Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість
.


Меню сайту
Статті сайту
 Коротко про опалення
 Порівняння типів опалення
 Що потрібно знати про опалення, починаючи будівництво будинку?
 Нормативи котельні (паливної)
 Як правильно вибрати котел для заміського будинку?
 Які труби краще для опалення металопластикові чи поліпропіленові?
 Чим підроблені кульові крани відрізняються від фірмових? Чи можна самому визначити підробку?
 Опалення. Питання - відповідь
 Яким типам труб краще віддати перевагу?
 Свердловина чи колодязь? Все "за" і "проти"  
 Вода нас погубить!
 Що треба знати щоб насос не підкачав?
 Використання дощової води
 Поміркуємо про каналізацію
 Автономна каналізація
Наше опитування
Альтернатива газу. Який котел Ви хотіли би установити у заміському будинку?
Всього відповідей: 1278
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Lviv TOP

Львів - Бізнес портал Львова.
каталог сайтов украины

Знезараження  води

.

Знезараження води - процес знищення мікроорганізмів. Значна частина бактерії і вірусів затримується в процесі очищення води (макрофільтрація) до 98%. Частина мікроорганізмів може містити патогенні організми, тому для їх знищення потрібно знезараження води. 
 Знезараження води потрібно завжди при очищення води поверхневих джерел і при використанні підземних джерел водопостачання, коли вода за мікробіологічними якостями не відповідає нормативам та вимогам, в Україні  ДСанПіН №383 186/1940 «Вода питна. Гігієнічні вимоги до якості води централізованого господарсько-питного водопостачання» (скачати файл  pdf, 200kB).  

За способом впливу на мікроорганізми, знезараження води підрозділяються на:

1. Хімічний метод (реагентний)
2. Фізичнй метод (безреагентний)
3. Комбінований метод

У першому випадку належний ефект досягається внесенням у воду біологічно активних хімічних сполук, а безреагентниє методи мають на увазі обробку води фізичними впливами. У комбінованих методах використовуються одночасно хімічну та фізичний вплив. 


1. Хімічний метод

До хімічних способів знезараження питної води відносять її обробку окислювачами: хлором, озоном і т.п., а також іонами важких металів. Перед знезараженням вода зазвичай піддається очищенню фільтрацією і (або) коагуляцією, за якої видаляються завислі речовини, яйця гельмінтів і значна частина мікроорганізмів. 

При хімічних способах знезараження питної води для досягнення стійкого знезаражуючого ефекту необхідно правильно визначити дозу вводного реагенту і забезпечити достатню тривалість його контакту з водою. Доза реагенту визначається пробним знезараженням або розрахунковими методами. Для підтримки необхідного ефекту при хімічних способах знезараження питної води доза реагенту розраховується з надлишком (залишковий хлор, залишковий озон), що гарантує знищення мікроорганізмів, які потрапляють у воду після знезараження.

 Знезараження води хлоруванням на водоочисних комплексах здійснюють хлорним вапном, хлором і його похідними, під дією яких бактерії, що знаходяться у воді, гинуть в результаті оксидації і руйнування речовин, що входять в склад протоплазми клітин. Хлор оксидує органічні речовини. Для якісного хлорування потрібне добре перемішування, а потім не менш ніж З0-хвилинний (при спільних хлоруванні і аммонізаціі 60 - хвилинний) контакт хлору з водою, перш ніж вона надходить споживачу. Контакт забезпечують в резервуарі збору фільтрованної води або в трубопроводі подачі води споживачу, якщо він має достатню довжину. 

Дозу хлору встановлюють технологічним аналізом з розрахунку, мг на 1 л води, що надходить до споживача, залишалося 0,3-0,5 мг хлору що вступив в реакцію (залишкового хлору), який є показником санітарної надійності. За цієї умови доза хлору при хлоруванні фільтрованної води складає 1-2 мг / л залежно від хлоропоглощення. При хлоруванні підземної води доза хлору - 0,7 мг / л.

Дозування реагенту ведеться зазвичай мембранним насосом-дозатором, що встановлюється на ємність з робочим розчином гіпохлориту натрію. Регулювання частоти вприскування та обсягу дози ведеться на панелі насоса. Ємність забезпечена поплавкової системою з сигналізацією з нижнього рівня рідини

Очищення озоном - є найбільш ефективним методом для видалення забруднень на мікрорівні. Вода, збагачена озоном не тільки стерильна, але й сама є стерілізантом. 
Озон - це триатомна модифікація кисню, яка при нормальних умовах являє собою газ зі специфічним запахом. 
Такий спосіб очищення води здатний видаляти навіть ті забруднення, з якими не справляються традиційні методи дезінфекції. Вода, що пройшла озонування забезпечує потужними органолептичними властивостями. 

А оскільки, озон є найбільш ефективним, ніж хлор, дезинфікуючим реагентом по видаленні бактерій і вірусів, то його роль більш істотна. А незалежні експерти прийшли до висновку, що в боротьбі з різними бактеріями, зокрема, з Legionella pneumophila, що викликають «хворобу легіонерів», тільки озонування може гарантувати необхідний ступінь знезаражування. 

Система озонування води складається з озон-генератора, насоса високого тиску, ежектора повітря і спеціального блоку для контролю вмісту і видалення залишкового озону. Озон-генератор як основний елемент конструкції в свою чергу складається з електродів високої та низької напруги з діелектричним прошарком, системи охолодження (водяне, повітряне, масляне), пристрої для фільтрування і осушення повітря, водоводів сирої і озонованою води.



2. Фізичнй метод


До фізичних - знезараження ультрафіолетовими проміннями, ультразвуком, радіоактивним випромінюваням і т.д. При фізичних способах необхідно підвести до одиниці об'єму води задану кількість енергії, визначається як добуток інтенсивності дії (потужності випромінювання) на час контакту. 

Найбільш широке поширення з фізичних способів знезараження питної води отримало знезараження ультрафіолетовим промінням, бактерицидні властивості яких обумовлені дією на клітинний рівень і особливо на ферментні системи бактеріальної клітини. Ультрафіолетові промені знищують не лише вегетативні, але і спорові форми бактерій, і не змінюють органолептичних властивостей води.

Для знезаражування підземних вод рекомендується застосовувати бактерицидне випромінювання за умови, якщо колііндекс початкової води не більше 1000 од / л, вміст заліза до 0,3 мг / л, мутність до 2 мг / л. Знезараження води бактерицидними променями має ряд переваг перед хлоруванням. Природні смакові якості і хімічні властивості води не змінюються. Бактерицидна дія променів протікає у багато разів швидше, ніж хлор; після опромінення воду відразу можна подавати споживачам. Бактерицидні промені знищують не тільки вегетативні види бактерій, але й спороутворюючі. Експлуатація установок для знезараження води бактерицидні променями, простіша, ніж хлорного господарства. 

В. Ф. Соколовим було встановлено, що найбільшу бактерицидну дію мають ультрафіолетові промені з довжиною хвилі від 295 до 200 мкм. Цю область ультрафіолетового випромінювання називають бактерицидною. Максимум бактерицидної дії,  розташовується близько довжини хвилі в 260 мкм. 

Ефект знезаражування води залежить від інтенсивності твори бактерицидної опромінення Е на тривалість опромінення Т, тобто від кількості витраченої бактерицидної енергіі. Це означає, що один і той же ефект може бути отриманий при малої інтенсивності опромінення, але великої тривалості його і, навпаки, при великий інтенсивності опромінення і малої тривалості. 

При визначенні необхідної кількості бактерицидної енергії необхідно враховувати її поглинання при проходженні потоку променів через шар води. Інтенсивність потоку променистої енергії в товщі поглинаючої оптично однорідної речовини (в мкВт/см2) змінюється за законом Ламберта-Бу-гера. 

Коефіцієнт поглинання істотно залежить від складу води і для різних джерел водопостачання змінюється в широких межах. Найбільший вплив на коефіцієнт поглинання надає кольоровість води, її мутність і вміст заліза. Жорсткість, хлориди, сульфати, аміак, нітрити і нітрати у звичайних концентраціях практично не впливають на поглинання бактерицидної радіації.

УФ-стерилізатор складається з реакторної камери, що представляє собою циліндричний корпус, в якому розміщені ртутні лампи, які випромінюють хвилі ультрафіолетового спектру (переважно з довжиною хвилі 260 нм). 

У комплект входить блок живлення. УФ-стерилізатор може комплектуватися опціями, наприклад, монітором контролю інтенсивності випромінювання, інфрачервоним портом, індикатором роботи ламп, лічильником часу роботи ламп та ін


Висновок

 Для знезараження води використовуються в основному два класичних методи очищення води - обробка води окислювачами і вплив ультрафіолетовими променями. Крім того, знезараження може досягатися очищенням води за допомогою мембранних систем очищення, але даний метод знезараження використовується тільки там, де існують значні проблеми з водою по хіміко-фізичним показникам якості через економічну доцільність.

• Для знезараження поверхневих вод - окислювачі - хлор, хлорвміщуючі реагенти, озон. 
• Для знезараження води з підземних джерел - бактерицидні установки, ультрафіолетові стерилізатори. 
• Для знезаражування невеликої кількості води застосовується - перманганат калію, перекис водню.
• Знезараження питної води в побутових умовах - кип'ятіння не менше 10-15 хв. 

Швидкість знезараження тим вища, чим вища температура води і чим вона чистіша, тому що зважені речовини перешкоджають контакту знезаражувальних реагентів з мікроорганізмами. 
 Окислювач дозується у воду, як до систем очищення води, так і після у накопичувальної ємності, резервуара, визначається це наявністю у воді і типом органічних і неорганічних забруднень.

.

Іформація на нашому сайті та консультація наших фахівців дозволять Вам правильно і якісно підібрати і змонтувати систему фільтрів. 

.

  Зрозуміло, на сайті дана тільки сама загальна інформація. Якщо Вас цікавлять конкретні питання, пов'язані з обладнанням для систем водопостачання, ми будемо раді відповісти на будь-які запитання.   Наші контакти.
Також можете задати запитання на нашому форумі у відповідному розділі.


Форма входу
Пошук
Відео сайту
•  Порівняння води: водопровід і зворотний осмос
•  Обладнання для очищення води
•  Як запобігти потоп у квартирі
•  Прокладка труб і каналізації
•  Установка душової кабіни
•  Установка біде
•  Установка раковини
•  Установка унітаза
•  Багатоступеневі насоси 4 MQ 03
•  Супер автономний обігрів - 10 $/місяць
•  Пайка мідних водопровідних труб
•  Монтаж трубопроводів з поліпропілена
•  Металопластикові труби
•  Монтаж каналізації
•  Монтаж радіаторів опалення
•  Монтаж теплої підлоги
•  Як вибрати газовий котел
•  Газові котли Daewoo
•  Газовий водонагрівач
•  Вибір накопичувального водонагрівача
•  Характеристики бойлерів
•  Монтаж водонагрівача
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Погода
Погода
Курси
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Copyright MyCorp © 2024 | Створити безкоштовний сайт на uCoz