Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість
.


Меню сайту
Статті сайту
 Коротко про опалення
 Порівняння типів опалення
 Що потрібно знати про опалення, починаючи будівництво будинку?
 Нормативи котельні (паливної)
 Як правильно вибрати котел для заміського будинку?
 Які труби краще для опалення металопластикові чи поліпропіленові?
 Чим підроблені кульові крани відрізняються від фірмових? Чи можна самому визначити підробку?
 Опалення. Питання - відповідь
 Яким типам труб краще віддати перевагу?
 Свердловина чи колодязь? Все "за" і "проти"  
 Вода нас погубить!
 Що треба знати щоб насос не підкачав?
 Використання дощової води
 Поміркуємо про каналізацію
 Автономна каналізація
Наше опитування
Альтернатива газу. Який котел Ви хотіли би установити у заміському будинку?
Всього відповідей: 1278
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Lviv TOP

Львів - Бізнес портал Львова.
каталог сайтов украины

Свердловина неглибокого залягання

.

 Для того щоб у заміському будинку з'явилася вода, необхідно знайти джерело води. Якщо поруч із вашим будинком не проходить лінія центрального водопроводу, нема інших надземних джерел води, то Вам необхідно буріння свердловини на воду. Краще, якщо Ви подбаєте про буріння свердловини до будівництва будинку, тому що для будівництва потрібна вода, і ви позбудетеся від багатьох проблем, маючи своє джерело води. 

Власна свердловина - це, перш за все, зручно і вигідно. У міру розвитку котеджного будівництва все більшої популярності набуває вода, видобута безпосередньо з підземних горизонтів. 

Перед початком буріння, Вам треба визначитися з місцем розташування водяної свердловини. Для її буріння та обслуговування використовують бурові машини на базі вантажних машин ЗІЛ, КАМАЗ або УРАЛ тому необхідно забезпечити безперешкодний під'їзд до свердловині. Вибравши місце, Вам треба вирішити свердловину якого типу, Ви хочете пробурити. Існує два типи свердловин: артезіанські свердловини і свердловини на пісок (неглибокого залягання). Їх відрізняє глибина, якість води, спосіб буріння, термін служби і, звичайно ж ціна.

Зазвичай "піщану" свердловину замовляють споживачі, що обмежують свої потреби 0,5 кубометра води за годину (вода потрібно в літній період, в основному, на полив і для приготування їжі). Глибини "піщаних" свердловин зазвичай складають від 10 до 35 метрів, рідше до 40 - 45 метрів.

Переваги "піщаної" свердловини

• відносно невисока вартість буріння;
• простота і швидке виготовлення свердловини;
• немає необхідності ліцензування свердловини.

Недоліки буріння на пісок:

• можливість забруднення водоносного горизонту різними поверхневими водами (неякісними системами каналізації, колекторами тощо); 
• менший срок служби, ніж у артезіанської свердловини;
• залежність від коливань рівня грунтових вод;
• невизначеність розташування водоносного піску в точці буріння. Вода може бути знайдена на двох сусідніх ділянках, і її може не виявитися у Вас.

Піщані свердловини (свердловини неглубокого залягання) - використовуються як найпростіше і дешеве джерело води для заміського будинку. Але простота свердловини негативно позначається на ній. Через те що піщані свердловини залягають у водоносному піску, який знаходиться не так глибоко, якість води далеко від якості питної. Така вода ідеально підходить для поливу садових ділянок. Щоправда, завдяки сучасним процесам водопідготовки, навіть саму неякісну воду можна легко довести до питної якості. 

Конструкція піщаної свердловини досить примітивна, вона складається всього з однієї труби, яка на кінці має отвори для забору води. Ці отвори покриті дрібним сітчастим фільтром, який запобігає попадання часток піску в воду. Якщо свердловиною довгий час не користуватися, то цей фільтр забивається і свердловина виходить з ладу. Але навіть при цілорічному і правильному використанні такої свердловини термін її служби не більше 10 років.

збільшити зображення

Піщані свердловини буряться на першому від поверхні землі водоносному горизонті, який залягає в піщаних грунтах. Загальна глибина таких свердловин складає, як правило, 20 - 35 м і складається з обсадної колони труб діаметром 127 мм або 133 мм і фільтра. Буріння здійснюється досить швидко - протягом одного робочого дня і не потребує ліцензування.

Ми рекомендуємо Вам бурити подібні свердловини, якщо обмежений бюджет, якщо ця свердловина для маленького будиночка з низьким споживанням води або якщо вона буде призначена тільки для поливу садових ділянок. Якщо ж у Вас великий будинок, то піщана свердловина просто не зможе забезпечити його водою з-за низького дебіту.

У процесі буріння, проводиться проходка грунту з використанням шнеків, робоча поверхня яких нагадує спіраль Архімеда, зі швидкістю до декількох десятків метрів на добу. В утворившися шурф обсаджуються сталеві гарячекатані труби діаметром 127 або 133 мм., З'єднані в стик електрозварюванням. 

збільшити зображення

Фільтрова колона (1) являє собою нижню частину труби, в якій газозварювальних апаратом прорізаються вертикальні щілини (для мілководної свердловини) або свердляться отвори діаметром 13 ÷ 14 мм. до 600 шт. / п.м. (для глибоководної свердловини). Зверху на фільтрової колоні кріпиться сітка галуном плетіння або пористий поліпропілен. Нижче фільтру знаходиться відстійник, на 0.5 ÷ 0.7 п.м. відсипаний гранітним щебенем, що перешкоджає проникненню піску в свердловину.

 Для забору води з свердловини використовується стаціонарно встановлений погружний насос (5) (як правило, типу "Водолій"). Щоб захистити свердловину від потрапляння всередину сторонніх предметів і бруду, на що виступає із землі частина труби надівається спеціальний перехідний пристрій оголовок (6), що має вузли для кріплення на сталевому тросі (7) погружного насоса і патрубок (8) для відводу водопідйомного шланга (9) і кабелю електроживлення (10).

Такий варіант для забору води годиться тільки не в зимовий період, коли температура зовнішнього повітря - плюсова. Для цілорічного споживання води свердловину треба завершити заглибленим кесоном (герметичним сталевим коробом), або конструкцією із бетонних кілець, для всесезонного обслуговування насосного обладнання. Від кесона на глибині нижче промерзання грунту  прокладається трубопровід, який вводиться в будинок. Монтується автоматика для безперебійного управління насосом і фільтри для очищення води зі свердловини від механічних домішок.

збільшити зображення

Для подачі води до дому можуть застосовуватися три конструктивних типу насосів: поверхневі самовсмокчуючі насоси з глибиною всмоктування до 7-9 м, поверхневі ежекторні насоси великої глибини всмоктування до 45-50 м і занурювальні насоси. Основний критерій вибору типу насоса - глибина залягання водоносного шару. Наступні важливі критерії - необхідний тиск і продуктивність насоса, і, звичайно, вартість.

збільшити зображення

Поверхневі самовсмокчуючі насоси відрізняються порівняно невисокою ціною і простотою в установці і експлуатації, але їх потрібно захищати від промерзання взимку. У поверхневих єжекторних насосах великої глибини всмоктування, насос з'єднується двома трубами із зовнішнім занурювальним ежектором. Одна з труб служить для подачі води вниз і створення всмоктуючої струї, друга - для підйому води. Занурювальні і свердловинні насоси призначені для відкачування чистої води і розраховані на тривалу експлуатацію в стані повного занурення у воду. Дуже зручні поверхневі насосні станції, що працюють автоматично. Вони складаються з трьох основних вузлів: самовсмоктуючого насоса, бака, що акумулює воду, і блоку автоматики.

У піщанних свердловинах а також колодязях обовязково необхідно передбачити захист від "сухого ходу"! Оскільки дебіт у них малий, виникає ситуація, коли рівень води в колодязі або свердловині падає нижче критичного. Як результат - перегрів двигуна та вихід насоса з ладу. Для запобігання "сухого ходу" можуть бути використані схеми з установкою датчиків рівня, що сигналізують про падіння рівня води нижче необхідного значення.

Ще одним способом захисту насоса від "сухого ходу" є пристрій "BRIO 2000", що контролює проходження води через насос. "BRIO 2000" встановлюється в будь-якому місці системи після насоса перед гідроакумулюючих баком (якщо він передбаченний) до першої точки розбору води. Є вода - насос працює, як тільки рух води припиняється, цей пристрій зупиняє його роботу.

Із дешевих варіантів захисту насоса від "сухого ходу" можна застосувати пристрій захисту "Hydrostop S" - це електромеханічний прилад, що складається з електричного вимикача насоса, спрацьовуючи при відсутності мінімального тиску води. "Hydrostop" використовується з поверхневими і занурюваними насосами, станціями водопостачання побутового призначення. 

.     ....

Ще один з дешевих варіантів захисту насоса від "сухого ходу" - реле тиску з захистом від роботи''всуху'' LP/3. Використовується в системах автоматичного водопостачання укомплетованних насосом, гідроакумулятором і реле тиску. При падінні тиску в системі водопостачання нижче заданого, критичного рівня, відключає насос.

  .

.

Запитання-Відповідь   буріння свердловини

 

Інформація на нашому сайті та консультація наших фахівців дозволять Вам правильно і якісно підібрати і змонтувати систему водопостачання.

.

 

Зрозуміло, на сайті дана тільки сама загальна інформація. Якщо Вас цікавлять конкретні питання, пов'язані з обладнанням для систем водопостачання, ми будемо раді відповісти на будь-які запитання. Телефонуйте,   (097) 632-13-22 ,  Андрій.
Також можете задати запитання на нашому форумі у відповідному розділі.
 

 

Форма входу
Пошук
Відео сайту
•  Порівняння води: водопровід і зворотний осмос
•  Обладнання для очищення води
•  Як запобігти потоп у квартирі
•  Прокладка труб і каналізації
•  Установка душової кабіни
•  Установка біде
•  Установка раковини
•  Установка унітаза
•  Багатоступеневі насоси 4 MQ 03
•  Супер автономний обігрів - 10 $/місяць
•  Пайка мідних водопровідних труб
•  Монтаж трубопроводів з поліпропілена
•  Металопластикові труби
•  Монтаж каналізації
•  Монтаж радіаторів опалення
•  Монтаж теплої підлоги
•  Як вибрати газовий котел
•  Газові котли Daewoo
•  Газовий водонагрівач
•  Вибір накопичувального водонагрівача
•  Характеристики бойлерів
•  Монтаж водонагрівача
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Погода
Погода
Курси
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Copyright MyCorp © 2024 | Створити безкоштовний сайт на uCoz