора, тобто «витягування» води з сифона, наслідком чого і є «повернення» неприємного запаху) необхідно, щоб в стояку було достатньо повітря і не виникало розрядження (адже частина повітря несеться разом з водою). Забезпечують це трьома способами. Перший, найпоширеніший, полягає в тому, що стояк роблять вентильованим - виводять його верхню частину на дах. Другий шлях - влаштувати невентильований стояк, але досить великого діаметру і з вузлом прочищення. Найчастіше так діють в одноповерхових будинках і при малій кількості стояків. Третій спосіб, поки порівняно новий, - невентильованих стояк (навіть у великому будинку) з встановленим на нього повітряним затвором, який дозволяє повітрю безперешкодно проникати всередину трубопроводів і не випускає гази і запахи з системи назад у приміщення. Для прочищення стояків від засмічень монтують ревізії. 

Як правило для систем внутрішньої каналізації застосовуються труби з ПВХ. Причин популярності таких труб багато. Вони більш стійкі до хімікатів та реагентів, термін їх служби складає до 95 років, вони легкі і надійні, і нарешті, монтаж таких труб набагато простіший, ніж чавунних труб. При всіх цих перевагах, труби з ПВХ коштують значно дешевше металевих, що робить їх ще більш привабливими з точки зору споживача.
Труби для внутрішньої системи каналізації виготовляються з непластифікований полівінілхлориду (ПВХ) сірого кольору, пристосованого для транспортування санітарних стічних вод різного хімічного складу.

збільшити зображення


Мережа внутрішньої каналізації, що складається з відвідних трубопроводів від приладів (приймачів стічних вод), із стояків, колекторів (горизонтальних трубопроводів, які об'єднують кілька стояків), витяжних труб, випусків і внутрішньоквартальної мережі, прокладають з дотриманням таких правил:

Відвідні трубопроводи прокладають по стінах вище підлоги, а іноді під стелею нижче розташованого нежитлового або громадського приміщення у вигляді підвісних ліній або ж у міжповерхове перекриття, якщо конструкція і товщина його дозволяють це зробити. При підвищених вимогах до обробки приміщень підвісні трубопроводи маскують шляхом влаштування підшивних стель, коробів.

При сучасному будівництві із застосуванням частин будинків заводського виготовлення з бетону та залізобетону та індустріальних методів монтажу прокладку відвідних каналізаційних трубопроводів здійснюють не в міжповерхових перекриттях, а в борознах, нішах стін, монтажних шахтах, панелях і монтажних коридорах. У перших поверхах будинків при відсутності підвалів відвідні трубопроводи (і колектори) прокладають у спеціальних каналах.

Всі відвідні трубопроводи прокладають за найкоротшим відстані з ухилом в бік стояків і з установкою на кінцях і на поворотах прочісток.

Каналізаційні стояки, що транспортують стічні води від відвідних ліній в нижню частину будівлі, розміщують поблизу приймачів стічних вод (у туалетах, кухнях). Приймачі стоків приєднують до труб з установкою між ними гідравлічних затворів (сифонів). Розміщують приймачі по поверхах будівлі один над одним з метою зменшення загального числа стояків.


По всій висоті каналізаційні стояки повинні мати однаковий діаметр, не менший найбільшого діаметру випуску приєднується до них приймачів стічних вод. Стояки розміщують відкрито - біля стін і перегородок (ближче до кута) або приховано - в монтажних шахтах, блоках, кабінах (ближче до унітазів).

Для вентиляції мереж внутрішньої каналізації влаштовують витяжні труби, що є продовженням каналізаційних стояків. Витяжні труби виводять на 0,5 м вище експлуатованим покрівлі будівлі і не менше ніж на 3 м вище плоскою експлуатованою покрівлі. Вентиляція каналізаційних мереж необхідна для видалення з них газів з шкідливими для здоров'я компонентами.

Стічна рідина при падінні по стояку захоплює (ежектує) повітря через витяжку. Якщо кількість повітря, що надходить в стояк, менше запланованого, виникає розрідження, яке викликає зрив гідравлічних затворів біля приймачів стічних вод. Це явище спостерігається, коли витрата стоків перевищує допустиме. При відсутності стоку або невеликих (0,05-0,3 л/с) витратах стічних вод забруднене повітря і гази піднімаються по стояку і через витяжну його частину виходять в атмосферу.

Пристрої для прочищення мережі. Для забезпечення надійної та безперебійної роботи мережі внутрішньої каналізації на ній встановлюють ревізії і прочищення. На стояках ревізії встановлюють не рідше ніж через три поверхи, а крім того, як правило, у верхній і нижній поверхах і вище відступів. На горизонтальних ділянках мережі ревізії або прочистки встановлюють на поворотах, а також по довжині трубопроводів на відстані від 6 до 25 м один від одного в залежності від діаметра трубопроводів та характеру забруднень стічних вод. На підвісних лініях встановлюють прочищення, які виводять в приміщення вищерозміщеного поверху.

Випуски, що відводять стічні води від стояків за межі будівлі під внутрішньоквартальну каналізаційну мережу, укладають з забезпеченням плавних приєднань до стояках (двома відводами по 135 ° або видовженими відводами). Трубопроводи, що прокладаються в холодних приміщеннях, утеплюють.

Глибину закладення труби випуску визначають з урахуванням:
• кордону промерзання грунту (низ труби може бути розташований вище межі промерзання на 0,3 м);
• наявності приймачів стічних вод, розташованих у підвальних приміщеннях (при відведенні стоків у випуск самопливом);
• оберігання труби від механічних ушкоджень (у місцях проїзду наземного транспорту глибина закладення повинна бути не менше 1 м).

Найбільша довжина труби випуску від стояка або від прочистки до осі оглядового колодязя приймається залежно від діаметру труби випуску:
діаметр труби випуску, мм                        50         100      > 150
довжина труби випуску, м, (не більше)     6           7,5      10 

Найменша довжина труби випуску від зовнішньої стіни до оглядового колодязя приймається в залежності від грунтів: для твердих грунтів 3 м, для макропористістю просідаючих грунтів 5 м.

У грунтах із значною просадного труби випуску прокладають до оглядового колодязя в сталевих (чавунних) футлярах, стикові з'єднання влаштовують на гумових кільцях

Для прокладки труби випуску в стіні фундаменту залишають отвір, що забезпечує зазор навколо труби не менше 0,2 м. Зазор закладають водогазонепроникним матеріалом (глиною та ін) з установкою гільзи.

У будівлі з підвалом експлуатованим або з технічним підпіллям висотою не менше 1,6 м в окремих випадках може влаштовуватися один торцевий каналізаційний випуск для всіх стояків. Діаметр труби загального випуску та збірного колектора визначається гідравлічним розрахунком.

На відвідних лініях від приймачів стічних вод, які розміщуються у підвалах нижче за позначку люку найближчого оглядового колодязя, обов'язково встановлюють засувки, що запобігають вилив стічної рідини в приміщення за засмічення внутрішньоквартальної каналізаційної мережі.

Внутрішньоквартальну мережу каналізації прокладають паралельно зовнішніх стін будівлі, за найкоротшим шляхом до вуличного колектору, з найменшою глибиною закладення труб з правилами облаштування зовнішніх каналізаційних мереж. Глибина закладення внутрішньоквартальної мережі визначається відміткою найбільш заглубленного (диктує) випуску з будівлі. Диктує буде випуск, що приймає стоки від приймачів, встановлених у підвалі. Діаметр труб внутрішньоквартальної мережі звичайно приймають не менше 150-200 мм. Розрахунок внутрішньоквартальних мереж проводять за нормами і правилами проектування внутрішньої каналізації.

.

.

 Зрозуміло, на сайті дана тільки сама загальна інформація. Якщо Вас цікавлять конкретні питання, пов'язані з обладнанням для систем каналізації, ми будемо раді відповісти на будь-які запитання.   Наші контакти.
Також можете задати запитання на нашому форумі у відповідному розділі.


Форма входу
Пошук
Відео сайту
•  Порівняння води: водопровід і зворотний осмос
•  Обладнання для очищення води
•  Як запобігти потоп у квартирі
•  Прокладка труб і каналізації
•  Установка душової кабіни
•  Установка біде
•  Установка раковини
•  Установка унітаза
•  Багатоступеневі насоси 4 MQ 03
•  Супер автономний обігрів - 10 $/місяць
•  Пайка мідних водопровідних труб
•  Монтаж трубопроводів з поліпропілена
•  Металопластикові труби
•  Монтаж каналізації
•  Монтаж радіаторів опалення
•  Монтаж теплої підлоги
•  Як вибрати газовий котел
•  Газові котли Daewoo
•  Газовий водонагрівач
•  Вибір накопичувального водонагрівача
•  Характеристики бойлерів
•  Монтаж водонагрівача
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Погода
Погода
Курси
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Copyright MyCorp © 2024 | Створити безкоштовний сайт на uCoz